chrispu 
polskaniezwykla.pl/web/user/show, chris_pu.html, , , , , , , filmweb.pl/user/chrispu, , , , , pl.tripadvisor.com/members/Krzysiek_chrispu, , , , , , , , flog.pl/p/21645a
Wędrowiec, fotograf amator, lubiący dobrze zjeść przy ciekawej książce, z grającą muzyką country w tle lub rock'n'rollu, wielbiciel serialu "Midsomer Murders", "Columbo" i "Poirot", działający na różnych portalach podróżniczych - linki powyżej
50 lat, mężczyzna, Kraków, status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 1 cytat, ostatnio widziany 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-13 22:43:41
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-13 22:35:42
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-12 18:43:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminały, horrory, Posiadam

Teoretycznie jest to kryminał. Praktycznie to powieść kryminalno - przygodowa z elementami romansu. Autorka zastosowała tu ciekawy sposób narracji - całość opowieści widzimy raz oczami głównej bohaterki a raz innej postaci. W ten sposób dosyć dokładnie miesza ona czytelnikowi w głowie i dość trudno dojść kto jest kim, no i kto zabił. Co rzuca się w oczy najbardziej - dużo humoru i bardzo... Teoretycznie jest to kryminał. Praktycznie to powieść kryminalno - przygodowa z elementami romansu. Autorka zastosowała tu ciekawy sposób narracji - całość opowieści widzimy raz oczami głównej bohaterki a raz innej postaci. W ten sposób dosyć dokładnie miesza ona czytelnikowi w głowie i dość trudno dojść kto jest kim, no i kto zabił. Co rzuca się w oczy najbardziej - dużo humoru i bardzo szybkie tempo opowieści, które powoduje, iż trudno się znudzić. Autorka nie skupia się też w opowieści na drobiazgowym opisie otoczenia - dostajemy go tyle ile nam potrzeba do zrozumienia danej sytuacji. No i sama akcja - miejscami granicząca z absurdem - jeśli czytelnik zacząłby analizować ją głębiej (tylko po co męczyć szare komórki). A tak, ponieważ główna bohaterka budzi sympatię od pierwszych stron tekstu, czyta się tę książkę szybko,lekko i przyjemnie, nie zaprzątając głowy nieścisłościami.
Na minus - wątek miłosny jakiś taki topornawy mi się wydawał.

pokaż więcej

 
2018-12-12 18:27:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminały, horrory, Posiadam

Bardzo zgrabnie napisany kryminał. Trup pojawia się w tak odpowiednim momencie, że czytelnik nie znuży się czytając o perypetiach miłosnych oraz innych wydarzeniach "dookólnych". Sporo tu różnych tropów, nic nie jest do końca jasne. I co zaskakujące, pomimo, że jest tu Hercules Poirot, to pozostaje w pewnym sensie w cieniu - prowadzi sobie śledztwo tak jakby dla siebie.
Jeżeli ktoś oglądał...
Bardzo zgrabnie napisany kryminał. Trup pojawia się w tak odpowiednim momencie, że czytelnik nie znuży się czytając o perypetiach miłosnych oraz innych wydarzeniach "dookólnych". Sporo tu różnych tropów, nic nie jest do końca jasne. I co zaskakujące, pomimo, że jest tu Hercules Poirot, to pozostaje w pewnym sensie w cieniu - prowadzi sobie śledztwo tak jakby dla siebie.
Jeżeli ktoś oglądał odcinek serialu Poirot - niby to samo a jednak nie to samo. Według mnie książka jest o wiele ciekawsza, bardziej dogłębnie przedstawieni są bohaterzy i ich motywacje. W filmie było to bardzo uproszczone. Plusem filmu jest jednak to, iż bardziej atrakcyjnie przedstawiono rozwiązanie zagadki.
W każdym razie, to niezły kryminał, który z przyjemością się czyta, w którym jest duża ilość dialogów i który posiada niezłe "tempo" całej akcji.

pokaż więcej

 
2018-11-26 15:16:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Podróżnicze, przewodniki itp.
Autor:

