Tysiąc pocałunków

Data 1. wydania:
2016-03-15
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Filia
literatura angielska nastolatka odmiana losu pierwsza miłość powieść dla młodzieży powieść obyczajowa problemy młodzieży rozpacz rozstanie samotność tajemnica
A Thousand Boy Kisses
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Historia chwytająca za serce. Smutna, ale skłaniająca do refleksji.

Poppy i Rune to para,która jest ze sobą od 5. roku życia. Tak,brzmi to absurdalnie,lecz ich połączyła wyjątkowa więź.Dziewczynka dostaje od babci słoiczek ,do którego ma wkładać serduszka, uprzednio zaopatrzone zapiskami wyjątkowych pocałunków otrzymanych od tego jedynego. Niebanalny sposób zbierania wspomnień jest dla niej wyjatkowym prezentem od umierającej ukochanej...

Melodramat w czystej postaci.
Dla dorosłych z pewnością okaże się zbyt infantylna, przewidywalna. Gdybym jednak była nastolatką, pewnie spodobałaby mi się bardzo. Taka miłość jak ze snu, jak z filmu... trochę jakby pod publiczkę. Nastoletniej córce raczej nie zabroniłabym przeczytać.

Jedna z najpiękniejszych książek jakie przeczytałam. Pokazująca najczystszą formę uczucia między dwojgiem ludzi. Mniej więcej od połowy można się domyślić zakończenia. A jednak człowiek czyta dalej i trwa w niepewności do końca. A koniec jednak jest zaskakujący. Nie mogło być innego zakończenia. O nie.

Ta książka zdecydowanie zapadnie mi w pamięci i w sercu. Niezwykle emocjonująca i poruszająca. Nie da się jej czytać i nie uronić choćby jeden łzy. Piękna opowieść o sile miłości, prawdziwym uczuciu od "pierwszego uścisku dłoni". Naprawdę godna polecenia.

Początek jest fajny, ale im dalej tym gorzej. Mam wrażenie, że pisała to jakaś fanka 'Szkoly uczuc' tylko zmodyfikowała to nieco. O ile w 'szkole uczuć' realizacja tych marzeń była ciekawa i fajna, tutaj postawiono na 'zrobię tp wszystko, niewazne, że to niemozliwe' (jak bal czy jak wynajecie sali). O finansach nie wspomnę. Teksty niektóre tak infantylne, aż boli....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest tak przesłodzona, że aż się odechciewa czytać.
Książka z cyklu "Póki śmierć Nas nie rozłączy", a koniec końców i tak nie dała rady..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam! Piekna wzruszajaca ksiazka

Smutna historia o nieprzemijającej miłości oraz wierności do samego końca. Jednak nie wciągneła mnie, może troche zbyt infantylna jak dla mnie.

Naprawdę wzruszająca. Pomimo tego że przeczytałam wiele pozycji o podobnej fabule. To jednak książka Tysiąc pocałunków ma w sobie to coś, coś co sprawia że czyta się ją ze ściśniętym gardłem i mokrymi oczami...

Dyskusje

2 332