Sekret

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Sekret
Andrew ChildLee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 28) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 28)
The Secret
Albatros
2024-03-27
2024-03-27
2023-10-24
Jan Kraśko

Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee Child
Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee C...

Malkontent napisał:

""Wyjął z bagażnika taran taktyczny – ciężki metalowy cylinder o średnicy dwudziestu dwóch i długości czterdziestu pięciu centymetrów, z dwoma przegubowymi uchwytami na środku"
Próbowałem sobie zwizualizować ten sprzęt i wyszło mi coś o wyglądzie kiełbasy szynkowej w kawałku. I oni tym "taranem" wywalili drzwi razem z futryną".

No nie, Szanowny nie zna się widocznie na sprzęcie taktycznym :) Są tarany jeszcze mniejsze, którymi można "wywalić drzwi razem z futryną". Wystarczy zajrzeć choćby tutaj:

Malkontent napisał:

No nie, Szanowny nie zna...

takie sobie. Sprana akcja ale nic odkrywczego

takie sobie. Sprana akcja ale nic odkrywczego

Książkę czyta się lekko. Akcja rozwija się powoli i stopniowo. Jest wciągająca i nawet lekko trzyma w napięciu. Przebieg zdarzeń jest jasny i czytelny, czasem wręcz przewidywalny. Niestety, mam wrażenie, że nie jest to już ten sam Reacher co kiedyś. Wszystko jest jakieś spokojniejsze, a sam główny bohater grzeczniejszy. Brakuje niestety czegoś, do czego Child przyzwyczaił swoich czytelników. W książce brakuje tradycyjnego "przypadku" oraz typowej dla Reachera anonimowości i podróży autobusem. Mam wrażenie, że współpraca braci Child nie wyszła serii o sławnym żołnierzu na dobre. Mimo wszystko warto przeczytać.

Reacher znowu w wojsku, co mi się podoba. Szybka akcja, tradycyjny Lee Child ;) jak ktoś lubi, będzie lubił dalej. Ja- polecam!

Z przykrością stwierdzam, że napisał to jakiś grafoman, który podszył się pod mojego ukochanego Autora. Czytałem i przecierałem oczy ze zdumienia. Nawet dla pieniędzy nie powinno się takiej żałosnej książki firmować nazwiskiem Lee Child. Szlachectwo zobowiązuje.

A mnie tam się podobała, jest klimat, i nawet taki faktycznie najwcześniejszego Reachera.

Niestety, to już nie jest Reacher :(
Szkoda, bo każda z poprzednich (napisana samodzielnie przez Lee) trzymała w napięciu od pierwszej strony. Żadna nie przetrwała 1 dnia od zakupu. Tę meczę tydzień i jestem na 50 stronie. Ostatnie 3 książki z serii były chyba pisane pod jako takim nadzorem Lee, bo jeszcze nie było tak źle. Ta już chyba napisana wyłącznie przez Andrew'a. Mama wrażenie, że Reacher tutaj to drugoplanowy bohater i w dodatku płaski jak naleśnik bez nadzienia. Sorry Lee, sorry Albatros - nie postawię kolejnej książki koło serii Reachera :(

Niestety, to już nie jest Reacher :(

To dobrze, że autorzy wracają akcją do okresu Jacka w żandarmerii, bo to były najciekawsze opowieści w serii, ale końcówka jest raczej słaba.

Bardzo średnia, nieco lepsza od ostatnich ale i tak czytam tylko z sympatii do serii i bohatera. Dużo scen zbędnych, fabuła trochę na siłę. Oj przydał by się jakiś świeży pomysł na Reachera.

Rozczarowanie. Reacher zachowuje sie jak bałwan. Zamiast stoickiego spokoju i "Reacher czekał" lata jak dzban z pistoletem i zabija przypadkowo napotkane osoby, a rozwiązanie typu "moi prawnicy cię zniszczą" to żenada. Przeczytałem tylko z obowiązku i sentymentu dla serii.

• Lee Child