anika 
38 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 8 cytatów, ostatnio widziana 1 godzinę temu
Teraz czytam
 • Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha
  Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha
  Autor:
  Sat-Okh – Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amer...
  czytelników: 194 | opinie: 22 | ocena: 6,18 (62 głosy)
 • Dzieje rodziny Korzeniewskich. Drogą do Urzędowa. Reportaże z Wołynia. Od Stołpców po Kair
  Dzieje rodziny Korzeniewskich. Drogą do Urzędowa. Reportaże z Wołynia. Od Stołpców po Kair
  Autor:
  W VIII tomie dzieł Melchiora Wańkowicza znalazły się utwory, w których autor reporterskiego arcydzieła „Bitwy o Monte Cassino” kreśli „panoramę losu polskiego” („Dzieje rodziny Korzeniewskich”, „Drogą...
  czytelników: 86 | opinie: 2 | ocena: 8,43 (21 głosów)
 • Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
  Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
  Autor:
  Jedyne w Polsce wydanie zawierające wszystkie opowiadania i nowele Arthura Conan Doyle’a o detektywie wszech czasów. „Od dawna powtarzam, że kiedy wykluczy się niemożliwe, wówczas to, co pozostaje, c...
  czytelników: 10187 | opinie: 242 | ocena: 8,71 (2375 głosów) | inne wydania: 14
 • Świat voodoo
  Świat voodoo
  Autor:
  Voodoo splatało niegdyś rodzime wierzenia afrykańskie z przynoszonymi przez misjonarzy prawdami chrześcijańskimi. Praktykowane dzisiaj, niewiele przypomina voodoo pierwotne. Nie ma miejsca na dokt...
  czytelników: 44 | opinie: 1 | ocena: 7,67 (6 głosów)
 • Wschód
  Wschód
  Autor:
  Najnowsza książka Andrzeja Stasiuka to niezwykły zapis podróży na Wschód – podróży we wspomnienia do obrazów z dzieciństwa spędzanego u dziadków na Podlasiu i podróży tam, skąd wyszły oddziały Czyngis...
  czytelników: 2311 | opinie: 141 | ocena: 6,99 (907 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-23 16:47:49
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-15 20:04:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ebook
Autor:

Książka bardzo mocna i świetnie napisana, trzymająca w napięciu, jeśli chodzi o wątek realistyczny. Wątek fantastyczny natomiast psuje obraz całości. Nie jest on ani ciekawy ani oryginalny i nudzi zamiast trzymać w napięciu. Mimo to bardzo polecam za rewelacyjnie opisane sceny dotyczące przemocy i emocje z nimi związane. Dzięki nim nie da się tej książki tak sobie przeczytać i o niej... Książka bardzo mocna i świetnie napisana, trzymająca w napięciu, jeśli chodzi o wątek realistyczny. Wątek fantastyczny natomiast psuje obraz całości. Nie jest on ani ciekawy ani oryginalny i nudzi zamiast trzymać w napięciu. Mimo to bardzo polecam za rewelacyjnie opisane sceny dotyczące przemocy i emocje z nimi związane. Dzięki nim nie da się tej książki tak sobie przeczytać i o niej zapomnieć, a po przeczytaniu przeraża to, że podobne sceny odgrywają się w niejednym domu.

pokaż więcej

 
2018-09-27 11:37:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ebook, Posiadam
Cykl: Świat Dysku (tom 10)

Można przeczytać, ja nawet musiałam-jako fanka Pratchetta, ale nie jest to powalająca lektura. Owszem, było sporo humoru, odwołania do rzeczywistego dorobku filmowego czy parę rzeczy do przemyśleń, ale momentami po prostu się nudziłam przy lekturze i miałam ochotę przerzucić parę stronic bez czytania.

 
2018-09-24 10:44:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Na początku książka wciąga i intryguje, potem jest już gorzej. Postaci, które wydawały się być ciekawe, okazują się typowymi przedstawicielami swoich płci - im dalej brniemy w fabułę, tym bardziej schematycznie ukazano kobiety, jako te krzywdzone, a mężczyzn jako krzywdzicieli. Zresztą wiele tu takich czarno-białych kalek. Fabuła jest niemiłosiernie rozwleczona, a zakończenie banalne i ... Na początku książka wciąga i intryguje, potem jest już gorzej. Postaci, które wydawały się być ciekawe, okazują się typowymi przedstawicielami swoich płci - im dalej brniemy w fabułę, tym bardziej schematycznie ukazano kobiety, jako te krzywdzone, a mężczyzn jako krzywdzicieli. Zresztą wiele tu takich czarno-białych kalek. Fabuła jest niemiłosiernie rozwleczona, a zakończenie banalne i rozczarowujące.
Mnie takie schematyczne, jednostronne, nie do końca sprawiedliwe feministyczne manifesty nie przekonują, więc "Śpiące królewny" zaliczam do książek typu: "Można przeczytać, ale po co?"

pokaż więcej

 
2018-09-18 15:23:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ebook

Nie jest ta książka arcydziełem literackim, ale zasługuje na 10 gwiazdek - ze względu na poruszające historie jej bohaterek, na ich heroizm, odwagę, samozaparacie... - na piękne postawy, jakie przyjęły wobec powstania, mimo, że nie wszystkie zgadzały się z decyzją o jego wywołaniu.
Gorąco polecam!!!

(Jedyne co mi się nie podoba w książce to okładka - zbyt nierealistyczna, cukierkowata wręcz...
Nie jest ta książka arcydziełem literackim, ale zasługuje na 10 gwiazdek - ze względu na poruszające historie jej bohaterek, na ich heroizm, odwagę, samozaparacie... - na piękne postawy, jakie przyjęły wobec powstania, mimo, że nie wszystkie zgadzały się z decyzją o jego wywołaniu.
Gorąco polecam!!!

(Jedyne co mi się nie podoba w książce to okładka - zbyt nierealistyczna, cukierkowata wręcz modelka nie pasuje w żaden sposób do treści książki. Mnie odstręczyła od zakupu i gdyby nie to, że dostałam ebooka, nigdy bym pewnie książki nie przeczytała.)

pokaż więcej

 
2018-08-27 17:17:29
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-23 11:53:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook, Posiadam
Autor:
Cykl: Agatha Raisin (tom 17)
 
2018-08-23 11:52:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook, Posiadam
Autor:
Cykl: Agatha Raisin (tom 16)
 
2018-08-19 23:01:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ebook, Posiadam, Ulubione

GORĄCO POLECAM !!!
Rewelacyjny wywiad z uczestnikiem Powstania Warszawskiego - Stanisławem Likiernikiem. Pan Stanisław pasjonująco opowiada, prezentuje tu przy tym szczere, nieraz krytyczne przemyślenia dotyczące powstania. Trudno się oderwać od lektury. Na uwagę zasługuje też fakt, że rozmowa idzie gładko, płynnie, bo prowadzący wywiad są do niego bardzo dobrze przygotowani, posiadają wiedzę...
GORĄCO POLECAM !!!
Rewelacyjny wywiad z uczestnikiem Powstania Warszawskiego - Stanisławem Likiernikiem. Pan Stanisław pasjonująco opowiada, prezentuje tu przy tym szczere, nieraz krytyczne przemyślenia dotyczące powstania. Trudno się oderwać od lektury. Na uwagę zasługuje też fakt, że rozmowa idzie gładko, płynnie, bo prowadzący wywiad są do niego bardzo dobrze przygotowani, posiadają wiedzę o powstaniu z różnych źródeł, a zadawane pytania zawsze dokądś zmierzają - co wcale nie jest oczywiste w ostatnim czasie.
Jeszcze raz - polecam, bo jestem pewna, że książka potrafi zainteresować nawet tych, którzy dotąd się nie interesowali tą tematyką.

pokaż więcej

 
2018-08-04 11:44:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:

Książka jest specyficzna i trudna w odbiorze - rzeczywistość miesza się tu z fikcją, pojawiają się rozważania filozoficzne i historia wydarzeń paryskich z 1968 r. Nie mam szczegółowej wiedzy na ich temat, dlatego trudno było mi się połapać w tym, co jest prawdą, a co fikcją literacką. Filozofią też się nie interesuję, więc postaci takie jak Guya Deborda nic mi nie mówiły. Prawdę mówiąc... Książka jest specyficzna i trudna w odbiorze - rzeczywistość miesza się tu z fikcją, pojawiają się rozważania filozoficzne i historia wydarzeń paryskich z 1968 r. Nie mam szczegółowej wiedzy na ich temat, dlatego trudno było mi się połapać w tym, co jest prawdą, a co fikcją literacką. Filozofią też się nie interesuję, więc postaci takie jak Guya Deborda nic mi nie mówiły. Prawdę mówiąc interesująca była dla mnie tylko ta część książki, która opowiadała o Christopherze i jego zmaganiach ze sobą, swoją przeszłością. Historia Gerarda nie niosła dla mnie żadnej treści.
"Mężczyzna ze Stumilowego Lasu" jest książką zdecydowanie nie dla mnie, jednak nie odradzam nikomu przeczytania jej, bo na pewno moja niewiedza wpłynęła na odbiór książki.

pokaż więcej

 
2018-08-02 17:07:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ebook, Posiadam

Przeczytałam sporo książek o tematyce obozowej, wszystkie niosły ze sobą mniejszy lub większy ładunek emocji, bo tematyka jaką podejmują nie jest łatwa. Ta historia zaś jest mi całkowicie obojętna. Czytałam ją wieczorami do poduszki, bo w żaden sposób nie umiałam odczuć dramatyzmu obozowego życia - ot takie sobie love story, tyle, że obozowe. Na dodatek podszyte jakimiś niedomówieniami - Lale... Przeczytałam sporo książek o tematyce obozowej, wszystkie niosły ze sobą mniejszy lub większy ładunek emocji, bo tematyka jaką podejmują nie jest łatwa. Ta historia zaś jest mi całkowicie obojętna. Czytałam ją wieczorami do poduszki, bo w żaden sposób nie umiałam odczuć dramatyzmu obozowego życia - ot takie sobie love story, tyle, że obozowe. Na dodatek podszyte jakimiś niedomówieniami - Lale obawia się, że zostanie po wojnie uznany za kata czy kolaboranta, bo zrobi wszystko żeby przeżyć. Z treści całej książki nie wynika jednak, co takiego złego robi, akcent raczej położony jest na to jak pomaga innym, ryzykując właściwie własne życie.
Do mnie książka nie przemówiła, ale nie odradzam ani nie polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-29 22:50:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook
Autor:
Cykl: Agatha Raisin (tom 15)

Jestem przyjemnie zaskoczona lekturą - to wg mnie najlepszy tom z cyklu. Sąsiadką Agathy zostaje starsza kobieta, co wyklucza rojenia bohaterki o ślubie z kolejnym przystojnym sąsiadem i sprawia, że przygody pani detektyw nie są tak irytujące. Książkę zabarwiono też odrobiną dobrego humoru, co uczyniło słuchanie jej jeszcze przyjemniejszym.
Polecam jako odprężające czytadełko, w sam raz na...
Jestem przyjemnie zaskoczona lekturą - to wg mnie najlepszy tom z cyklu. Sąsiadką Agathy zostaje starsza kobieta, co wyklucza rojenia bohaterki o ślubie z kolejnym przystojnym sąsiadem i sprawia, że przygody pani detektyw nie są tak irytujące. Książkę zabarwiono też odrobiną dobrego humoru, co uczyniło słuchanie jej jeszcze przyjemniejszym.
Polecam jako odprężające czytadełko, w sam raz na letnie upały.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
594 397 15846
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (95)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (28)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd