rozwińzwiń

Jeździec miedziany

Okładka książki Jeździec miedziany Paullina Simons
Okładka książki Jeździec miedziany
Paullina Simons Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jeździec miedziany (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Jeździec miedziany (tom 1)
The Bronze Horseman
wojna miłość II woja światowa Leningrad rok 1941

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Miałam ta książkę od chyba 3 lat na półce, jakoś stale ja omijałam. Czemu ? Bo czas wojny i w ogóle... ale poprostu nie potrafię wyrazić jak bardzo misie podobała. Całe szczęście ze są jeszcze dwie następne części, bo byłabym nie pocieszona. Cudowna opowieść o wielkiej miłości i namiętności, która zrozumie tylko ten, kto ją sam przeżył. Opowieść o poświęceniu siebie dla ukochanej osoby, o tym że jeśli się kogoś kocha to nasze życie jest nie istotne, o tym że miłość więzi rozum i rozświetla twarz. Bardzo mi się podobała, nie odkladalna, nie banalna i pelna optymizmu, chociaż scenerią byla wojna, cierpienie i głód. Rozgrzewa serce, duszę, chwilami tez ciało... polecam serdecznie i biorąc ją do ręki, cieszcie się na przeżycie czegoś wyjątkowego czytając

Nie jestem psychologiem, ale główna bohaterka, Tatiana, jest jak dla mnie poprowadzona przez autorkę niespójnie, wręcz chaotycznie. Często mnie zwyczajnie irytowała. Ponadto, choć to jeszcze dziecko, to tylko ona wyłapuje obcą nutę w akcencie Aleksandra. Nie wojsko, nie NKWD, tylko ona. Brak tam w wielu miejscach logiki i realizmu.
Być może jestem już zmęczona taką literaturą i za długo żyję na tym świecie, bo wg mnie to historyjka dla wielbicielek romansów.

Być może jestem już zmęczona taką...

Najlepsza książka jaką przeczytałam. Czytałam ją dzień i noc, a potem kolejne części. Polecam !!!

Niesamowita historia, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Ukazuje jak ciężkie jest życie podczas wojny. Pokazuje ile człowiek potrafi znieść by przeżyć.
Wspaniała historia miłosna. Mnóstwo emocji podczas czytania.
Męczyło mnie trochę to ze książka jest tak gruba. Trochę czasu zajęło zanim ja przeczytałam.

Wspaniała historia miłosna. Mnóstwo emocji podczas czytania.

Przeczytałam jednym tchem, mocno polecam!

Przeczytałam jednym tchem, mocno polecam!

W końcu i ja przeczytałam tą "kultową powieść milionów czytelniczek na całym świecie". Nie żałuję i skoro przebrnęłam 700 stron szybkim tempem 🙂 to potwierdza, ze coś mnie w niej urzekło. Mimo że momentami nierówna i do "Zimowego ogrodu" Hannah daleko jej by oddać tragizm głodujących w Leningradzie, to chce się poznawać historię Tatiany i Aleksandra. Główna bohaterka z początku wydawała mi się nijaka, taka co to przedstawia spełniony sen szarej myszki w której zakochuje się najprzystojnieszy facet. Później pojawia się jej siła przetrwania i dobre serce więc ok, nie będę się czepiać 😉 Myślę, że warto wyrobić sobie własne zdanie a pewne kontrowersyjne wątki przekartkować...

Czytałam różne opinie o tej książce. Że infantylna, historia naciągana i różne takie. A mi się jednak podobała. Dla mnie ta historia jest piękna i to tak, że wydaje mi się niemożliwą, aby się mogła wydarzyć. Chociaż kto wie... Ja polecam!

Przeczytałam 1/3 książki i przynajmniej do tego momentu to zwykłe romansidło(i w mojej ocenie niezbyt udane),być może dalej jest coś więcej, ale uznałam, że nie ma sensu się męczyć.

Pierwsza połowa książki bardzo mnie wciągnęła, druga - dość mocno ostudziła entuzjazm ;)

Książka do której uwielbiam wracać! Polecam wszystkim

Książka do której uwielbiam wracać! Polecam wszystkim