Tysiąc pocałunków

Data 1. wydania:
2016-03-15
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Filia
literatura angielska nastolatka odmiana losu pierwsza miłość powieść dla młodzieży powieść obyczajowa problemy młodzieży rozpacz rozstanie samotność tajemnica
A Thousand Boy Kisses
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Początek jest fajny, ale im dalej tym gorzej. Mam wrażenie, że pisała to jakaś fanka 'Szkoly uczuc' tylko zmodyfikowała to nieco. O ile w 'szkole uczuć' realizacja tych marzeń była ciekawa i fajna, tutaj postawiono na 'zrobię tp wszystko, niewazne, że to niemozliwe' (jak bal czy jak wynajecie sali). O finansach nie wspomnę. Teksty niektóre tak infantylne, aż boli....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest tak przesłodzona, że aż się odechciewa czytać.
Książka z cyklu "Póki śmierć Nas nie rozłączy", a koniec końców i tak nie dała rady..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam! Piekna wzruszajaca ksiazka

Smutna historia o nieprzemijającej miłości oraz wierności do samego końca. Jednak nie wciągneła mnie, może troche zbyt infantylna jak dla mnie.

Naprawdę wzruszająca. Pomimo tego że przeczytałam wiele pozycji o podobnej fabule. To jednak książka Tysiąc pocałunków ma w sobie to coś, coś co sprawia że czyta się ją ze ściśniętym gardłem i mokrymi oczami...

Książka o sile miłości.
Książka, która wzrusza.
Książka warta przeczytania.

I proszę jak zaczniesz, przeczytaj ją do końca bo koniec jest zaskakujący. I osładza wylane wcześniej łzy.

Bardzo wzruszająca historia. Mimo iż w połowie książki dowiadujemy się jaki będzie jej finał to i tak na każdym kolejnym kroku wywiera dużo emocji, a finał jeszcze jeszcze bardziej smutny niż by mógł być. Dwie osoby zakochane w sobie od pierwszego wejrzenia, będące idealnymi połówkami siebie idą przez życie razem i nagle zostają rozdzieleni. W końcu wracaja na swoje...

TYSIĄC POCAŁUNKÓW Tillie Cole

Czytając TYSIĄC POCAŁUNKÓW zaczęłam się zastanawiać po co pisarze piszą takie książki? Pełne bólu, łez i wzruszeń? Po co czytelnik czyta w ogóle takie książki? Żeby poczuć się lepiej? Albo stwierdzić, że wcale nie ma tak źle, że inni mają gorzej? Może Wy znacie odpowiedź na te pytania? Ja mam teraz ogromny mętlik w głowie.

To książka, która...

1993

Wyobraźcie sobie, że dostajecie słoik z tysiącem pustych serduszek, które musicie zapełnić pocałunkami. Pocałunkami, przez które o mało co serce nie wyrwało się z piersi.
Poppy i Rune'a połączyła miłość już od najmłodszych lat. Przez lata pielęgnowali swoją więź, aż do momentu gdy w wieku 15 lat Rune wraz z rodziną musiał wrócić do rodzinnego Oslo.
Moment, kiedy Poppy...

Ale to już było .... Historia jak ich wiele. Jedyną nową rzeczą w tej opowieści jest słoik i tylko on. Dwójka młodych, kochających na zabój, którzy chcą, ale nie mogą, muszą, ale nie powinni, Przeciwstawiają sie wszystkiemu i wszystkim, aby być ze sobą. Dodaję plusa za łzy, które same lecą podczas czytania, niestety odejmuję dwa kolejne za najgłupsze z możliwych zakończeń.

Dyskusje

• 2019
  • Chcę w prezencie
  • E-book

Tillie Cole A Thousand Boy Kisses
Tillie Cole Tysiąc pocałunków
Tillie Cole Tysiąc pocałunków