rozwińzwiń

Albatros
2017-09-27
2017-09-27
Anna Dobrzańska
literatura amerykańska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne rozstanie samotność
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Jedna z najlepszych powieści autora..

Jedna z najlepszych powieści autora..

Książka, którą można przeczytać. Głównie smutna i przygnębiająca. Historia jakich wiele. Wyjątkowo mnie zmęczyła.

"We dwoje" to absorbujaca, niebanalna ksiazka, z dosc zaskakujacym motywem przewodnim. Wszyscy jestesmy przyzwyczajeni do pieknych powiesci milosnych wychodzacych spod piora autora. Choc watek romantyczny jest obecny, to stanowi raczej tlo calej historii. Prym wiedzie motyw rodzicielski.
Narratorem i glownym bohaterem jest Russ, ktoremu swiat nagle staje na glowie. Rozpada sie jego wieloletnie malzenstwo, mezczyzna traci plynnosc finansowa, i z dnia na dzien staje sie calym swiatem dla kilkuletniej coreczki. Los nie oszczedza bohatera, musi zmierzyc sie z wieloma przeciwnosciami, ale krok po kroku, metoda prob i bledow, buduje swoje zycie na nowo. Jaki wplyw na jego zycie bedzie miala choroba i czy pierwsza milosc rzeczywiscie nie rdzewieje?
Choc ksiazce brak dynamicznosci i zwrotw akcji, w swej prostocie jest wyjatkowa. Najwiekszym jej atutem jest jej realnosc, zwyczajnosc.
Polecam.

Czasem życie samo decyduje jakie role mamy w nim grać. Bycie kochającym ojcem, najlepszym bratem, dobrym synem i jeszcze mężem czasem to rolę nie do pogodzenia.

Bez szału. Momentami trochę nudna.

Bez szału. Momentami trochę nudna.

Ciekawa opowieść, której głównym bohaterem jest mężczyzna zmagający się z rolami ojca, męża i żywiciela rodziny. Przeżycia bohatera i jego historia wciągają, czytelnik niecierpliwie czeka na pozytywne zakończenie. Jest oczywiście wątek romantyczny, pojawiają się też zawirowania w małżeństwie i wreszcie piękna, a jednocześnie trudna relacja ojca i córki. Malo tego typu wątków w literaturze. Dobrze opisane odczucia i wewnetrzne rozterki bohatera. Polecam na jesienne wieczory.

Po kilku latach przerwy ponownie sięgnęłam po powieść Nicholasa Sparksa i absolutnie się nie zawiodłam.
To prawdziwy czarodziej, który zwykłą obyczajówkę potrafi przemienić w rasowy wyciskacz łez i to bez tandetnych tonów.
Historię walki ojca o córkę śledziłam z zapartym tchem i ściśniętym ze wzruszenia gardłem. Nieczęsto się zdarza, żeby autor potrafił w tak wciągający sposób snuć opowieść po prostu o ludzkim życiu i ludzkich emocjach.

Fajna książka. Czyta się ją z przyjemnością. Polecam

Fajna książka. Czyta się ją z przyjemnością. Polecam

Strasznie się ciągnęła, nudna, przewidywalna. Najsłabsza powieść Sparksa jaką czytałam.

Do bólu obyczajowa ale wciąga jak zakochany kundel makaron

Do bólu obyczajowa ale wciąga jak zakochany kundel makaron