Patrycja Kunicka 
https://patibooks1505.blogspot.com, , https://www.instagram.com/pati_1505/?hl=pl, , , Zapraszam, serdecznie, :-)
Fanka Cobena. Bezgranicznie zakochana w jego powieściach 😉 Z książkami od zawsze. Nie wyobrażam sobie dnia bez czytania. Od dziecka zaczytuję się namiętnie w kryminałach i thrillerach. Jest to moja odskocznia od rzeczywistości 😁
37 lat, kobieta, Lyon, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 21 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-24 11:43:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book, Posiadam, Ulubione
Cykl: Apokalipsa Z (tom 3)
 
2019-05-19 22:33:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book, Posiadam, Ulubione
Cykl: Apokalipsa Z (tom 2)
 
2019-05-17 12:30:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book, Posiadam, Ulubione

Musi być 10, bo książka jest rewelacyjna!
Nie znałam autora i gdyby nie moja koleżanka(Iza dziękuję!!) pewnie bym na nią nie trafiła.
Jako fanka The Walking Dead ja jestem na tak!!
Wyobraźcie sobie świat opanowany przez Nieumarłych. Straszne prawda? Przekonuje się o tym główny bohater, prawnik, mieszkający w Hiszpani. W jego stabilne i dość nudne życie wkrada się apokalipsa. Wszystko zaczyna...
Musi być 10, bo książka jest rewelacyjna!
Nie znałam autora i gdyby nie moja koleżanka(Iza dziękuję!!) pewnie bym na nią nie trafiła.
Jako fanka The Walking Dead ja jestem na tak!!
Wyobraźcie sobie świat opanowany przez Nieumarłych. Straszne prawda? Przekonuje się o tym główny bohater, prawnik, mieszkający w Hiszpani. W jego stabilne i dość nudne życie wkrada się apokalipsa. Wszystko zaczyna się od niejasnych informacji dotyczących epidemii eboli lub jakiejś innej choroby zakaźnej. Prawda okazuje się o wiele gorsza. Dzień po dniu tajemniczy wirus obejmuje kolejne zakątki ziemi, aż w końcu żywe trupy opanowują cały glob. Czy gdzieś znajduje się bezpieczna przestrzeń wolną od Nieumarłych?
Chcecie znać odpowiedź,musicie przeczytać książkę! Jeżeli lubicie historie o zombiakach, będziecie zachwyceni. Autor pisze w taki sposób, że naprawdę ciężko odłożyć książkę. Ogromnym plusem jest narracja w postaci bloga oraz poczucie humoru bohatera, który w towarzystwie kota Lukullussa stawia czoła "żywym inaczej". Ja po zakończeniu pierwszego tomu od razu zaczęłam czytać drugi! A przede mną jeszcze trzeci, z czego bardzo się cieszę! Doskonała książka, polecam!!

pokaż więcej

 
2019-05-14 16:13:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Bernard Gross (tom 2)

"Stale mu coś umykało. W jego myśleniu był jakiś błąd, wada, z którą nie potrafił się uporać."


"Wada" to tytuł drugiego tomu cyklu, którego głównym bohaterem jest komisarz Bernard Gross.
Sięgając po tę książkę nie miałam najmniejszych wątpliwości, ja po prostu wiedziałam, że to będzie rewelacyjna lektura! I co? I miałam rację!!! Jestem zachwycona i w pełni usatysfakcjonowana. Książki pana...
"Stale mu coś umykało. W jego myśleniu był jakiś błąd, wada, z którą nie potrafił się uporać."


"Wada" to tytuł drugiego tomu cyklu, którego głównym bohaterem jest komisarz Bernard Gross.
Sięgając po tę książkę nie miałam najmniejszych wątpliwości, ja po prostu wiedziałam, że to będzie rewelacyjna lektura! I co? I miałam rację!!! Jestem zachwycona i w pełni usatysfakcjonowana. Książki pana Roberta Małeckiego mogę polecić każdemu, w ciemno!


Na polanie w pobliżu jeziora Gross odnajduje pusty, zakrwawiony namiot. Ślady wskazują na gwałt i morderstwo. Niestety sprawa nie jest tak oczywista. Brak narzędzia zbrodni, sprawcy, a przede wszystkim ciała nie ułatwia śledztwa komisarzowi. Dodatkowym problemem jest prokurator Legner, który nie bardzo wierzy w teorię Grossa o popełnionym morderstwie.
Mimo wszystko komisarz się nie poddaje. Wraz z Moniką Skalską starają się rozwiązać sprawę, która okaże się jedną z najbardziej skomplikowanych w ich karierze.
Z każdym nowo odkrytym faktem śledztwo coraz bardziej się komplikuje i oddala policjantów od rozwiązania zagadki.
W tym samym czasie komisarz próbuje rozwikłać jedno z niewyjaśnionych śledztw swojego byłego przełożonego. Chodzi o zaginięcie sprzed trzydziestu lat. Krystyna Palacz wraz z synem wyszła z domu i nigdy do niego nie wróciła.
Czy komisarz Bernard Gross odkryje prawdę? Co stało się na polanie i gdzie jest ciało?


"Wciąż nosił w sobie winę, jak podskórną zadrę. Była w nim dopiero od dziesięciu lat, ale miał wrażenie, że towarzyszy mu od zawsze"

Małecki po raz kolejny stworzył historię, którą ja "kupiłam" od pierwszych stron. Bez wylewania litrów krwi, jak mało kto potrafi wciągnąć czytelnika w wir wydarzeń. Jestem pod ogromnym wrażeniem lekkiego stylu autora i bardzo się cieszę, że kolejny raz było mi dane delektować się każdą napisaną przez niego stroną.
Ogromnym plusem tej książki są również świetni bohaterowie. Tacy prawdziwi, ludzie z krwi i kości. Z wadami, rozterkami, tęsknotami i problemami, które dotykają nas wszystkich. Naprawdę nie sposób ich nie lubić.
Co tu dużo gadać, chapeau bas panie Robercie! Ja jestem na tak! "Wada" to rasowy kryminał z zakończeniem, które zaskoczy nawet najbardziej wymagających czytelników!
A ten kto jeszcze nie czytał książek Małeckiego, powinien jak najszybciej naprawić swój błąd!
Czytajcie, bo naprawdę warto!

pokaż więcej

 
2019-05-11 21:23:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Ferajna rozbitków życiowych narzuconych do jednego kubła, chlew pełen wydziałowego wstydu. A ona była wisienką na tym wszystkim. Szefem".


Sophie Hénaff to francuska dziennikarka, która zadebiutowała jako pisarka kryminałem "Doborowa ósemka Anny C." Dla mnie było to bardzo udane spotkanie i wiem, że bardzo chętnie sięgnę po kolejne części tej serii. Jestem ciekawa dalszych losów Anny C. i...
"Ferajna rozbitków życiowych narzuconych do jednego kubła, chlew pełen wydziałowego wstydu. A ona była wisienką na tym wszystkim. Szefem".


Sophie Hénaff to francuska dziennikarka, która zadebiutowała jako pisarka kryminałem "Doborowa ósemka Anny C." Dla mnie było to bardzo udane spotkanie i wiem, że bardzo chętnie sięgnę po kolejne części tej serii. Jestem ciekawa dalszych losów Anny C. i jej ekipy.


"Nadal jesteśmy częścią wydziału kryminalnego, tyle, że mamy specyficzny zakres działań"


Inspektor Anna Capestan niedawno zawieszona w obowiązkach służbowych otrzymuje ostatnią szansę na utrzymanie pracy w policji. Ma kierować nowo utworzoną jednostką specjalną, która zajmować się będzie nierozwiązanymi sprawami ze wszystkich oddziałów i komisariatów w regionie. Nie będzie to jednak kolejna brygada, których jest wiele w paryskiej policji kryminalnej, ta będzie zdecydowanie wyjątkowa. Zostają zebrani w niej najmniej konwencjonalni policjanci, o jakich słyszała nie tylko paryska policja. Trafia do niej pechowiec, hazardzistka, alkoholik i pisarka.
Komisariat Niewiniątek wbrew wszelkim przeciwnościom zaczyna odnosić sukcesy, a sprawy przez nich prowadzone mają ogromną szansę na rozwiązanie.
Jak to możliwe? Jakim cudem banda nieudaczników jest w stanie poprowadzić śledztwo?


