(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Okładka książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie Natasza Socha Patronat LC
(Nie)
Edipresse
2019-02-13
2019-02-13
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie wypadek samochodowy zdrada
Inne

Oficjalne recenzje i

Nie każda miłość jest na zawsze

5759 658 423

Polecam

Polecam

Prawdziwe życie?

Prawdziwe życie?

W każdym związku są problemy. Każdy radzi sobie z nimi inaczej. Czasem człowiek poddaje się i przestaje angażować się w życie drugiej połówki. I się dwoje kochających ludzi oddala. Ale co się stanie gdy tych samych ludzi zostanie postawionych w sytuacji bez dobrego wyjścia. Gdy będą musieli być zależni od siebie ?Jak to dla nich się skończy? Co z rozstanie ?

To chyba jednak z lepszych książek Pani Nataszy, którą przeczytałam, choć przyznaję, nie lubie jej powieści

Z Panią Nataszą mam taki problem, że uwielbiam ją jako felietonistkę, wydaje mi się być wspaniała osobą, ale jej książki niestety do mnie nie mówią

W książce (Nie)miłość jest mnóstwo mądrych zdań, zakreśliłam wiele mądrych cytatów .

Książka pokazuje nam jak oddalili się od siebie kiedyś kochajacy się małżonkowie, dowiadujemy się jak do tego doszło i co czują teraz, po wypadku Cecylii, kiedy to Wiktor czuje się w obowiązku zająć żoną, która wylądowała na wózku

I pomimo, że porusza taki zwykły, codzienny temat, temat, który dotyczy bardzo wielu z nas, jakoś strasznie toporna wydała mi się tą książką.

Nie potrafiłam jej potraktować jako ciekawej powiesci, a jedynie jako zbiór wielu ciekawych i trafnych cytatów

Daję siódemkę, bo to nie jest zła książka, a jedynie napisana do innych niż ja odbiorców

Książka pokazuje nam jak...

Książka zaczyna się z przytupem: od wypadku samochodowego. I chociaż zaczyna się interesująco i pierwsze strony zachęcają do lektury to w miarę czytania robi się coraz nudniej; takie mielenie tego samego ciągle od początku, ciągle o tym samym. Sam pomysł na książkę super, ale według mnie zupełnie nie wykorzystany.

Pożyczyłam książkę jako "czytadło" na wieczór, aby się wyłączyć. Zostałam zaskoczona. Co prawda czytało się ją bardzo przyjemnie, jest łatwa w odbiorze, to jednak traktuje o poważniejszym temacie- relacjach w małżeństwie z paroletnim stażem i codziennymi obowiązkami. Zmusiła mnie do przemyśleń, zastanowienia się nad naszymi pragnieniami. Książkę polecam do przeczytania w każdym czasie ( do poduszki, na plaży, jak się nudzimy), ale wydaje mi się że bardziej docenią ją osoby z dłuższym stażem w związku.

Lekka,obyczajowa książka.
Szybko się czyta,pisana w prostym języku,jednocześnie bardzo trafnie opisującą uczucia bohaterow.
Polecam.

Lekka,obyczajowa książka.
Polecam.

15 lat temu byłam przez cztery miesiące unieruchomiona po bardzo poważnym połamaniu, więc wiem z jakimi wewnętrznymi demonami walczyła bohaterka, a 6 lat temu przez trzy miesiące opiekowałam się połamanym mężem. Wychodzi na to, że mam spojrzenie na obie strony sytuacji. I potwierdzają się również moje odczucia - czasem zewnętrzny bodziec wstrząsowy pozwala obudzić się związkowi, zwłaszcza takiemu, który tylko zasnął, a nie obumarł całkowicie.

Książkę przeczytałam w celu urozmaicenia sobie wolnego czasu. Niestety nie w pełni zaspokoiła ona moje oczekiwania. Po raz pierwszy miałam odczynienia z utworem autorstwa Pani Nataszy Sochy. Obecność licznych przekleństw i w pewnym stopniu irytujące zachowanie głównej bohaterki( choć miała do niego wiadome powody) sprawiły, że książkę przeczytałam z jakimś trudem. Mimo to dostrzegłam w niej również plusy, którymi są na przykład krótkie opisy różnych gatunków ptaków lub szczere przesłanie płynące z tej książki.

Książka o tym, jak jedno zdarzenie może odbudować, to co wydawało się spalone, zniszczone przez lata. Również o tym jak nagła niepełnosprawność pozwala nam docenić to co mamy, przeżyć razem z bohaterką jej emocje, gdy dowiaduje się, że nie będzie mogła chodzić.