Hopeless

Okładka książki Hopeless Colleen Hoover Patronat LC
Okładka książki Hopeless
Colleen Hoover Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Hopeless (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
nastoletnia miłość New Adult literatura amerykańska Piotr Grzegorzewski

Oficjalne recenzje i

Absolutnie niesamowita!

73 104 21

O Colleen Hoover słyszał zapewne każdy, kto choć trochę siedzi w bookstagramowym świecie. Ja przez cały czas byłam przekonana, że jej książki nie są dla mnie, bo średnio lubię czytać obyczajówki i romanse. Dlatego też nie za bardzo garnęło mi się do sięgnięcia po jakikolwiek tytuł. I wiecie co? Żałuję, że tak długo stroniłam od jej twórczości!

Ale może zacznę od początku... : )

“Hopeless” dorwałam za chyba 15 PLN na olx, więc czuję się jakbym zrobiła deal życia. I automatycznie po otworzeniu przesyłki i dotknięciu książki miałam ochotę ją przeczytać! Może to jakaś magia?

Z góry założyłam, że historia zakochanych nastolatków będzie banalna i prosta, a wstęp do książki niebezpiecznie mocno przypomniał mi toksyczną serię “After” Anny Todd, ale nie poddałam się i czytałam dalej. Na szczęście “Hopeless” w niczym nie przypomina wyżej wspomnianej serii. Sky (główna bohaterka) jest dojrzała emocjonalnie, przez co praktycznie od samego początku poczułam do niej sympatię. Uczucie jakie łączy ją z jej rówieśnikiem Holderem również jest dojrzałe, więc nie czułam zażenowania za każdym razem, kiedy czytałam ich dialogi.

A to, co wyprawia autorka w drugiej połowie książki jest po prostu nie do ogarnięcia! Nigdy w życiu nie domyśliłabym się, że romansidło dla nastolatków może potoczyć się takim torem, momentami miałam nawet ciarki. Nie chcę Wam zdradzać szczegółów, ale... okazuje się, że przeszłość Sky jest naprawdę przerażająca!

Po “Hopeless” mam ochotę na więcej i więcej twórczości tej autorki! Bardzo polecam : )

Ale może zacznę od...

Książka do końca trzyma w napięciu i pokazuje, że życie ma swoje dobre i złe strony

Była to moja pierwsza książka od Colleen Hoover. Nie miałam pojęcia czego się spodziewać. Po przeczytaniu pierwszych stron prędko wciągnęłam się w tą historię. Uważam, że to ciekawa książka, która wzbudza wiele emocji. Polecam z całego serca "Hopeless" dla miłośników romansów.

Zdecydowałam się sięgnąć po tę książkę pod wpływem opinii, że jest to literacki majstersztyk, bestseller, a sama Colleen Hoover to genialna autorka. Hm... Szczerze powiedziawszy dopiero na Lubimy czytać doczytałam, że jest to gatunek młodzieżowy. Może dlatego historia nie porwała mnie. Mimo łatwego języka i fabuły, ciężko mi było się przez nią przebić i przyznam się, że nie ukończyłam lektury. Osobiście uważam, że są o wiele lepiej stworzone romanse dla młodzieży, gdzie bohaterowie nie szamoczą się jak szprotki na haczyku i mogą zostać na o wiele dłużej w pamięci.

Hej!

Co sądzicie o książkach odnowionych za poprzez zmianę okładki? Przykładem takiej książki jest „Hopeless” autorstwa Colleen Hoover

,,Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwo" to właśnie uświadamia sobie 17 Sky, gdy spotyka Deana Holdera. Chłopaka, który dorównuje jej złą reputacją oraz wzbudza emocje, których wcześniej nie znała. W Sky odzywają się wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Bohaterka trzyma się z daleka od Holdera, ponieważ wie, że oznacza on jedynie kłopoty. Chłopak jednak nie daje za wygraną i z całych sił próbuje rozgryźć Sky. Gdy poznaje chłopaka bliżej odkrywa, że nie jest on tą osobą, za jaką go uważała. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Książki Colleen Hoover moim zdaniem są bardzo życiowe i w realny sposób ukazują problemy, z którymi wiele osób się zmaga lub zmagało. Hopeless to wspaniałe dzieło, przy którym z biegiem akcji przywiązujemy się do bohaterów.

Ta historia na pewno zostanie w moim sercu na długo, momentami czułam się, jakbym przechodziłam przez tę samą historię co bohaterowie. Jeżeli szukacie literatury młodzieżowej, która trafi do waszego serca to myślę, że ta będzie idealna.

„Wmawiam sobie, że to był tylko zły sen, i oddycham. Oddycham po to, żeby się upewnić, że jeszcze żyję, ponieważ to wcale nie wygląda na życie.”

⭐⭐⭐⭐/5

ig: boo.kbreak

Hej!

Sięgnęłam po książkę ze względu na pozytywne opinie i odłożyłam w połowie. Napisana łatwym językiem, postacie fajnie wykreowane ale sama fabuła to bardziej erotyk dla nastolatków z dramatami postaci w tle. Jak ktoś szuka głównie romansu, to prawdopodobnie się w tym odnajdzie.

„Hopeless” od Colleen Hoover książka, która zdecydowanie nie jest dla młodszych czytelników. Są tam poruszane bardzo wrażliwe wątki, które dotykają niektórych z nas. Sam fakt, że musiałam kilka razy ją odkładać aby wziąć oddech i przetrawić niektóre sytuacje coś znaczy.

