Błękitny zamek

Data 1. wydania:
1989-01-01
Joanna Kazimierczak
Egmont Polska
przemiana humor miłość feministki szczęście staropanieństwo marzenia Joanna Kazimierczak literatura kanadyjska
The Blue Castle
klasyka
2013-09-25
Joanna Kazimierczak
Romantyczna

Oficjalne recenzje i

Kopciuszek idzie na bal

[ 55 ] Link do recenzji

Nie zliczę, ile razy czytałam tę powieść w ciągu minionych osiemnastu lat, ale za każdym razem zachwyca mnie tak samo!

Książka zadziałała jak miód na moje serce. Jest bardzo przewidywalna, jednak mój wewnętrzny sentymentalizm był w stanie przymknąć na to oko. Niesamowite jest dla mnie jak odstresowująco działają na mnie powieści Lucy Maud Montgomery.

Uwielbiam tę książkę. Jest ta cudownie odprężająca.

1962

To przyjemna lektura dla kobiet w każdym wieku. Bardzo podobała mi się przemiana Joanny, była mocno satysfakcjonująca, chociaż momentami bałam się o główną bohaterkę, że ugnie się pod nienawistnymi opiniami swojej rodziny i wróci do dawnych schematów.
Trochę żałuję, że nie trafiła w moje ręce gdy byłam nastolatką. Myślę, że mogłaby mnie mocno zainspirować :) W obecnym...

To jest jedna z nielicznych książek, którą z własnej chęci przeczytałam dwa razy. Ocena nie mogła być inna.

Mój pierwiastek męski stawia tej powieści 7 a pierwiastek żeński 9.Stąd ocena końcowa 8.

Książkę “Błękitny Zamek” przepytałam dwukrotnie, dawno temu ale pamiętam do dziś. Bardzo pozytywna historia o pokonywaniu barier, o otwarciu się na świat i korzystaniu z życia.

Pamiętam iż czytając tą książkę byłam zachwycona bohaterka i pięknymi opisami przyrody! Jedna z najlepszych książek Lucy Maud Montgomery.

Jakbym przeczytała tę książkę kilkanaście lat temu, byłabym zachwycona. Teraz to mi się po prostu podobała, chociaż dopóki Joanna się nie "przebudziła" pomyślałam - ojej.
Pozytywna lektura na gorsze dni.

Książka, która w swoim przesłaniu nie zestarzała się ani o dzień.
Wspaniała historia i niebanalny humor.
Polecam ! Szczególnie singielkom :D <3

Dyskusje