Edukacja Kopciuszka

Okładka książki Edukacja Kopciuszka Gina L. Maxwell
Okładka książki Edukacja Kopciuszka
Gina L. Maxwell Wydawnictwo: Amber Cykl: Walka o miłość (tom 1) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Walka o miłość (tom 1)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Seducing Cinderella
Amber
2012-12-04
2012-12-04
Agnieszka Kowalska, Maja Kittel, Magdalena Ufland
edukacja kopciuszka Gina L. Maxwell namiętność romans miłość seks

Książka o tradycyjnej i przewidywalnej historii, ale niesamowicie wciąga. Wiesz, co wydarzy się dalej, ale i tak nie możesz oderwać się od czytania. Uwielbiam ją!

Nie jest to może jakaś nowa historia - wszyscy ją znamy, jest do bólu wręcz przewidywalna a mimo to bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Myślę że kiedyś do niej jeszcze wrócę.

Bardzo przyjemna książka

Bardzo przyjemna książka

Najpierw skojarzyło mi się z Macomber Zapominalska panna młoda, potem z Jordan Silver. Moja głowa podjęła trop HQ i tak już zostało do końca.Nie wiem jakie były założenia, ale dla mnieto typowy hq rozbudowany o sceny z seksem w tle, w środku i na pierwszym planie. Seksem na dodatek stereotypowym, średnio interesującym, mało odkrywczym, w sumie kiepskim, podanym na tacy bez nutki zmysłowości, emocjonalności czytelniczej, bez tego elementu, który sprawia, że nawet niewinne słowa grzeją czytelnika w kilku miejscach. ;
Nie przepadam za niemądrymi bohaterkami, a tutaj z taką mamy do czynienia. Bohater to typowy macho nie wyłamujący się ze schematu.
Niestety, przyłapywałam się na tym, że nie pamiętam ostatnich dwóch przeczytanych stron, coś w pewnym momencie przykuwało moją uwagę i w sumie nie wiedziałam z jakiego powodu bohaterowie znaleźli się w tym, a nie innym miejscu, widać oczy ślizgały mi się po tekście, a głowa nie rejestrowała;
Jednym zdaniem – lekko infantylna historyjka opowiedziana średniej jakości językiem, bez specjalnego zaangażowania i polotu, która nie wzbudziła we mnie zainteresowania, nie przywiązała mnie do bohaterów, nie sprawiła, że pomyślałam „fajna”;
Zdecydowanie do szybkiej lektury i pewnie do zapomnienia szybciej niż później.

Do tej pozycji mam sentyment, bo to pierwszy erotyk jaki przeczytałam. Miła lekka przyjemna ☺😍 Polecam 😉

Nie wiem, jak do tego doszło, ale byłam wręcz przekonana, że napisałam już recenzję tej pozycji... Co się stało - nie wiem. Lecz wracam, żeby to naprawić!

Książka sama w sobie jest całkiem w porządku, jednak bardzo, ale to bardzo przeszkadzała mi jej narracja - w trzeciej osobie. Przez to wszystko, co się działo było jakby... bezosobowe. Czasem zdarzało się, że faktycznie widziałam plusy takiej narracji, ale zazwyczaj odczuwałam zdystansowanie od bohaterów ze względu na taki rodzaj narracji.

Lucy - osoba zacięta w pracy, ale niestety nie zacięta jeśli chodzi o życie uczuciowe. Reid - zawodowiec w szybkich związkach i uwodzeniu, jak również na ringu.

Znali się w przeszłości - Reid był przyjacielem brata Lucy. A teraz znowu się spotykają - zupełnie przypadkowo. Reid akurat ma kontuzę, a tak się składa, że Lucy jest fizjoterapeutką. Przypadkowe spotkanie zmienia się w układ... Ona pomoże mu wrócić do formy, a on - nauczy ją sztuki uwodzenia...

Nie łatwo się domyślić, co stało się dalej. Między Reidem i Lucy zaczęło rodzić się uczucie, którego nie mogli się wyzbyć... Namiętność, gorący seks i tak dalej - cóż tu mówić, taka typowa romansowa książka, gdzie wiadomo co się stało :P Nic szczególnego, można przeczytać, ale szału nie robi.

Co więcej, ten tytuł!!!! MASAKRA. Strasznie zniechęcający do czytania - zupełnie nie przypadł mi do gustu, a i w samej historii słowo kopciuszek pojawiło się może raz czy dwa.

Podsumowując, można przeczytać!

Książka bardzo, bardzo przyjemna. Świetnie się ją czyta. Jedna z ciekawszych propozycji literackich, sięgająca po motyw Kopciuszka. Idealny materiał na ekranizację i idealna książka na wakacje. Bohaterzy książki są piękni, narracja jest błyskotliwa, dialogi są zabawne, a opisy (TE opisy) są... odpowiednie (no, właściwie jeden czy dwa wyrazy można było inaczej przetłumaczyć... ). 1 miejsce na Amazon i Top 10 New York Times - zdecydowanie zasadne. Nic, tylko czytać! U mnie osobiście w TOP 3 literatury tej kategorii. Polecam!

Baśniowy koniec, jak w prawdziwym Kopciuszku! Można powiedzieć uczeń przerósł mistrza, który się przestraszył, że nie jest księciem jakiego potrzeba Kopciuszkowi. Edukacyjna książka 😉Polecam

Każdy z nas posiada marzenia, które są tak przez nas wyidealizowane, ze pomijamy znaki jakie codzienność rzuca nam pod nogi... Dążymy do czegoś tak wyimaginowanego, że jest to niemożliwe do wykonania a często po osiągnięciu tego celu okazuje się ze nie jesteśmy wcale z tym szczęśliwi...,.... Właśnie o tym jest ta powieść. Od jakiegoś czasu miałam ją w swojej biblioteczce ale jakoś nie mogłam się do niej zabrać myślałam ze to następna historia typu grey ale jak się pomyliłam!!! bardzo mi się podobała ta książka... Historia jest wciągająca bohaterowie zabawni, wszystko podsycone dozą erotyzmu.. Czytając pierwszą polowe cały czas się uśmiechałam :) tak zabawnie rozgrywane były sceny miedzy bohaterami... Możemy się wczuć w uczucia i przeżywać z nimi wszelkie wątpliwości i zażenowania ... lekka i przyjemna na wieczór.... na pewno sięgnę po następne części :)

Całkiem całkiem, ale wielkiego wow nie ma

Całkiem całkiem, ale wielkiego wow nie ma