Jeździec miedziany

Paullina Simons Cykl: Jeździec miedziany (tom 1) literatura obyczajowa, romans 720 str.
The Bronze Horseman

literatura obyczajowa, romans
Jan Kraśko wojna miłość II woja światowa Leningrad rok 1941

Porównaj ceny i

Opinie [1 239]

Ciężko mi było ocenić tę książkę.. Bardzo nierówna.
Po pierwszych 200-300 stronach byłam zachwycona i chciałam dać 10/10. Wspaniały opis pierwszej prawdziwej miłości, naiwnej i czystej- myślałam wtedy "jakby to było pięknie mieć znów 17 lat!". Po tym następuje świetny, chwytający za serce opis życia w okupowanym Leningradzie- o wszechobecnej śmierci i wychodzących z ludzi...

Najpiękniejsza historia o miłości!!! Książka, jakiej nigdy nie czytałam i której nigdy nie zapomnę... Jestem pod ogromnym wrażeniem!!! Polecam z całego serca:)

Tej książki się nie zapomina...

Niewiele książek zrobiło taką furorę na rynku wydawniczym jak "Jeździec miedziany". Paullina Simons stworzyła wielotomową opowieść o wojnie, walce, miłości i śmierci. Akcję umiejscowiła w Rosji, pokazując perspektywę przeciętnych ludzi. Tatiana to młoda, zaledwie siedemnastoletnia dziewczyna. Aleksander to wojskowy, który skrywa tajemnicę. Łączące ich namiętne uczucie...

Książka momentami drażniła mnie, dialogi i sam sposób myślenia głównej bohaterki był bardzo naiwny i irytujący. Jednak jest coś w tej książce co nie pozwala jej pozostawić nieprzeczytanej, a strony do późnych godzin nocnych lecą jak szalone.

Dawno tak bardzo nie mogłam odkleić się od książki. Choć osadzona w realiach wojny, opisuje aż nierzeczywistą miłość trzymającą bohaterów przy życiu. W trakcie jej czytania budziły się we mnie skrajne emocje: od złości, przez smutek po wzruszenie. Polecam każdemu, kto lubi trudne romanse :)

Historia młodej dziewczyny pochodzącej z Rosji, w czasie II wojny światowej to jak najbardziej moje klimaty. Bardzo podobała mi się ta książka.

Książka rewelacyjna. Długo się rozkręca ale jej fabuła, scenariusz i bohaterowie są fantastyczni. Jedna z piękniejszych historii jakie czytałam. Trzeba przeczytać wszystkie 3 części

Przepiękna książka !! ( ta jak i dwie pozostałe częsci cyklu ) jedna z tych od której sie nie da odejść .

Nie pamiętam, kiedy dałam, nie tylko tutaj, ale nawet wewnętrznie, książce maksymalna note .
Lektura była dla mnie tak wielkim pozytywnym szokiem, jako że kupiłam wydanie w bardzo tandetnej oprawie graficznej okładki , że nie.moglam uwierzyć ,połykając kolejne strony . W to, jak dobre dzieło całkiem przypadkiem jest mi dane odkryć . Duże znawstwo tematu , pod tym kątem...

Dyskusje

10 737