We dwoje

Data 1. wydania:
2016-10-04
Anna Dobrzańska
Albatros
literatura amerykańska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne rozstanie samotność
Two by two
literatura obyczajowa, romans
Anna Dobrzańska
Inne

Książka na jeden wieczór. Piękna miłość :)

Nie sądziłam, że Pan Sparks czymś jeszcze mnie zaskoczy, ale ta książka jest inna, wyjątkowa. Bardzo prawdziwa i budująca historia o miłości ojca, poświęceniu i sile rodziny. Przypomina nam, że nawet w największej słabości nie warto się poddawać.

Piękna.

Jedna mała rzecz w każdym małżeństwie. Małe odchylenia. Ucieczki w pracę. Pogoń za pieniędzmi. Byciem najlepszym. Russell uważa się za szczęściarza. Ma piękną żonę i cudowną córkę. Czuje, że wypala się w pracy. Zdecyduje na założenie własnej firmy reklamowej. Między czasie żona idzie do pracy. Spełnia i coraz częściej jej nie ma niż jest. Dla niej ważne są pieniądze i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super książka, wzrusza do łez. Piękna historia, ujęta w bardzo przystępnym języku dla czytelnika ♡

Kolejna książka Sparksa przeczytana, jak zawsze zachwyca. Książka życiowa, wzruszająca, pełna emocji, miłości rodzinnej. Czytało się bardzo przyjemnie, z jednej strony byłam ciekawa jak się skończy, a z drugiej strony nie chciałam, aby ta historia się kończyła.

Miałam w swoim życiu taki czas, kiedy nieustannie sięgałam po książki Sparksa. Nastąpił też taki moment, kiedy jego literatura została przykryta stosami kryminałów i innych odległych pozycji. Sparks został przeze mnie zapomniany. Jednak historia Russella i jego rodziny na nowo otworzyła moje serce na tego autora. Po raz kolejny zatraciłam się w jego piórze, odbyłam świetną,...

"Ukochaną osobę traci się powoli.

Kiedy w drugiej osobie wygasa chęć do budowania wspólnej przyszłości, nawet najczulsze gesty nie mogą uratować przed katastrofą. Przekonuje się o tym Russell Green, trzydziestodwulatek, który myślał, że ma wszystko. Bo codziennie rano mógł trzymać w ramionach żonę i sześcioletnią córkę. Teraz nie potrafi powiedzieć, kiedy dokładnie jego...

Niesamowita opowieść o życiu, o podejmowaniu decyzji, o wybaczaniu i o tym, by iść naprzód z podniesioną głową.

Początek książki niezbyt mnie zachęcał, chciałam oskarżać autora o tworzenie postaci zbyt szablonowych - on idealny mąż, gotów zrobić dla swojej żony wszystko, czego będzie tylko chciała. A ona - to ta zła, wymyślająca bezsensowne powody do niezgody, dążąca do...

Piękna i wzruszająca historia o sile rodziny, miłości i poświęcenia. Wydaje się że nie może być gorzej ale los z nas drwi i wciąż rzuca pod nogi kolejne kłody. Ta historia udowadnia że nie warto się poddawać i walczyć do samego końca. Pokazuje nam ile jesteśmy w stanie poświecić by osiągnąć swoje cele i marzenia.

Dyskusje

2 330