Sky to główna bohaterka, która nie potrafiła rozstrzygnąć „czy to motylki w brzuchu czy grypa zalążkowa”.

Historia Sky - dziewczyny, która nie posiada telefonu, telewizora oraz wszystkich gadżetów które używamy w tym wieku. Uczyła się w domu i miała tylko jedną przyjaciółkę. Pytania, które od razu rzucają nam się na myśl to „Dlaczego? Czemu?”. Otóż dowiemy się tylko tego czytając Hopeless.

Historia dziewczyny wywołała u mnie dużo skrajnych emocji szczególnie na stu ostatnich stronach. Strach był główną emocją, która mi wtedy towarzyszyła. Główna bohaterka napewno tez czuła go przez sytuacje pokazane w książce. Jej życie nie było usłane fiolkami. W tym całym chaosie w jej głowie zaznała spokój w momencie gdy zobaczyła w sklepie Deana Holdera.

Dean Holder chłopak, którego na początku uznałam za stalkera. Chłopak dzięki któremu Sky odzyskuje wspomnienia z dzieciństwa. Nie jest to mężczyzna, który byłby dobrym kandydatem - według waszych matek - dla was, lecz w mojej skromnej opinii każda kobieta potrzebuje w swoim życiu takiego Holdera, w którym można się „zakochiwać” bez końca.

Książka bardzo mi się podobała. Wylałam na niej TONĘ łez. Były to łzy wzruszenia, radości i rozpaczy. Były fragmenty przy których nie mogłam przestać się śmiać ale były tez takie które wprawiały mnie w otępienie. W tej książce myślisz że coś jest oczywiste i prawdziwe, a po chwili wszystko się przekręca i zwodzi cię za nos. Każdemu, kto poszukuje bardzo emocjonalnej książki, polecam właśnie „Hopeless” od Cooleen Hoover.

Dziś na tapecie mamy książkę, którą wyparłam z pamięci zupełnie jak Sky swoją przeszłość.
Hopeless to jedna z najpopularniejszych książek Colleen Hoover i byłam święcie przekonana, że jej nie czytałam, póki po parudziesięciu stronach w mojej głowie nie zaczęły pojawiać się strzępki informacji, których nie potrafiłam połączyć, jednak byłam świadoma, że stanowiły klucz do prawdy. Trochę zabawnie to brzmi, biorąc pod uwagę fakt, że główna bohaterka nie pamiętała swojego dzieciństwa i krok po kroku odkrywała wszystkie swoje tajemnice, ponieważ poniekąd również przypominałam sobie wszystkie szczegóły tej historii, kiedy tylko Holder lub Karen podrzucali mi jakąś na pozór nic nieznaczącą informację i w ten sposób samodzielnie rozszyfrowywałam sobie całą łamigłówkę.

Jak każdą książkę Hoover, tę też pokochałam, choć łatwo można zauważyć, że była to jej pierwsza książka, gdyż jej styl znacząco ewoluował na przestrzeni lat. Tutaj mamy więcej opisów, ale również postacie nie były aż tak złożone, jak te w jej późniejszych książkach. Muszę przyznać, że trochę mnie to raziło, szczególnie bardzo skrajne zachowania Sky, która nie potrafiła nigdy zachować równowagi i albo działała impulsywnie, albo się całkowicie wycofywała. Nie będzie to moja ulubiona bohaterka, bo częściej wywoływała ona we mnie frustrację niż zrozumienie i współczucie. Niemniej nie będę tego oceniać negatywnie, bo jak wiadomo – były to początki autorki.

Mimo wszystko sama historia mnie porwała i, tak czy siak, wrzucam ją na półkę z bardzo dobrymi lekturami. Dawała do myślenia, a to jest coś, na co bardzo zwracam uwagę przy wyborze książek. Warto po nią sięgnąć.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką. Kilka osób mocno ją polecało i uprzedzało, że to dość mocna lektura.

Pamiętacie jak to jest mieć siedemnaście lat? Emocje szaleją, hormony buzują, pojawiają się pierwsze sympatie, miłości i poważne związki. Ze Sky jest inaczej. Gdy na jej drodze staje Dean, chłopak o nieciekawej reputacji, dziewczyna powoli wybudza się z pewnego odrętwienia. Targają nią emocje jakich nie znała wcześniej.

Tylko dlaczego tak mu zależy, aby lepiej ją poznać i być blisko niej? Jak to możliwe, że tak szybko znajdują wspólny język?

Na pozór historia jakich wiele, jednak im dalej w las tym więcej emocji. Fabułę częściowo można przewidzieć, ale pojawiają się też takie zwroty akcji, których nie sposób przewidzieć. Dzięki wspomnieniom możemy przywołać obrazy z przeszłości dotyczące poznanych ludzi czy odwiedzonych miejsc. Ale wspomnienia mogą też skrywać brutalną prawdę. A co jeśli te traumatyczne wspomnienia, wyrzucone z pamięci wydawać by się mogło, że już na zawsze zaczną powracać?

Kolejna młodzieżówka i kolejny tytuł wart poświęconego mu czasu.

Dawno nie miałam takich emocji przy czytaniu książki. Raz się śmiałam, raz płakałam. Pochlonelam ja w moment i potem długo rozmyślałam. piękna książka.

Video

Video