Promyczek

Nominacja w plebiscycie 2016
Kim Holden Wydawnictwo: Filia Cykl: Promyczek (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bright Side
Data 1. wydania:
2014-07-04
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Filia
dla nastolatek książki dla młodzieży literatura amerykańska odmiana losu pierwsza miłość powieść obyczajowa przeznaczenie relacje rodzinne tajemnica trauma
Bright Side
Promyczek (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Uważam, że książka jest jak najbardziej warta uwagi. Wzruszająca, pouczająca i pomimo ilości stron błyskawicznie szybko się ja czyta:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z początku wydawała się trochę nudna, ponieważ zawierała zbyt wiele szczegółów lecz później gdy już książka się rozwinęła nie umiałam powstrzymać łez. To była pierwsza książka przy której tak wiele straciłam łez.

Podziwiam główną bohaterkę, którą spotkał wyjątkowo przykry los. Chwilami mnie irytowała. Próbowałam postawić się w jej sytuacji, i cholera nie wiem, jak ja bym się zachowywała. Wydaje się to strasznie trudne, ale może wcale takie nie jest? Podejrzewam, że nie byłabym chodzącą bombą pełną energii, optymizmu i uśmiechu. Ona taka była. Wycisnęła z życia tyle, na ile tylko...

Łał. Po prostu: łał.

Kupiłam tę książkę od razu jak wyszła, ale jak to bywa z kupnymi, odłożyłam na półkę i dopiero po tylu latach udało mi się ją pochłonąć (w jeden dzień!). O czymś to musi świadczyć. I w sumie żałuję, że dopiero teraz wzięłam ją w ręce.
Wesoła, smutna, inspirująca, nawet pouczająca. Otwierająca oczy.
Główna bohaterka - "twarda babka", więc ciężko jej...

Ta książka rozłożyła mnie na łopatki.

14/2020

Przeczytałam tę książkę kilka lat temu, a na pewno zaraz po tym kiedy wyszła w Polsce nie pamiętam dokładnej daty, ale historie w niej opisaną pamiętam do dziś. To książka o której po przeczytaniu się nie zapomina. Zostawia w sercu i w głowie ślad. Polecam

Piękna, wzruszająca, skłania do refleksji, porusza wiele trudnych tematów, ale również przekazuje czytelnikowi mnóstwo dobroci, wrażliwości, optymizmu oraz pokazuje co w życiu jest najważniejsze.
Polecam!!!

To właśnie lekturę "Promyczka" bez żalu przerwałam aby pochłonąć "Red White, Royal Blue". I nie żałuję, bo jakoś nie miałam ochoty szybko wrócić do tego tytułu. Historia Katie nie porwała mnie niestety. Brakowało mi tego "czegoś" co pozwoliłoby mi zapałać sympatią do głównej bohaterki. Autorka zaprezentowała nam tutaj nijaką historię dziewczyny z trudnym startem w dorosłe...

Na półkach: , , , , ,

Takie historie mają specjalne miejsce w moim sercu. Mam do nich słabość, bo poruszają we mnie delikatne struny i czynią ze mnie wrażliwego człowieka.
Ponadto sprawiają, że zaczynam wierzyć w dobro i miłość.

Jestem wprost oczarowana "Promyczkiem". Jestem wdzięczna Kim Holden za te przepiękne postaci, które stworzyła. Dziękuję za cudowną Kate Sedgwick. To bohaterka...

Dyskusje

6 463