Pamiętnik

Okładka książki Pamiętnik
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Anna Maria Nowak
sparks pamiętnik romans miłość

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Przepiękna historia, ale z całego serca nie polecam jej czytać w pociągu. Chyba, że należysz do osób, które lubią urządzać publiczną dramę, to wtedy luz.

Jest to moja pierwsza książka tego autora
Czy ostatnia? Nie potrafię tego w tej chwili powiedzieć, bo mam do niej mieszane odczucia.
Plusem jest to, że czyta się ją baaardzo szybko, dosłownie jeden/dwa wieczory. Niestety to jedyny plus jaki zauważyłam.
Na początku mamy przedstawioną historię miłości Allie i Noah. Spodziewałam się, że zostanie to przedstawione bardziej w formie tytułowego pamiętnika, jednak tak się nie stało.
Para rozstaje się na wiele lat, w tym czasie Allie ma już narzeczonego, a Noah zajmuje się... nazwę to pielęgnowaniem wspomnień związanych z Allie.
Pewnego dnia kobieta postanawia odwiedzić Noah, po 14 (o ile dobrze pamiętam) latach rozłąki, podczas których nie mieli ze sobą kontaktu. I tu wszystko zaczyna się komplikować, bo Allie musi zdecydować czy zostać z narzeczonym, czy wrócić do Noah.
Nie będę tu oceniała zachowania bohaterów i ich wyborów, bo jak wiadomo, każdy ma inną moralność i inaczej patrzy na pewne sprawy.
To co dla mnie było dziwne i jednocześnie irytujące to fakt, że mężczyzna ciągle powtarza hasła w stylu ,,to przeznaczenie"; ,,taka miłość jak nasza zdarza się tylko raz" (więc oczywiście w domyśle zmusza ją do wybrania jego). No błagam, oni są dorosłymi ludźmi, a dla mnie podchodzi to już pod manipulację.
Zakończenie zawiera motyw przemijania, bo (tak jak na początku) historia opowiadana jest z perspektywy Noah gdy ma już 80lat. Taki motyw zawsze mnie wzrusza i nie obyło się bez łez, ale w końcowej ocenie, książka była dla mnie... dziwna?

Jest to moja pierwsza książka tego autora

To jeden z niewielu przypadków, gdzie wolę film od książki. Uważam, że historia jest piękna, pod koniec wyciska łzy... ale jednak nie potrafiłam nie porównywać jej do filmu, gdzie wątki zostały rozbudowane, a jednocześnie zachowany został klimat ponadczasowej miłości.

Pamiętnik - to książka ukochana. Romantyczna. Mądra. Poruszająca. Wzruszająca. Do wielokrotnego przeczytania ;)

WYBIERAM FILM.

Jeden z niewielu przypadków gdy to film jest lepszy od książki .
Historia ukazana w książce na pewno jest romantyczna bo pokazuje ,że miłość potrafi pokonać nawet choroby i lata rozłąki ale czegoś mi zabrakło .
Niewiele mamy tu o tym jak Ali i Noah się poznali .Zdecydowanie więcej jest o ich późniejszym życiu i starości . Uważam ,że całość można było lepiej rozwinąć ,poprowadzić .Czytając książke miałam wrażenie ,że niewiele się dzieje.Brakowało mi akcji i choć jest dużo miłości to czułam ,że jest to bardziej książka o życiu,przemijaniu . W trakcie czytania wielektotnie myślałam o tym ,że Panu Bogu starość nie wyszła i ,że to zdecydowanie najgorszy etap życia.

W filmie pięknie pokazali tą młodość ,pierwszą miłość , wakacje,motyle w brzuchu . Z uśmiechem na ustach oglądałam przekomażanki głównych bohaterów .Uwielbiam moment gdy w wesołym miasteczku Noah zaprasza Ali na pierwszą randkę .Super są też pokazane kolejne etapy ich znajomości a końcowa scena też jest dużo lepsza , mocniejsza i bardziej wzruszająca niż w książce .

Ogólnie film doświadczył mi wielu różnych emocji podczas gdy książka wywołala u mnie jedynie melancholie .

WYBIERAM FILM.

Jeden z niewielu przypadków gdy to film jest lepszy od książki .

Książka się dłuży. Ładna opowieść miłosna ale chyba nie jestem aż tak romantyczna 😁

Bardzo lekka i przyjemna książka. Dużo opisów przyrody, ktore mnie bardzo urzekły. Postaci poznałam o wiele dogłębniej, niz z filmu. Jednak film bardziej emocjonalny, niesamowity.

Piękna historia

Piękna historia

Kiedyś w pewnym sensie zacząłem ją czytać, więc to było oczywiste, że będę musiał dokończyć w przyszłości. Piękna, wzruszająca historia. Chyba każdy z nas chciałby taką przeżyć i znaleźć taką miłość. Zdecydowanie najbardziej podobała mi się ta ostatnia część, kiedy już są starzy, razem.

Polecam bardzo wciągająca historia

Polecam bardzo wciągająca historia