Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.64 zł do 29.90 zł

Promyczek

Nominacja w plebiscycie 2016
Kim Holden Wydawnictwo: Filia Cykl: Promyczek (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bright Side
Data 1. wydania:
2014-07-04
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Filia
dla nastolatek książki dla młodzieży literatura amerykańska odmiana losu pierwsza miłość powieść obyczajowa przeznaczenie relacje rodzinne tajemnica trauma
Bright Side
Promyczek (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Opinie [1 060]

Długo się zastanawiałam czy przeczytać tą książkę. Jednak patrząc po ocenie i ilości pozytywnych komentarzy stwierdziłam "dobra lecimy". No i tak czytam, czytam....... Czytam i się zastanawiam co to ma być? Książka nie była zła, fajnie się czytało i wgl jednak aby mieć aż takie oceny ??? No ale dobra mówię sobie zobaczymy dalej. No i się doczekałam. Co to były za emocje...

Książka, a raczej jej ostatnie 30% to istny wyciskacz łez, który nie bierze jeńców. Nie mniej jednak w moim odczuciu było sporo "uproszczeń" w tej książce, które są jednak typowe dla tego gatunku.

Jeśli szukasz powieści, która zostanie w twojej pamięci, łączy przyjemność czytania z wątkiem romantycznym oraz tragicznym to jest to książka po którą musisz sięgnąć.

"Promyczek" jest idealny w każdym calu. Nie tyle co okładka, styl w jakim autorka pisze, ale także sami bohaterowie.

Już na wstępie wiedziałam, że książka jest strzałem w dziesiątkę. Uwielbiam taki styl (lekki, prosty). Z każdą stroną byłam coraz bardziej zaciekawiona. Końca nie spodziewałam się w ogóle.

Ta książka spowodowała na mojej twarzy uśmiech jak i potok łez....

Ta książka to prawdziwa petarda Czyta się ja łatwo, choć sama treść łatwa nie jest.
Życie ze świadomością daty własnej śmierci jest trudne, jest tyle rzeczy do zrobienia, książek do przeczytania. Główna bohaterka kocha życie, kocha ludzi, wie co jest istotne, ma swoje zasady i nigdy nie pozwoli skrzywdzić swoich przyjaciół. Jest szczęśliwa. Zaraża optymizmem i stara się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kate jest tytułowym Promyczkiem nie bez powodu. Chociaż życie nie raz dało jej w kość, ona nadal widzi je w jasnych barwach i stara się zarazić swoim optymizmem otaczających ją ludzi. Jeden punkt na jej liście rzeczy do zrobienia to studia - aby móc go odhaczyć, przeprowadza się do Grant w Minnesocie. Zostawia w San Diego swojego najlepszego przyjaciela Gusa i przeszłość…...

Pomimo smutnego zakończenia książka była pozytywną dawką energii której potrzebowałam.
Promyczek jest osobą którą staram się być na co dzień - pozytywną, pełną energii, z miłym nastawieniem do każdego. Teraz po lekturze nie mogę się powstrzymać by nie zwracać się do znajomych per. młody/młoda i nie życzyć im zdumiewajacego dzionka.
Duży plus ma też ode mnie końcowa...

Zaczęło się od opisu książki, który mi się spodobał. Ale skoro nie ocenia się książki po okładce postanowiłam przeczytać. I.... BUM dawno tyle nie płakałam przy jednej książce. Czas się zatrzymał a łzy same leciały.

Ciekawa fabuła choć początkowo pomyślałam że to książka nie dla mnie. Postaci wydawały mi się zbyt wyidealizowane, wręcz trochę nierealne. Ale sama historia bardzo ciekawa ... i bardzo smutna, w sumie polecam!

O tym, że "Promyczek" cieszy się pozytywnymi opiniami wiem od roku. Jednak dopiero teraz sięgnęłam po książkę. Pierwsze moje odczucia były tak naprawdę żadne, 300 pierwszych stron trawiłam bardzo powoli, nieco znużona. Nie pozwoliłam sobie jednak się poddać, chciałam zobaczyć do końca co jest wynikiem tak pozytywnych opinii z którymi się spotkałam. I nie pożałowałam. Od...

Ciężko opisać jakie emocje wywołała we mnie ta książka. Od uśmiechu, poprzez śmiech, zdziwienie aż do łez. Mimo że książka może wydawać się wielka, to jednak czyta się ją w ekspresowym tempie. Uwielbiam wszystkich bohaterów. Na uwagę zasługuje jednak Clyton, który według mnie jest fantastyczną postacią. W pewnym momencie wiedziałam już, że ta książka rozwali mnie...

7 302
    5 410