Kapitalna książka, która bawiąc uczy lub na odwrót. Można się z niej sporo dowiedzieć o współczesnych Chinach i mentalności chińczyków. Cała opowieść przyprawiona jest dużą dawką humoru, która sprawia, iż czytanie tej dosyć obszernej opowieści nie nuży się. Ma też niezłe tempo - brak tu dłużyzn. Książka jest podzielona na umowne trzy części - pierwsza - opisy początkowych perypetii w nowej... Kapitalna książka, która bawiąc uczy lub na odwrót. Można się z niej sporo dowiedzieć o współczesnych Chinach i mentalności chińczyków. Cała opowieść przyprawiona jest dużą dawką humoru, która sprawia, iż czytanie tej dosyć obszernej opowieści nie nuży się. Ma też niezłe tempo - brak tu dłużyzn. Książka jest podzielona na umowne trzy części - pierwsza - opisy początkowych perypetii w nowej rzeczywistości. Druga to opowieść z podróży po Chinach (jak dla mnie najciekawsza część). Trzecia to zbiór jakby pojedynczych refleksji na różne tematy związane z Chinami.
Muszę przyznać, że autor bardzo plastycznie opisuje to co widzi, więc zupełny brak fotografii mi nie przeszkadzał.
Książka była dla mnie na tyle ciekawie napisana, że żałowałem, iż tak szybko się skończyła. Fajnym pomysłem autora było wstawienie do tekstu większości nazw miast, obiektów i potraw pisanych znakami chińskimi - nadało to opowieści czegoś na kształt jakby przewodnika.

pokaż więcej

 
2018-09-23 17:01:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Różne

Tak jakby krótka rozprawka na temat dalszych losów podróży balonami. Autor odnosi się do lotu największego wówczas balonu oraz do ówczesnej nowinki awiacyjnej czyli czegoś na kształt sterowca skrzyżowanego z helikoperem. Trzeba przyznać, że niektóre z jego spostrzeżeń są nadzwyczaj trafne.
Dziełko do przeczytania w 5-10 minut.

 
2018-09-23 16:46:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Różne

Mini reportażyk z krótkiego lotu balonem. Do przeczytania w 5- 10 minut. Na plus niezłe ryciny i fotografie obrazujące to co widzieli podróżni oraz opis jak sterowało się wówczas balonem.

 
2018-09-23 11:19:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Podróżnicze, przewodniki itp., Posiadam
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Płomyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Książka o tym jako to fajnie jest podróżować (chociaż w tym przypadku to nadużycie - raczej powinienem napisać "przemieszczać się") po świecie mając kupę gotówki a dookoła ludzi, który trzymają się zasad i honoru. Opowieść niemiłosiernie "czarno - biała", bez jakichś zaskoczeń, bez głębszego wnikania w psychikę bohaterów, całkowicie dżentelmeńska a jednocześnie bardzo wciągająca. Ma świetne... Książka o tym jako to fajnie jest podróżować (chociaż w tym przypadku to nadużycie - raczej powinienem napisać "przemieszczać się") po świecie mając kupę gotówki a dookoła ludzi, który trzymają się zasad i honoru. Opowieść niemiłosiernie "czarno - biała", bez jakichś zaskoczeń, bez głębszego wnikania w psychikę bohaterów, całkowicie dżentelmeńska a jednocześnie bardzo wciągająca. Ma świetne tempo, akcja przenosi się dosyć szybko z jednego miejsca w drugie, opisy otoczenia są, że tak powiem, bardzo stonowane - tak by nie przynudzić czytelnika. Dialogi bardzo krótkie i konkretne. Czytelnik dostaje tylko tyle informacji, ile powinien wiedzieć by zrozumieć akcję. Tak samo autor traktuje głóznych bohaterów - szkicowo przedstawieni, bez głębszego wnikania w ich przeszłość czy motywy. Bo głównym celem powieści jest opis podróży a raczej gnania dookoła świata.
Książka w sam raz na jeden, dwa dni do przeczytania. Lekka, łatwa i przyjemna.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
340 338 36140
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (250)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd