chrispu 
polskaniezwykla.pl/web/user/show, chris_pu.html, , , , , , , filmweb.pl/user/chrispu, , , , , pl.tripadvisor.com/members/Krzysiek_chrispu, , , , , , , , flog.pl/p/21645a
Wędrowiec, fotograf amator, lubiący dobrze zjeść przy ciekawej książce, z grającą muzyką country w tle lub rock'n'rollu, wielbiciel serialu "Midsomer Murders", "Columbo" i "Poirot", działający na różnych portalach podróżniczych - linki powyżej
50 lat, mężczyzna, Kraków, status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 1 cytat, ostatnio widziany 23 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-23 17:01:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Różne

Tak jakby krótka rozprawka na temat dalszych losów podróży balonami. Autor odnosi się do lotu największego wówczas balonu oraz do ówczesnej nowinki awiacyjnej czyli czegoś na kształt sterowca skrzyżowanego z helikoperem. Trzeba przyznać, że niektóre z jego spostrzeżeń są nadzwyczaj trafne.
Dziełko do przeczytania w 5-10 minut.

 
2018-09-23 16:46:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Różne

Mini reportażyk z krótkiego lotu balonem. Do przeczytania w 5- 10 minut. Na plus niezłe ryciny i fotografie obrazujące to co widzieli podróżni oraz opis jak sterowało się wówczas balonem.

 
2018-09-23 11:19:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Podróżnicze, przewodniki itp., Posiadam
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Płomyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Książka o tym jako to fajnie jest podróżować (chociaż w tym przypadku to nadużycie - raczej powinienem napisać "przemieszczać się") po świecie mając kupę gotówki a dookoła ludzi, który trzymają się zasad i honoru. Opowieść niemiłosiernie "czarno - biała", bez jakichś zaskoczeń, bez głębszego wnikania w psychikę bohaterów, całkowicie dżentelmeńska a jednocześnie bardzo wciągająca. Ma świetne... Książka o tym jako to fajnie jest podróżować (chociaż w tym przypadku to nadużycie - raczej powinienem napisać "przemieszczać się") po świecie mając kupę gotówki a dookoła ludzi, który trzymają się zasad i honoru. Opowieść niemiłosiernie "czarno - biała", bez jakichś zaskoczeń, bez głębszego wnikania w psychikę bohaterów, całkowicie dżentelmeńska a jednocześnie bardzo wciągająca. Ma świetne tempo, akcja przenosi się dosyć szybko z jednego miejsca w drugie, opisy otoczenia są, że tak powiem, bardzo stonowane - tak by nie przynudzić czytelnika. Dialogi bardzo krótkie i konkretne. Czytelnik dostaje tylko tyle informacji, ile powinien wiedzieć by zrozumieć akcję. Tak samo autor traktuje głóznych bohaterów - szkicowo przedstawieni, bez głębszego wnikania w ich przeszłość czy motywy. Bo głównym celem powieści jest opis podróży a raczej gnania dookoła świata.
Książka w sam raz na jeden, dwa dni do przeczytania. Lekka, łatwa i przyjemna.

pokaż więcej

 
2018-08-30 12:43:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Różne
Autor:

Opowieść bardzo nierówna. Z jednej strony mamy świetnie opisane tło historyczno społeczne, w którym dzieje się akcja oraz kapitalne opisy przyrody a z drugiej "drętwe" dialogi i trochę dziwnych zwrotów akcji. Początek jest świetny (2-3 rodziały), potem akcja przystopowuje i jest dużo paplaniny. Natomiast koniec jest bardzo dobrze napisany, ma właściwe tempo i bardzo szybko się go czyta... Opowieść bardzo nierówna. Z jednej strony mamy świetnie opisane tło historyczno społeczne, w którym dzieje się akcja oraz kapitalne opisy przyrody a z drugiej "drętwe" dialogi i trochę dziwnych zwrotów akcji. Początek jest świetny (2-3 rodziały), potem akcja przystopowuje i jest dużo paplaniny. Natomiast koniec jest bardzo dobrze napisany, ma właściwe tempo i bardzo szybko się go czyta (rewelacyjnie opisana przeprawa łodzią). Co do bohaterów - szału nie ma. Główny bohater, dziewczyna i problemy, w miarę posuwania się opowieści schodzą jakby na dalszy plan i główne skrzypce grają faceci. A moją sympatię straciła ona już prawie na początku, wygłaszając tekst o wyższości ras. Tak się zastanawiając - nie wiadomo po co wstawiony do tekstu, nic z niego nie wynika później.
Generalnie - ciekawie przedstawiony świat poszukiwaczy złota na Alasce, ale żeby poza ogólnym wrażeniem po przeczytaniu tej książki coś w głowie zostało, to wątpię.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
336 336 35330
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (250)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd