rozwińzwiń

2012-10-15
Kazimiera Iłłakowiczówna
Ekranizacje:
Anna Karenina (2012)
Kazimiera Iłłakowiczówna Rosja miłość namiętność literatura rosyjska powieść rosyjska arcydzieło klasyka
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Pociąg do miłości

8257 450 183

Nienasycenie przepięknym dziełem. Zaczynam 3 część.

Nienasycenie przepięknym dziełem. Zaczynam 3 część.

Absolutna doskonała klasyka. O miłości niszczącej samą siebie \Anna\ i o miłości, która niszczy \konwenanse społeczne\. Jedyna postać, która potwornie mnie irytowała za naiwność i pustotę to Kitty...

Tołstoj jest bardzo dojrzały, jeżeli idzie o relacje miłosne. Anna rzuca na nas urok, ale Wroński to też kawał galanteryjnej postaci. Historia stara jak świat. Zdrada mężatki. To wydaje się takie odległe, ale tu jest bliziutko. Druga kwestia to Lewin i Katia. To również wspaniały wątek, szczególnie zapadł mi w pamięć moment, gdy Lewin żegna się z nieznośnym adoratorem. Tam gdzie jest spokój, w drugim związku ciągle coś się zmienia, aż do tragicznego finału. Bardzo nieszablonowa powieść, wielce intrygująca. To wielka historia.

Cudna, majestatyczna, nietuzinkowa. Zachwytow nie ma konca

Cudna, majestatyczna, nietuzinkowa. Zachwytow nie ma konca

Audiobook. Część 4 z4.
Zakończenie godne mistrza jakim był niewątpliwie Tołstoj!
,, Anna Karenina" to wybitne dzieło,🤔 fakt może pachniało romansem ale było dużo psychologii, autor na rys postaci, sytuacji, emocji jakie chciał przekazać czytelnikowi, postawił mocny nacisk na to jak to zobrazować.
Tołstoj błysnął tu swoim kunsztem literackim i zmysłem zauroczenia czytelnika swoją świetną obserwacją świata i ludzi i przełożenia tego na piękną powieść.
Gorąco polecam 👏👏👏

Audiobook. Część 4 z4.
Zakończenie godne mistrza jakim był niewątpliwie Tołstoj!
Tołstoj błysnął tu swoim kunsztem literackim i zmysłem zauroczenia...

Audiobook. Część 3 z 4.
No no, te życie uczuciowe Anny Kareniny jest naprawdę totalnie pokręcone i została jeszcze mi jedna część i jestem niezmiernie ciekawy wielkiego finału bo jak na razie super mi się słucha i Ania nie przestaje mnie zadziwiać.
Książka czy audiobook warto sięgać po literaturę Lwa Tołstoja. W sumie Anna Karenina jest moją drugą przygodą z tym autorem po Wojna i Pokój i to są w sumie flagowe książki Tołstoja ale myślę że ten autor jeszcze nie raz mnie pozytywnie zaskoczy😉

Audiobook. Część 3 z 4.

Aj waj, nie wiem. Podobał mi się wątek Lewkina i jego patrzenie na życie. Podobały mi się filozoficzne rozmyślania nad wiarą, religią, filozofią oraz ukazanie różnych postaw wobec nich. Tę książkę warto przeczytać, jednak dla mnie było wiele dłużących się, irytujących wątków.

Audiobook. Część 2 z 4.
Oj nawet bym nie pomyślał że po pierwszej części akcja tak mocno się rozkręci.
Akcja weszła na wyższe obroty i jestem ciekaw jak potoczy się ta historia dalej, ten audiobook to prawdziwa perełka i słucha mi się go z przyjemnością.

Audiobook. Część 2 z 4.
Oj nawet bym nie pomyślał że po pierwszej części akcja tak mocno się rozkręci.

240119 audio G9.
Albo nie umiem znaleźć, albo w XXI w. już nikt tak pięknie nie pisze. Genialna powieść. Cudowny język oddający przemyślenia i emocje bohaterów. Można się wczuć w każdą postać. Nie ma "dobrych i złych". Każdy ma swoje racje, czuje iż postępuje słusznie. To jest właśnie wspaniałe! PS. Opis porodu z punktu widzenia ojca - mistrzowski. Wróciłem myślami do narodzin moich synów i zobaczyłem wiele podobieństw. Klimat oddany w zupełności.

240119 audio G9.

Audiobook.
,, Anna Karenina" część 1 z 4. Powieść którą zna chociażby ze słyszenia nie tylko czytelnik ale i mnóstwo ludzi którzy książek wogóle nie czytają a to już duże osiągnięcie ale do tego przyczyniło się też kilka produkcji filmowych tego klasyka.
Lew Tołstoj pisze znakomicie i dużą wagę ten autor przyłożył w tej lekturze do rysu psychologicznego poszczególnych bohaterów.

Ale do rzeczy, tytułowa Anna wiedzie dostatnie życie dzięki bogatemu mężowi Aleksiejewowi. Wątków jest kilka ale głównym jest fascynacja Anny, Aleksym Wrońskim.... I to by było na tyle przede mną jeszcze trzy części i dużo satysfakcji z odsłuchu tego arcydzieła😉
Polecam 💓

Audiobook.