Dominic

Okładka książki Dominic L.A. Casey
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Dominic
L.A. Casey Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bracia Slater (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bracia Slater (tom 1)
Dominic
Wydawnictwo Kobiece
2017-10-05
2017-10-05
2014-03-17
Sylwia Chojnacka
chłopak dziewczyna literatura irlandzka namiętność pożądanie romans spotkanie uczucie zazdrość
Inne

Przeczytana szybko :)

Przeczytana szybko :)

RECENZJA
"DOMINIC"((bracia Slater ))
To pierwszy tom serii o pięciu Braciach Slater .
Taki oto opis zobaczyłam jak kupowałam tę książkę,
☆☆UWAGA! OSTRZEŻENIE!☆☆ Jeśli nie tolerujesz dominujących i zaborczych mężczyzn, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz pewnych siebie kobiet, które są zimnymi sukami, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i bez cenzury mówią, to, co myślą Dominic NAPRAWDĘ NIE jest dla ciebie.
No nie powiem taki opis mnie bardzo zainteresował, musiałam się dowiedzieć co takiego szczególnego w tej książce jest że zawiera aż takie ostrzeżenie. Historia opowiada nam o 18-latce która po śmierci rodziców jest pod opieką starszej siostry, jest bardzo wycofana nie przyjaźni się z nikim, unika ludzi, a przede wszystkim unika facetów. kiedy do jej klasy dołączają bliźniacy i jeden nagle zaczyna się nią nadmiernie interesować i jej dogryzać na każdym kroku dziewczyna nie pozostaje mu dłużna..Kłótniom,przepychankom,naigrywaniom się między tą dwójką w tej książce co niemiara . Aż w koncu doczekamy się i scen bardzo gorących, choć okraszonych wulgarnymi tekstami
CZYTAJĄC opis od wydawcy spodziewałam się, że to będzie historia starszych ludzi ,a nie 18 latków, którzy chodzą do liceum,więc niektóre teksty były dla mnie po prostu niesmaczne.Ale wiecie co???jestem ciekawa historii braci Dominica 🫣myślę, że autorka tak to sprytnie rozegrała, że czytelnik tej książki nienawidzi i pragnie dowiedzieć się co będzie dalej.Chce odłożyć, ale jest ciekaw co będzie dalej.Zamawiam kolejne części, nie ma to tamto 😁
5/5☆☆☆☆☆

RECENZJA
"DOMINIC"((bracia Slater ))
To pierwszy tom serii o pięciu Braciach Slater .
Taki oto opis zobaczyłam jak kupowałam tę książkę,

Ta książka od początku wciąga. Relacja między głównymi bohaterami jest dosyć ciekawa, bo nie pałają do się chęcią. Na pewno nie główna bohaterka. Jednak jest tutaj tajemnica, która odbije się na wszystkich.

Dziwnym zbiegiem okoliczności wpadł mi w ręce cały cykl o Braciach Slater
Literatura młodzieżowa ale chyba nie tylko
Wbrew pozorom czyta się całkiem nieźle chociaż jest kilka plusów i minusów
Wady
- BARDZO wulgarny język oraz mało kobiece zachowania głównej bohaterki
- Niedojrzałość bohaterów. Nagminnie powtarzane "nienawidzę cię" i ciągłe fochy
- Sceny zazdrości których jest tak dużo że już nie sposób zliczyć
Zalety
- Książka jest pełna akcji , sceny dynamiczne i pełne agresji ale akurat w tej opowieści to plus
- Ilość zabawnych sytuacji oraz seksownych braci całkiem spora

Książka cacko polecam przeczytać bo ja właśnie sięgam po kolejny tom

Dziwnym zbiegiem okoliczności wpadł mi w ręce cały cykl o Braciach Slater
Literatura młodzieżowa ale chyba nie tylko
Wbrew pozorom czyta się całkiem nieźle chociaż jest kilka plusów i minusów
Wady
- BARDZO wulgarny język oraz mało kobiece zachowania głównej bohaterki
- Niedojrzałość bohaterów. Nagminnie powtarzane "nienawidzę cię" i ciągłe fochy
- Sceny zazdrości których...

Typowa młodzieżówka. Nawet fajnie się czyta. Taka opowiastka o miłości, a może nie. W sumie nie wiem jak takie więzi nazwać. Przeczytam inne części bo interesują mnie losy innych braci Slater.

Fajna książka lekka o jednym z braci Dominiku . Kto lubi młodzieżowe książki ta jest godna polecenia.

Książka L.A. Casey "Dominic" jest naprawdę świetna. Złapała mnie za serce, jak i bardzo rozśmieszyła w niektórych momentach. Przeczytałam ją jednym tchem.

W niektórych momentach trochę denerwowali mnie bohaterowi, a najbardziej główna bohaterka, ponieważ w przeciągu krótkiego czasu, jakiejś godziny, zmieniła całkowicie zdanie, chociaż mówiła że będzie się trzymać tego co postanowiła, i myślę że lepiej by było gdyby jednak minęło parę dni od sytuacji która się zdarzyła i wtedy główna bohaterka zmieniła by swoje zdanie. Ale zawsze w książce jest coś co nam nie pasuje, ale i tak się w niej zakochujemy doszczętnie.

Dlatego odrazu sięgam do kolejnej części, a wszystkim którzy jeszcze nie czytali pierwszej części serii Braci Slater bardzo polecam przeczytać bo według mnie jest warto ;)

Dlaczego tak bardzo lubię wyzwania książkowe? Bo bez nich za wiele lepszych i czasem gorszych książek nawet bym się nie zabrała...

