We dwoje

Data 1. wydania:
2016-10-04
Anna Dobrzańska
Albatros
literatura amerykańska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne rozstanie samotność
Two by two
literatura obyczajowa, romans
Anna Dobrzańska
Inne
1907 ocen 290 opinii

1907 ocen

Pierwsza książka Sparksa przy której się męczyłam! Miejscami nudna.... Gdy juz akcja się rozwijała nabierała tępa znów coś opadło.... Główny bohater po swoich życiowych rozczarowaniach mógłby się ogarnąć, nabrać wiatru w żagle i głośno wyrażać swoje zdanie.

Nic nie wnosi. No i autor nagle, pod koniec książki zdaje sobie sprawę, że w sumie nic się nie zadziało, więc szybciutko dzieje się wszystko.

To już kolejna książka Sparksa, po przeczytaniu której mam mętlik w głowie. Podobają mi się jego książki, porusza w nich tematykę bliską każdemu sercu. Pisze o miłości w tak cudownie prosty sposób, że możemy odnieść do swojego własnego życia przynajmniej jedną z powieści z jego dotychczasowego dorobku pisarskiego. Więc dlaczego mam mętlik, ktoś zapyta. Nie wiem. Czasem po...

Bardzo ładna powieść która opowiada o rozpadajacej się rodzinie , o rodzicielstwie i przyjaźni z rodzeństwem , o nieuleczalnej chorobie która pojawia się nagle. Momentami dłuży się ale warto przeczytać bo koniec jest pełny emocji .

„We dwoje” to powieść mistrza opowieści o romansach, Nicholasa Sparksa. Zachwyca on po raz kolejny swoją książką, a większość bohaterów zyskuje sympatię już od pierwszych stron. Obok tej książki nie można przejść obojętnie, gdyż jest jedyna w swoim rodzaju.

Russell Green jest kochającym ojcem i mężem, który myślał, że ma wszystko. Jednak w pewnym momencie zdaje sobie...

Jak zawsze tak i tym razem niezwhkle zyciowa i wzruszajaca historia rodzinna. Choć trochę może zbyt szczegółowo opowiedziana to jednak warto dobrnąć do końca.

Kolejna powieść Sparksa, z którą się polubiłam. Jest o problemach w małżeństwie, wychowywaniu dziecka, chorobie w rodzinie. Jest wzruszajaco na końcu.
Trochę za dużo dialogów i opisów z pracy głównego bohatera, które w mojej opinii nie były konieczne. Można było sporo skrócić tę książkę. Mam wrażenie, że trochę na siłę autor idzie w długość książki.
Ale ogólne wrażenia...

Moim zdaniem ksiązka jest dobra. Nie jestem fanką twórczośći Sparksa. Dla mnie ta pozycja była ciekawa aczkolwiek te historie skróciłabym o pare rozdziałów. Fajnie mnie zaskoczyła bo początkowo mysłam ze to historia o umierającej matce dlatego przymierzałam się do niej kilka lat . Nie chciałam się dołować . Historia ukazana w powieści jest nieco inna ..
Ksiązka jest mądra...

Piękna i ciepła opowieść.

Russel Green jest młodym mężczyzną, szczęśliwym mężem i ojcem. Wszystko układa się po jego myśli do momentu, w którym chce założyć własną firmę. Nagle okazuje się, że jego żona postanawia wrócić do pracy. Dzień po dniu, niemal niezauważenie, małżeństwo się rozpada. Mężczyzna staje przed trudnym zadaniem, ma zaopiekować się swoją córką. Kto pomoże mu w trudnym momencie...

Dyskusje

2 479