Powietrze, którym oddycha

Okładka książki Powietrze, którym oddycha Brittainy C. Cherry
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Powietrze, którym oddycha
Brittainy C. Cherry Wydawnictwo: Filia Cykl: Elements. Żywioły. (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Elements. Żywioły. (tom 1)
The Air He Breathes
Filia
2016-07-20
2016-07-20
Data 1. wydania:
2015-09-25
Katarzyna Agnieszka Dyrek
dziewczyna literatura dla młodzieży nastolatka poszukiwanie szczęścia poszukiwanie własnej tożsamości samotność szkoła trauma uczucie
Inne

Książka mocno poszukiwana, po naprawdę wielu miesiącach przeglądania przeróżnych aukcji udało się. A ceny za te książki uhuhuu miliony monet 🙈

I jak ja się zawiodłam... To co postanowili zrobić, nie spojlerując oczywiście, było chore. Powinno się zamknąć jeden temat, a nie wyobrażać, że ta osoba zastępuje nam kogoś.
Przed 100 stroną podejrzewałam, jak to się tam dalej rozwinie i no niestety, zero zaskoczenia. Miałam łezki w oczach, ale to na tyle. Nie poruszyła mną. Była dobra. Tak po prostu . Nic więcej.

Przed 100 stroną podejrzewałam, jak to się tam dalej...

Każda historia, która pokazuje nam ból i cierpienie głównych bohaterów sprawia, że w wyjątkowy sposób odbieramy ich losy i utożsamiamy się z ich postaciami. Przeżywamy ich własny ból, jakby był naszym.
W tej historii poznajemy bohaterów, których spotkało niewyobrażalne cierpienie. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji i mierzyć się z cierpieniem, jakiego zaznali główni bohaterowie. Jednak po deszczu zawsze wychodzi słońce. Nie zawsze świeci pełnym blaskiem, jednak pozwala otworzyć oczy i ujrzeć światło. Początkowo niewielkie, ale wraz z leczeniem ran coraz bardziej widoczne. Tym światłem byli dla siebie Elizabeth i Tristan. Odnaleźli w sobie bratnią duszę, która tak, jak oni sami była złamana. Byli dla siebie lekarstwem, ale jednocześnie bólem. Byli pocieszeniem, a jednocześnie przypomnieniem cierpienia, którego doświadczyli. Jednak kiedy poznali się lepiej i zaczęli spoglądać na siebie bez przywoływania przeszłości, okazało się, że mogą być swoją przyszłością. Tylko czy będą umieli podjąć się tego kroku i przezwyciężyć strach, który ich otacza? Tym bardziej, kiedy jest ktoś, kto obserwuje wszystko z boku i czeka na odpowiedni moment. Na moment, w którym zostanie zauważony.
Piękna historia przedstawiająca trudy życia , ale też zapewniająca nas o sile, jaką posiada miłość, która może uleczyć, nawet najciężej złamaną duszę.

Książka pisana pięknym i lekkim piórem. Bardzo szybko się ją czyta. Przemyślana historia, która wielokrotnie zaskakuje. Piękna, wzruszająca historia.

"Czasami najtrudniejsze w życiu bez ukochanych było to, by pamiętać o oddechu."

Nadeszła ta chwila, gdzie w końcu mogę wspomnieć, że przeczytałam książkę Brittainy C. Cherry. Pierwszą w życiu, ale już teraz wiem, że z pewnością nie ostatnią.

Pomijając fakt, że seria Żywioły jest niedostępna już od jakiegoś czasu, a ceny egzemplarzy z drugiej ręki są niczym z kosmosu... 🤭. Szczęściem jest, że posiadam trzy "białe kruki" 😂. No przydałby się jakiś dodruk, nie powiem 😉.

Żywioły zaczęłam chronologicznie od książki "Powietrze, którym oddycha". Pamiętam, że kiedyś przyciągnął mnie ten pan z okładki będący totalnie w moim typie, ale ciiii 🤫. Teraz już wiem, że z Tristana Cole'a był początkowo kawał buca, niemniej im dalej w las, tym większą darzyłam gościa sympatią. Po drugiej stronie barykady stoi Elizabeth z córeczką Emmą. Zarówno Tris jak i Lizzy mają za sobą bolesną przeszłość, oboje nie radzą sobie z teraźniejszością pozbawioną najbliższych im osób. Aż się prosi, by poskładać ich poharatane dusze w całość.

I tak. Jest schematycznie. Jak to w romansach bywa, wiadomo. Nie wyskoczysz z kapci, bo znasz praktycznie każdy ruch bohatera. Niemniej... ten tytuł skrywa niespodziankę. Z reguły się nie wzruszam (jeżeli mowa o książkach), w przypadku "Powietrza..." kilkakrotnie miałam wilgotne oczy. Choć momentami wywracałam oczami fikołki to jednak potrafię docenić ten tytuł, jego głębię i przekaz.

Dobra powieść, mam smaka na więcej Brittainy C. Cherry 😉

"Czasami najtrudniejsze w życiu bez ukochanych było to, by pamiętać o oddechu."

Brittainy potrafi zaczarować słowem.
Jej historie porywają całe rzesze fanek.
To nie jest jest nasze pierwsze spotkanie,wiec mogę stwierdzić,iż znam i doceniam kunszt twórczy autorki.

Jednak...
Kurczę,czułam się jakbym utknęła w którymś momencie.
Zamiast posuwać się do przodu,ciążyła mi ta tematyka.
Śmierć nie należy do łatwych tematów,dlatego trzeba nią ostrożnie manewrować.
Tutaj pogrążyło i przydusiło mnie to zjawisko.

Nie jest to lekka lektura na wieczorne winko,nastaw się raczej,Drogi Czytelniku na ogromny i ciężki bagaż.
Nie każdy będzie chciał go nosić i odczuwać.
Ja nie chciałam.
Może dlatego tylko 6 gwiazdek.

Zabrakło mi charyzmy w osobowości Tristiana i Lizzy.Nie przepadam za czułymi słówkami,przytulaniem i powoli rysującą się tęczą.
Nie rozpętałam wewnętrznego szaleństwa.
Tęskniłam za wodzeniem czytelnika na pokusy i dreszczykiem pochłaniającej namiętności.
Po czasie,akcja stała się po prostu-nudna.🙆‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Czy polecam?
Tak,ale nie spodziewajcie się fajerwerków.

Brittainy potrafi zaczarować słowem.
Jej historie porywają całe rzesze fanek.

Jednak...
Kurczę,czułam się jakbym utknęła w którymś momencie.
Zamiast posuwać się do przodu,ciążyła mi ta tematyka.
Śmierć nie należy do łatwych tematów,dlatego trzeba nią ostrożnie...

Bardzo piękna książka od samego początku. Super wykreowani bohaterowie, czytałam cała książkę z ciekawością.

Jakoś nie porwała mnie ta książka. Strasznie nie lubię opisów śmierci w książkach (bo czytam żeby się zrelaksować). Zakończenie mogłoby mieć swoją część, zwłaszcza ten fragment kryminalny.

Piękna, wzruszająca opowieść. Czytało się ją z bólem serca, które zostało wypełnione nadzieją i ulgą. Bohaterowie są doświadczeni przez los, ale pojawia się nadzieja na lepsze. Książka wywołała we mnie mnóstwo emocji. To była przepiękna emocjonalna podróż.

Książka ciekawa, wciągająca , smutna i momentami zabawna plus wątek kryminalny mini doprawdy ale fajny polecam

Początek dołujący, bo to jednak śmierć. Potem dostajemy drugą skrzywdzona rodzinę. Potem okazuje się, że magicznym sposobem te tragedie się łączą. No ale dobra. Do tego momentu jest słabe 6. Lecimy dalej i okazuje się, że z dramatu i romansu dostajemy kryminał i thriller. I to taki naprawdę na wypasie - autorkę mocno poniosła wyobraźnia. Czy może być gorzej? A no może. Potem dostajemy lukier. Aż do granic możliwości. Dawno nie widziałam takiego cukru. I te zaręczyny. O masakro. Te teksty - wyniosłe i przesłodzone. No tragedia.
Sam bohater - podobała mi się jego postać. Na początku. Mroczny. Zalamany. Zły. Ale potem Klucha.
Ona od początku mnie drażniła i nic się nie zmieniło do końca.
Ich dylematy, ich niepewności, ich wahania. No jeśli facet mówi, że ja kocha, widać jak bardzo zależy mu na jej córce i się oświadcza, a ona mówi, że ona jest w pakiecie z córką, i nie chce go na to skazywać, to co o takiej powiedzieć? Bo głupia to za mało.
Nie wiem. Kompletnie mi nie leży ta historia. Pomyśl fajny, wykonanie dramatyczne.