"Jej oddział zasługiwał na coś lepszego, są przecież lepsi, niż zakładano"


"Doborowa ósemka Anny C." to lekki kryminał idealny jako odskocznia od krwawych i mocnych książek. Czyta się ją naprawdę bardzo szybko.
Oryginalny pomysł na fabułę, bohaterowie, których trudno zapomnieć i nie polubić oraz lekki styl autorki sprawia, że dla mnie było to kilka godzin przyjemnej lektury.
Jeżeli macie ochotę na relaks przy naprawdę sympatycznej książce powinniście sięgnąć po historię Anny Capestan!

pokaż więcej

 
2019-05-07 23:30:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Victor Coste (tom 1)
 
2019-05-02 20:00:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

"Dziś wydzieram moim niezidentyfikowanym zwłokom tyle tajemnic, ile tylko potrafię "


Emily Craig i jej "Tajemnice wydarte zmarłym" to kolejna po dwóch tomach "Trupiej Farmy" książka poruszająca tematykę antropologii sądowej. Autorka od dzieciństwa była zainteresowana ludzkim ciałem i nauką. Mając 43 lata i pracując jako rysownik medyczny po raz pierwszy usłyszała o Trupiej Farmie. Bardzo...
"Dziś wydzieram moim niezidentyfikowanym zwłokom tyle tajemnic, ile tylko potrafię "


Emily Craig i jej "Tajemnice wydarte zmarłym" to kolejna po dwóch tomach "Trupiej Farmy" książka poruszająca tematykę antropologii sądowej. Autorka od dzieciństwa była zainteresowana ludzkim ciałem i nauką. Mając 43 lata i pracując jako rysownik medyczny po raz pierwszy usłyszała o Trupiej Farmie. Bardzo szybko zdecydowała się na podjęcie studiów pod okiem słynnego doktora Billa Bassa. To właśnie pod jego opieką miała okazję uczyć się zawodu.
Emily Craig jako antropolog sądowy stanu Kentucky krok po kroku wprowadza nas w tajniki swojej pracy i zapoznaje ze sprawami, w które sama była zaangażowana.


"Martwi nie potrafią wołać o sprawiedliwość. To żywi muszą im ją zapewnić"


Jak się okazuje zawód antropologa sądowego wykonuje zaledwie garstka ekspertów w tej dziedzinie, a ich praca niewiele ma wspólnego z tym co coraz częściej możemy oglądać na ekranach naszych telewizorów.
Jest to ciężkie zajecie, wymagające wielu wyrzeczeń, często frustrujące jednak dające ogromną satysfakcję.

Emily Craig zaprasza nas do swojego świata i pozwala z boku przyglądać się pracy, którą na codzień wykonuje. Jako specjalistka w swojej dziedzinie miała okazję uczestniczyć w wielu głośnych na cały świat sprawach. Brała udział w identyfikacji szczątków ofiar po zamachu terrorystycznym na World Trade Center oraz była w zespole, który próbował ustalić przyczyny śmierci członków sekty z Waco.

Książka mimo bardzo trudnej tematyki napisana jest przystępnym językiem co zdecydowanie ułatwia lekturę. Craig opisuje kilkanaście spraw, które prowadziła w swojej karierze. Dzięki temu dowiadujemy się jak wygląda rekonstrukcja twarzy, jaki jest wpływ ognia na ciało ludzkie, jak wygląda etap badań w katastrofach masowych czy też jakie są różnice w szkieletach kobiet, mężczyzn czy ras.
Ogromnym plusem jest zaangażowanie autorki w prowadzone przez siebie sprawy i to w jaki sposób je opisuje. Widać, że dla niej to nie tylko praca, a pasja i powołanie.


"Na przykład mężczyźni mają znacznie wydatniejsze łuki brwiowe, u kobiet niekiedy w ogóle niezaznaczone"


Bardzo lubię książki o tematyce true crime i wiedziałam, że "Tajemnice wydarte zmarłym" to będzie coś dla mnie. Jest to fascynująca lektura i nielada gratka dla wszystkich interesujących się choćby w minimalnym stopniu tematyką antropologii sądowej .
Gorąco polecam!

pokaż więcej

 
2019-04-30 12:42:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Trupia Farma
 
2019-04-28 14:36:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:
Cykl: Robert Hunter (tom 9) | Seria: Thriller

