Tylko ty

W.A.B.
2019-01-30
2019-01-30
Justyna Rudnik
odmiana losu przyjaciółka przyjaźń randka relacje damsko-męskie romans singiel singielka współczesna kobieta życie singla

Rosie Blake autorki brytyjskiej powieść zaintrygowała mnie od początku książki,pochłonęłam każdy rozdział powieści tej co przekazała mnie autorka,czyta się przyjemnie,postacie fajne były.
Po prostu z dobrym humorem,wesoła,ciepła i dowcipna książka.

Po prostu z dobrym humorem,wesoła,ciepła i dowcipna książka.

Hmm spodziewałam się namiętnego romansu, gorących uczuć. Zamiast tego seria nieudanych randek głównej bohaterki, dużo stereotypów niepotrzebnych wątków pobocznych, ktore do zycia bohaterki niczego nie wnoszą. Jednym słowem: nuda, Główna relacja bohaterki z jej szefem to seria spojrzeń- ostro. Sama końcówka juz totalnie rozczarowanie napisana na 3 kartkach, zakończona jednym pocałunkiem.

Lekka książka, przeczytana w 3 dni. Ocena dobra, ale zakończenie do kitu 3/10 a szkoda. Wszystko rozbudowane, ale koniec książki jakby na odczep się juz zrobiony jak dla mnie.

Czyta się przyjemnie...od środka. Przewidywalna lektura, ale nie można jej odjąć za język, który bardzo przypadł mi do gustu

Nicola po nieudanym związku zaszywa się w swoim bezpiecznym kokonie. Dopiero pewne wyzwanie sprawia, że zaczyna znowu żyć. Postanawia odnaleźć swoją drugą połowę. Kolejne randki nie przynoszą jednak oczekiwanych rezultatów, choć urozmaicają jej życie.
Dość zabawne przedstawienie prób zdobycia faceta. Tymczasem miłość pojawia się znienacka i to bardzo blisko...
Duży minus za szerzenie stereotypów, nic to do książki nie wniosło a pozostawiło niesmak...
Poza tym dobrze się czytało.

Duży minus...

2046

Jak dla mnie w książce jest sporo szkodliwych stereotypów, seksistowskich uwag i w ogóle nic mnie nie rozbawiło. Już na początku, w prologu Nicola na lotnisku lecąc na turnus dla singli poznaje dziewczynę, która korzysta z takiego wyjazdu po raz kolejny bo lubi dzikie seksy ;) a skoro lubi seks tzn że musi ubierać się w określony sposób: jaskrawa, pomarańczowa bluzka, czerwone tipsy, duże kolczyki. Co tu się stało? Jej brat ma 35 lat i postanowił znaleźć dziewczynę. Był na dwóch randkach, były fajne ale kobietki miały 33 lata więc uznał że są za stare. Zero refleksji ze strony bohaterki że jej brat to jednak kretyn. Pojawia się też rozmowa w pracy u Nicoli o tym czy mężczyźni mogą płakać. Okazuje się że mogą ale tylko na pogrzebach a poza tym "raczej uważam że nie powinni". I później "mężczyźni powinni zachowywać się po męsku. Co rzekłszy zatrzasnął za sobą drzwi do gabinetu tak mocno, że niemal rozbił szybę. To było bardzo męskie". WTF?! I jeszcze rozmowa z bratem, który jeździ skuterem ale twierdzi że to motocykl i mówi do Nicoli "nie znasz się na tym bo jesteś dziewczyną". Ludzie!
Już nie wspomnę o tym, że większość bohaterów nie ma charakteru, Nicola jest naiwna i trochę głupia. Zero własnego zdania, zero asertywności. Miała podejrzenie wyrostka w dniu kiedy jej mama organizowała jakiś świąteczny jarmark i mimo że jak sama powiedziała bardzo źle się czuła jej brat zmusił ją żeby się tam pojawiła a ona nic, zrobiła co jej kazał. To ma być bohaterka z którą chciałabym się utożsamić i której miałabym kibicować w znalezieniu miłości życia? W życiu. Jej brat jest irytujący, nie szanuje swojej siostry, jej zdania, jej pracy, ma głęboko w d... jej pragnienia, i to co ona do niego mówi. Wydaje mu się że lepiej niż ona wie co ją uszczęśliwi. A już jego plan podbicia serca koleżanki z pracy rozłożył mnie na łopatki.
Pełno w tej książce scen, które miały chyba mnie rozbawić a wywoływały tylko zażenowanie. Na dodatek bardzo łatwo przewidzieć jak się skończy i uwaga! Zakończenie jest chyba najsłabszą częścią książki. Wiem, że da się napisać romans w którym główna bohaterka nie jest idiotką, ale tutaj niestety nie mogę tego powiedzieć. Odradzam

W połowie książki nie było jeszcze niczego zabawnego. Bohaterka wyjątkowo nudna i jakoś za nic nie interesowało mnie co będzie dalej.

Świetna książka! Przez 90% historii bawiłam się bardzo dobrze - bohaterowie ciekawi i fajnie przedstawieni, historie zabawne, jednak.. Końcówka.. Ech, końcówka totalnie zniszczyła wszystko. Nudna, zaskakująco oklepana, a już wierzyłam, że koniec będzie wyjątkowy dobry. No, ale cóż.

Nicola Brown to trzydziestoletnia typowa stara panna. W jej życiu nie ma miejsca na spontaniczność i... miłość. Nicola, to perfekcjonistka lubi mieć plan ma wszystko. Singielką jest od 7 lat i nie chce nic zmieniać. Bo w tym bezpiecznym kokonie, który sobie stworzyła, żyje jej się całkiem przyjemnie. Pewnego dnia podejmuje wyzwanie rzucone przez koleżankę z pracy. Ma znaleźć chłopaka w trzy miesiące. Pytanie brzmi. Co może pójść nie tak?

Pierwsze co rzuca się w oczy, to nadzwyczajne upośledzenie umysłowe bohaterki. Ja się zupełnie nie dziwie, że jej były chłopak, z którym planowała wspólną przyszłość zdradził ją z jej najlepszą przyjaciółką. Kobieta ma 28 lat, myśli i zachowuje się jak 14-latka... jeszcze kogoś dziwi dlaczego jest singielką? Tak myślałam, że nie. Na dokładkę Nicola mająca wygórowane oczekiwania co do swoich potencjalnych zalotników. Nagle skreśla je wszystkie i po prostu umawia się z każdym w zasięgu jej wzroku.

Dialogi przyprawiają o ból głowy. Strasznie infantylne, miałkie i.... dziecinne. Dziecinna też jest sama bohaterka, dziecinne jest jej podejście do życia. Ma się wrażenie, że Nicola zatrzymała się w rozwoju mniej więcej w okresie dojrzewania. Ogólnie cała fabuła irytuje. Wygląda na to, że komedie romantyczne, nie należą do mojego ulubionego gatunku. Jedynym plusem powieści jest fakt, że bardzo szybko się ją czyta.

Mnie Rosie Blake nie przekonała do siebie. Tu wszystko jest takie płytkie i bez sensu. Tej komedii romantycznej mówię stanowczo NIE. Ale doskonale zdaje sobie sprawę, że są gdzieś czytelniczki, które pokochają Tylko Ty, za to wszystko, za co ja nienawidzę. http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/2019/05/tylko-ty-rosie-blake.html

Uwielbiam brytyjskie komedie romantyczne. Takie filmy mają zazwyczaj specyficzny klimat, są tak bardzo angielskie poprzez akcent, ludzi i krajobrazy, ale również humor. Rzadko niestety można trafić na historię, która w książkowej formie oddałaby tę niesamowitą atmosferę. Udało się to genialnie Helen Fielding, czyli prekursorce tego trendu, twórczyni powieści o Bridget Jones, ale ostatnie lata raczej nie rozpieszczały nas takimi powieściami. Rosi Blake pozytywnie zaskoczyła mnie swoja książką – stworzyła świetny brytyjski klimat i oryginalną, choć wyczuwalnie wzorowaną na kultowej Bridget Jones bohaterkę. Nakreśliła uroczą, pełną humoru opowieść, która idealnie odpręża po ciężkim dniu.

Nicola ma prawie 30 lat i w swoim życiu ceni sobie swoją samotność i idący za tym spokój i porządek. Świetnie spełnia się w pracy, ma bliskie, bardzo przyjacielskie relacje z bratem i generalnie ma wrażenie, że jest szczęśliwa. Jednak gdy koleżanka z pracy stawia jej wyzwanie, by w ciągu najbliższych tygodni znalazła sobie chłopaka i nie spędzała walentynek samotnie, Nicola, zadziwiając samą siebie zgadza się spróbować. Rozpoczyna serię nieudanych randek, które wywołują w niej mnóstwo emocji, zaczynając od ekscytacji, poprzez śmiech, aż po frustrację. Nicola coraz mocniej uświadamia sobie, że jednak chciałaby znaleźć stałą przystań u boku kogoś zaufanego i jak to zwykle w takich opowieściach bywa, nie zauważa tego, co los stawia tuż przed jej drzwiami.
Cudownie bawiłam się przy tej książce. :) Na kilka godzin przeniosłam się do zimowego Bristolu, by razem z Nicolą odwiedzać angielskie puby, śmiać się z nieudanych randek i czerwienić się, gdy pewien przystojny szef, niby przez przypadek spojrzy jej prosto w oczy. Tylko ty, to zabawna, urocza i ciepła opowieść o tym, jak ważna jest w naszym życiu miłość, i że czasem trzeba po prostu pozwolić jej zaiskrzyć.

• W bibliotece
  • Przeczytane w 2019 roku
  • Wygrane w konkursach
  • Zdecydowanie nie

Dodaj cytat z książki Tylko ty