A to właśnie w #rzucamwyzwanie moja wspaniała siostra "zmusiła" mnie do przeczytania "Dominica", na którego nawet bym nie spojrzała.

Absolutnie większą część książki zastanawiałam się czy moja sis jest aby zdrowa na umyśle zachwycając się tą serią i jeszcze oczekując, że ja też się zachwycę.

Fabuła książki? Kurde... Ona jest chyba o niczym 😂😂

Bohaterowie... Albo ja dawano byłam nastolatką albo tak się nastolatkowie nie zachowują 🙆 Nie umiem tego inaczej określić ale oni są po prostu pogrzani 🤭

I ten sex... Ile razy miałam w głowie myśl... Raaany, to są przecież dzieci a później.. No, ok... Pełnoletnie dzieci...

I wiecie co w tym wszystkim jest najśmieszniejsze!? Właśnie to, że ta głupiutka wręcz książka momentami bawiła mnie do łez 😂 bo Autorka ma ten talent komediowy, który w stu procentach mnie kupuje. Nie chodzi mi o sceny żenujące, z których człowiek wywracając przy tym oczami się śmieje ( fakt i takie były) ale te naprawdę zabawne.
Nie wiem, co ta książka ma w sobie ale miałam ochotę czytać ją dalej i jeszcze doczytać ten krótki dodatek "Bronagh". A jak już trochę emocje mi po niej przejdą, to sprawdzę co u kolejnego brata w tej serii słychać 🤭🤭

Od pierwszej strony mamy do czynienia z mocnymi charakterami (i to nie tylko męskimi),więc jeżeli drażnią Cię postacie kobiece, które przeklinają, wyrażają głośno swoje opinie i potrzeby, a także czasem użyją siły (jeżeli zachodzi taka potrzeba) to nie czytaj tej książki.
Dominic i Bronagh od pierwszej strony dadzą się czytelnikowi we znaki. Pomimo, że poznajemy ich jako nastolatków, są wprowadzeniem w historię reszty rodziny i odsłaniają pierwsze karty ze wszystkich sekretów rodziny Slater, ale także otwierają drzwi do poznania każdej z historii. Książka udowadnia siłę i potęgę uczuć, a także moc jaką ma miłość do drugiego człowieka.
Więc jeżeli nie przeszkadzają Ci mocne opisy i słowa, a także lubisz dość intensywną relację między bohaterami, to zachęcam do przeczytania.

~ Wstęp ~
Bronagh Murphy, która z własnego wyboru egzystuje. Nie nawiązuje żadnych bliższych relacji nawet nie rozmawia z rówieśnikami. Dlaczego? Przeżyła jedno z najbardziej bolesnych wydarzeń – stratę rodziców. Wtedy podjęła decyzje, że nie zamierza zawierać przyjaźni. Przecież jak nikogo nie będzie mieć to wtedy nikt od niej nie odejdzie i nie będzie znowu czuła tak wielkiego bólu, prawda?

Wtedy pojawił się ON. Zarozumiały, irytujący, arogancki, przystojny… oh jaki on był przystojny, amerykański chłopak Dominic. Wszyscy padali mu u stóp, bo przecież miał wszystko, urodę jak i gadane. Więc dlaczego Bronagh go znienawidziła? Skreśliła go praktycznie po pierwszym słowie jaki wydobył się z jego ust w kierunku niej...

Jest jeden problem - Nico dostaje wszystko czego chcę. Fakt, że Murphy nie darzyła go ciepłymi uczuciami, tylko spotęgowało jego zainteresowanie nią.

Co może się wydarzyć? Nienawiść i pragnienie w jednym? Brzmi jak mieszanka wybuchowa…

~ Recenzja ~
To było już moje piąte podejście do tej książki, czytam ją raz po raz i zawsze mam tak samo duży uśmiech na twarzy. Widać, że ten tom jest pierwszy, wszystko jest dość chaotyczne, mnóstwo się dzieje, ale nie uważam, żeby nie pasowało to do tej historii. Autorka opisuje tutaj życie nastolatków, więc bardzo dobrze, że jest tu od groma emocji – takich gwałtownych, a czasami nie zrozumiałych. Dzięki temu możemy się poczuć jak zagubiona osiemnastoletnia Bee, która sama nie wie czego chce, nie wie jak się odnaleźć, co ma powiedzieć, co zrobić. Przecież egzystowała ona przez większość swojego życia, więc gdy wkroczył on, jej codzienność się posypała. Pojawił się nieznajomy czynnik, który uwierał jej rutynę, jak kamień w bucie. A Dominic nie był wcale lepszy, próbował zwrócić uwagę pięknej Irlandki na mnóstwo sposobów, każdy kolejny był gorszy. Szukał i chwytał się wszystkie co miało dla niego sens.

Jest to dla mnie wzruszająca historia, po mimo, że była chaotyczna. Pokazuje ile może zmienić jedna osoba i to jeszcze taka, po której nie spodziewalibyśmy się niczego dobrego. Relacje braci i Bee z Branną chwyciły mnie za serce. To wszystko mi pokazało, że MIŁOŚĆ jest odpowiedzią na wszystko. Potrafi kogoś odbudować, pokazać drogę, a przede wszystkim sprawić, że nawet najbardziej skrzywdzony człowiek może stać się w końcu szczęśliwy.

Polecam bardzo serdecznie! <3

~ Wstęp ~