Pierwszy raz nie będzie 10 gwiazdek! Robię to z bólem serca, Cartera wielbię i jestem mało obiektywna jeżeli chodzi o jego twórczość. Jednak tym razem jestem lekko rozczarowana. To nie do końca był Carter, którego znam i uwielbiam. Zabrakło mi tych ciar, które miałam przy poprzednich jego książkach. Za mało było krwi i flaków. Morderca też jakiś taki nijaki.Opisy zbrodni jak zawsze bardzo... Pierwszy raz nie będzie 10 gwiazdek! Robię to z bólem serca, Cartera wielbię i jestem mało obiektywna jeżeli chodzi o jego twórczość. Jednak tym razem jestem lekko rozczarowana. To nie do końca był Carter, którego znam i uwielbiam. Zabrakło mi tych ciar, które miałam przy poprzednich jego książkach. Za mało było krwi i flaków. Morderca też jakiś taki nijaki.Opisy zbrodni jak zawsze bardzo sugestywne i chyba to największy plus. I oczywiście zakończenie! Jak zawsze bardzo zaskakujące! Może gdybym nie czytała innych książek tego autora byłaby 10, a tak jest 8.
Mimo wszystkich tych minusów to przecież Carter! Więc warto przeczytać. Hunter i Garcia to naprawdę rewelacyjny duet! Mnie pozostaje tylko czekać na kolejne części.

pokaż więcej

 
2019-04-25 18:03:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book, Posiadam, Ulubione
 
2019-04-24 20:31:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book, Posiadam
 
2019-04-22 20:29:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Lincoln Rhyme (tom 6)

"Ile razy wydaje nam się, że go wykiwaliśmy, okazuje się, że on już zdążył wykiwać nas"


Kolejny, szósty już tom przygód błyskotliwego konsultanta policji, Lincolna Rhyme'a. Wraz ze swoją partnerką Amelią Sachs kolejny raz zabiorą nas w niesamowitą podróż do świata kryminalistyków.
Jeffery Deaver z wykształcenia dziennikarz i prawnik zdobył światową sławę właśnie dzięki swojej pierwszej...
"Ile razy wydaje nam się, że go wykiwaliśmy, okazuje się, że on już zdążył wykiwać nas"


Kolejny, szósty już tom przygód błyskotliwego konsultanta policji, Lincolna Rhyme'a. Wraz ze swoją partnerką Amelią Sachs kolejny raz zabiorą nas w niesamowitą podróż do świata kryminalistyków.
Jeffery Deaver z wykształcenia dziennikarz i prawnik zdobył światową sławę właśnie dzięki swojej pierwszej powieści, w której pojawiła się para detektywów.


Szesnastoletnia Geneva Settle przygotowuje pracę semestralną o jednym ze swoich przodków, uczestniku wojny secesyjnej. Charles Singleton był działaczem na rzecz praw czarnoskórych.
W czytelni Muzeum Afroamerykańskiego w czasie przeglądania materiałów potrzebnych do napisania pracy dziewczyna zostaje zaatakowana przez zamaskowanego napastnika. Dzięki swojemu sprytowi Genevie udaje się uciec. Niestety oprawca się nie poddaje i wkrótce podejmuje kolejne próby zamordowania dziewczyny.
Sprawą zajmują się Lincoln i Amelia. Muszą działać bardzo szybko gdyż morderca jest wyjątkowo metodyczny, inteligentny i sprytny. Dodatkowo nie dba o życie przypadkowych osób i podrzuca mylne ślady, które utrudniają pracę kryminalistykom.
Czy ataki na Genevę powiązane są z tematem jej pracy semestralne? Dlaczego Thompson Boyd za wszelką cenę stara się zabić dziewczynkę?


"Często ostatni ze znalezionych dowodów okazuje się najważniejszy"Kolejna wciągająca książka napisana przez Deavera. Pełno tu zwrotów akcji i fałszywych tropów, co sprawia, że bardzo trudno rozwikłać zagadkę skonstruowaną przez autora. I właśnie to bardzo lubię w jego powieściach. Dodatkowym plusem tej książki są wydarzenia z czasów wojny secesyjnej i tematyka walki o prawa czarnoskórych.
Lincoln i Amelia to moja ulubiona para detektywów i jedyne co mogę zrobić to polecić wszystkim tę książkę.
Czyta się ją szybko i przyjemnie! Jestem pewna, że będziecie zadowoleni!

pokaż więcej

 
2019-04-21 00:38:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:
Cykl: William Fawkes (tom 2)
 
2019-04-20 10:43:24
Została fanką autora: Maxime Chattam
 
2019-04-18 17:41:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: William Fawkes (tom 1)
 
Moja biblioteczka
187 51 2194
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (183)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd