Szczęściarz

Albatros
2015-12-24
2015-12-24
Zofia Uhrynowska-Hanasz
Zofia Uhrynowska-Hanasz literatura amerykańska zdjęcie fotografia miłość szczęście literatura kobieca

1932 ocen

Moim zdaniem to jedna z najlepszych książek tego autora.

Piękna książka jak wszystkie książki Sparksa Polecam :)

1979

Zdecydowanie jeśli chce się klimatów romantycznych to właśnie książki Sparksa. Troszkę mi się co prawda dłużyła i była przewidywalna ale czytało się dobrze i działała na wyobraźnię.

"Szczęściarz" - historia dwójki nieznajomych, których połączyło uczucie w różnym momencie i okolicznościach. Opowieść pełna miłości, wzruszenia, a jednocześnie owiana tajemnicą. Powieści autora słyną z niezwykle romantycznej miłości, ktorą chciałaby przeżyć niejedna kobieta, a dowodem na może być lektura pt. Szczęściarz". Sparks jak zwykle spisał się na 6! Polecam...

Ciepła i piękna historia miłosna <3

Nicholas Sparks poraz kolejny mnie nie zawiódł. Bardzo fajna książka, momentami bardzo wzruszająca, a do tego ciekawa historia Logana, który po powrocie z Iraku postanawia odnaleźć dziewczynę ze zdjęcia. Co stanie się po odnalezieniu tej kobiety? Logan sam tego nie wie, ale wyrusza w podróż wraz ze swoim psem i mimo braku pewności co będzie później postanawia sprawdzić co...

Nawet nie pamiętałam, że już w 2013 roku czytałam tą książkę, zatem warto było wrócić, bo jest naprawdę wzruszająca.

Słuchałam audio po hiszpańsku. Wcześniej oglądałam film. Może ze 3 razy. Było mi więc łatwiej podążać za fabułą. I, o matko! Film był o wiele lepszy!

Co mi się podobało:
- Zeus - owczarek niemiecki Logana był mądry i uroczy. Idealny pies!
- Stosunek Logana do Bena - szczególnie ładnie pokazany podczas ich partyjek szachów.

Co mi się nie podobało:
- Nudna fabuła... - Mam...

Czytało się nieźle. Moją ocenę znacznie obniżają jednowymiarowi bohaterowie i schematyczna konstrukcja fabuły. W kategorii "romans" to dość typowe. I dlatego po pozycje z tej półki sięgam sporadycznie. Choć miłośnikom (a chyba bardziej miłośniczkom) gatunku takie mankamenty wcale nie muszą przeszkadzać ...

Przyjemna lektura i oczywiście jak u tego autora romantyczna. Trochę wyidealizowana, ale może być.

8 326
    4 800