rozwiń zwiń

Zły Romeo

Okładka książki Zły Romeo Leisa Rayven Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Zły Romeo
Leisa Rayven Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Starcrossed (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Starcrossed (tom 1)
Bad Romeo
Otwarte
2017-03-29
2017-03-29
Data 1. wydania:
2014-12-23
miłość sztuka aktorzy romeo julia ambicje emocje przeszłość romans namiętność
Inne

Oficjalne recenzje i

Gdy pragniesz zmiany, dokonaj jej sam*

Link do recenzji

1220 223 30

„Zły Romeo” Leisy Rayven jest to pierwsza część trylogii Starcrossed i jest zdecydowanie bardzo udana. W momencie, kiedy po nią sięgnęłam , już wiedziałam, że przepadałam i będę czytać do późna, aż nie przerzucę ostatniej strony. Książka przedstawia losy Cassie w dwóch perspektywach, które się do siebie dopasowują. Leisa Rayven świetnie przedstawiła jak relacja pomiędzy Ethanem a Cassie stopniowo się zmieniała i jak w końcu zostali parą. Z jednej strony mamy przedstawiony wątek na studiach, gdzie Ethan ma wiele tajemnic i chociaż Cassie stara się jak może, by mu pomóc, to wie doskonale, że jej dobre chęci nie wystarczą. Z drugiej natomiast mamy możliwość poznania losów w momencie, kiedy Ethan ponownie pojawia się w jej życiu wprowadzając zamęt.

Ta historia, to idealna mieszanka napięcia, niesamowitej chemii, humoru i miłości. Wydawać by się mogło, że możemy przewidzieć bieg zdarzeń, ale nic bardziej mylnego. Autorka niejednokrotnie nas zaskakuje, wywołując przy tym mnóstwo emocji. Historia płynie idealnym tempem. Nic nie wydaje się wymuszone albo wrzucone na siłę byle tylko na chwilę zamydlić nam oczy. Co najciekawsze, coraz bardziej zagłębiając się w lekturę na własnych oczach możemy dostrzec jak bohaterka dojrzewa przez ten czas.

„Zły Romeo” od Wydawnictwa Otwartego wywoła gęsią skórkę i niekontrolowane łzy, ale dostarczy także dużą dawkę śmiechu. Zostawiła po sobie niedosyt przez co od razu zabrałam się za drugi tom. Do czego również Was gorąco zachęcam.

Dobrze napisana historia aczkolwiek nie ma w niej czegoś spektakularnego. Mimo wszystko podobały mi się emocje, które towarzyszyły bohaterom, były one bardzo realistyczne i prawdziwe. Dużo odniesień erotycznych, ale wszystko ze smakiem :)
Czy sięgnę po kolejną część? Być może, autorka zostawiła nas w ciekawym momencie .. :)

O matko, jaka ta książka była zabawna. W swojej tragiczności, odwzorowaniu losów Romea i Julii, trudności przez jakie muszą przejść bohaterowie była ogromnie zabawna. Och, oczywiście, były momenty, w których było mi przykro i smutno. Ale ich relacja, próby przedstawienia, uch zachowanie to wszystko sprawiało, że nie mogłam przestać się uśmiechać i nawet po kilku dniach od skończenia książki na samą myśl o niej zaczynałam chichotać.

W trakcie lektury doszłam do wniosku, że ja chyba jednak nie lubię Romea i Julii, a podsumowanie ich historii i zachowania przez Ethana i Cassie wywołało uśmiech na mojej twarzy i nie mogłam nie przyznać im racji. Być może autorka też nie lubiła ich motywu! Podoba mi się takie nowoczesne podejście do tematu i otoczka prestiżowej szkoły.

Początek co prawda w ogóle do mnie nie przemówił, bo przez pierwsza 20% musiałam się dosłownie przebijać z bólem, ale było warto, bo potem przepadłam bez reszty, chcąc zrozumieć Ethana, bo to on zdecydowanie skradł moje serduszko. No i Tristan! Lubię, gdy kolejne puzzle wskakują na swoje miejsce, a ja mogę powoli złożyć postać w całość i odkryć jej motywy.

Nie jest to książka idealna, ale na pewno nie zapomnę, ile radochy i śmiechu dostarczyła mi podczas lektury.

Ta historia wyzwoliła we mnie nostalgiczny powrót wspomnień "tej pierwszej" miłości. Genialne emocje których ja osobiście szukam w książkach. Dla mnie bomba.

Książka była bardzo nudna (z wyjątkiem ostatnich 50 stron). Akcja toczyła się głównie wokół intymnych zbliżeń, przez co mam wrażenie, że to jest głównym celem tej historii. W niektórych momentach musiałam ją odłożyć z zażenowania, a w innych głośno się śmiałam. Styl pisania jest bardzo zbliżony do tego z wattpada, ale nie mam pojęcia czy tam to wszystko się zaczęło.

Miałam nie czytać drugiej części, ale autorka sprytnie zakończyła książkę w takim momencie, że moja ciekawość nie pozwala tego zostawić w ten sposób.

Znowu mój jakiś pierwszy raz - i nie wieje nudą :D

Historia Cassie i Ethana opiera się na graniu pary kochanków jednego z najsłynniejszych dzieł Szekspira. Wystawiają tę sztukę w teatrze, grając główne role.

Między Nimi da się wyczuć wielkie emocje i widać, że coś ich łączy poza teatrem - kiedyś byli razem.

Każda kartka książki jest przepełniona wieloma emocjami, które i mnie pochłonęły. Nie jest to jakieś arcydzieło, nie wiadomo jakie. Aczkolwiek warto zająć kilka chwil na zapoznanie się z tą opowieścią. Pikanterii dodaje fakt, że przez cały czas nie brakuje dwuznacznych, erotycznych dialogów i myśli bohaterów. Możemy poznać ich myśli i uczucia w wielu chwilach akcji. Nie wieje monotonnością, ciągle się coś dzieje.

Co wyniknie z tego dalej? Będą razem czy definitywnie zerwą kontakt? Podołają? Podejmą walkę z własnymi sercami czy ulegną? Dowiemy się tego, czytając ciąg dalszy :)

Polecam - mam nadzieję, że będzie na takim samym lub nawet wyższym poziomie emocjonalnym.

Znowu mój jakiś pierwszy raz - i nie wieje nudą :D

Każda kartka książki jest przepełniona wieloma emocjami,...

Bardzo dobra książka. Spodziewałam się czegoś innego ale przyjemnie się zaskoczyłam. Długo leżała na półce tych do przeczytania aż w końcu zaczęłam i przeczytałam wszystkie trzy części. Dużo emocji bohaterów. Ciekawie opowiedziana historia ludzi pracujących w show businessie w teatrze czy też filmie. Wszystkie trzy części są intrygujące i bardzo przyjemnie się je czyta.

Bardzo fajnie napisana ksiazka. Emocjonalna. Pokazuje co może się zdarzyć gdy osoba która kochamy ma na nas taki wpływ jaki ma ethan na cassie. Ksiazka bardzo mi się podobała i chętnie się po 2 tom.

Z reguły nie czytuję romansów, bo te, z którymi miałam okazję się spotkać mało mnie zachwycały i skupione były jedynie na wątku miłosnym bez szerszego zarysu losów bohaterów. Jednak tak książka mnie zachwyciła względem zarysu całości, ukazania właśnie tego tła wydarzeń całego romansu, którym jest teatr.
Mimo, że można powiedzieć, że jest to typowe połączenie dwóch dusz i ciał - niedostępnego faceta i zakochanej w nim "grzecznej dziewczyny", to cała "otoczka" teatru, gry aktorskiej, konfrontacji emocji i zmiany bohaterów sprawia, że powieść ta staje się już mniej typowa i bardzo wciągająca.
Wprowadzenie narracji podzielonej czasowo, pozwala powoli zrozumieć całą historię, która raz każde czytelnikowi znielubić jedną stronę, a raz drugą. Tu nie ma bohatera bez winy, bez irytujących zachowań, bez wad, czy bez zalet - postacie nie są nijakie, a dość wyraziste.
Uwielbiam całą trylogię i z pewnością jeszcze do niej wrócę.

Mimo, że można powiedzieć, że jest to typowe połączenie dwóch dusz i...

Męcząca - to idealne dla niej określenie. Za dużo erotycznych odniesień, które autorka serwuje w dość prostacki i wulgarny sposób. Ile razy przewróciłam przy niej oczami, nie zliczę. Dumna jestem, że doczołgałam się mimo wszystko do końca książki, jednak do końca serii nie zamierzam - trzeba szanować swoje oczy.