Błękitny zamek

Lucy Maud Montgomery klasyka 280 str.
The Blue Castle
Joanna Kazimierczak
Romantyczna
Egmont Polska
klasyka
przemiana humor miłość feministki szczęście staropanieństwo marzenia Joanna Kazimierczak literatura kanadyjska

The Blue Castle

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kopciuszek idzie na bal

53 Link do recenzji

Nie potrafię być wobec tej książki obiektywna, bo zakochałam się w niej już jako mała dziewczynka i czytałam ją wielokrotnie, a ostatnio nawet w oryginale. Dla małej, zagubionej dziewczynki, którą kiedyś byłam, ważne było w tej historii przesłanie, by żyć po swojemu i nie poddawać się na drodze do odnalezienie swojej własnej życiowej drogi. Uwielbiam tę powieść do dziś.

Świetna lektura na poprawę humoru, tchnąca świeżym, kanadyjskim powietrzem. Rzadko poruszany temat staropanieństwa na początku książki dostarcza wielu wzruszeń, ale też daję okazję do refleksji nad dzisiejszą ich sytuacją i wywołuje poza łzami także śmiech. Spełniona bajkowa wizja życia blisko natury jest bardzo pociągająca i wcale nie nierealna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Urocza opowieść dla nastolatek. Szybko się czyta ponieważ historia jest wciągająca. Nie jest to może najlepsza książka tej autorki, ale tak jak resztę jej powieści, tę również warto przeczytać.

Lucy Maud Montgomery to jedna z moich najbardziej ulubionych pisarek lat młodzieńczych. Powrót zawdzięczam poszukiwaniom ciekawej literatury dla mojej wnuczki. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w biblioteczce znalazłam „Błekitny zamek”, którego wcześniej nie czytałam. Nie odmówiłam sobie przyjemności jej przeczytania. Odnalazłam klimat ciepła tworzony przez autorkę. A...

Aż trudno uwierzyć, że ja nigdy wcześniej nie miałam okazji przeczytać Błękitnego Zamku. Powieść absolutnie magiczna. Każdego dnia przenosiła mnie do innego świata. Żałuję tylko, że musiała się skończyć.

Uwielbiam tą książkę! Tajemnica, uczucie, barwne postacie, a wszystko opowiedziane lekkim językiem. Samo się czyta i nie można przestać, kiedy już się zacznie. Z całą pewnością jeszcze do niej wrócę.

Bardzo miła krótka lektura dla każdej dużej dziewczynki :-)

Bardzo ciepła i lekka. Trochę przewidywalne romansidlo;). Urzekła mnie aura życia na wyspie w otoczeniu natury.

Wspaniała, ciepła atmosfera, którą pokochałam z całego serca i po prostu piękna, poruszająca historia. Warto wracać.

Opowieść o Joannie - nieco zahukanej, acz uroczej starej pannie, która, po tym, jak dowiedziała się, że choruje na serce i zostało jej kilka miesięcy życia postanowiła diametralnie zmienić swoje życie i przeżywa przygody, na które nigdy wcześniej by się nie odważyła.
Wspaniała opowieść, w której nic nie jest oczywiste, a Czytelnika czeka wiele zaskoczeń. Poruszająca,...

Dyskusje

5 943