Rodzina z naprzeciwka

Okładka książki Rodzina z naprzeciwka Nicole Trope
Okładka książki Rodzina z naprzeciwka
Nicole Trope Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
The Family Across The Street
Filia
2022-06-29
2022-06-29

Jakże ta lektura była wciągająca...akcja dynamiczna,każda kolejna strona powieści wprowadza czytelnika w świat mrocznych sekretów bohaterów, napawa obawą o ich dalsze losy , by na samym końcu tak zaskoczyć, że człowiek by się nie spodziewał, bo czy można naprawić przeszłość, czy człowiek jest w stanie wybaczyć i iść dalej?
Z chęcią sięgnę po inne powieści autorki, bo spodobał mi się jej styl pisania i dynamiczne budowanie akcji

Z chęcią sięgnę po inne powieści autorki, bo...

Fabuła sama w sobie ciekawa, jednak momentami książkę ciężko się czytało. Jest element zaskoczenia, na pewno warto przeczytać.

Bardzo ciekawa fabuła. Momentami ciężko się czyta gdy autorka nagle zmienia podmiot w środku opisywania jednej sceny. To moja kolejna książka tej autorki i z całą pewnością nie ostatnia.

Książka dobra, ale nic poza tym. Thriller bez efektu wow, ale naprawdę znośny w czytaniu.

Naprawdę się wymęczyłam czytając tą książkę. Nie chciałam jej zostawić w połowie, bo recenzje wskazywały na zaskakujące zakończenie.
🫣🫣 na prawdę średnia

🫣🫣 na prawdę średnia

Patrick to młody mężczyzna, który po rozwodzie rodziców mieszkał z ojcem, który zamiast zająć się dzieckiem wolał pić i wpajać synowi jaka to matka i kobiety są złe i nie dobre. Niestety próby matki by syn z nią zamieszkał i zmienił swoje nastawienie nic nie dało. Wpływ ojca spowodował, że Patrick dopuścił się tragedii, która zmieniła życie Katherine i jej nowej rodziny.

Czy istnieją rodziny idealne? Oczywiście, że nie ale często kiedy patrzymy z boku takie mamy odczucia. Ale często za zamkniętymi drzwiami dzieją się straszne rzeczy...

W #rodzinaznaprzeciwka poznajemy historię w której "wścibskość" ( cudzysłów nie jest tutaj przypadkowy) i zainteresowanie ratuje życie.

Ten dzień miał być jak każdy inny, jednak dzieją się rzeczy których nikt się nie spodziewał...

Gladys zauważa że u jej sąsiadki Katherine coś jest nie tak... Idzie do niej myśląc że dzieci są chore aby jej pomóc, ale Katherine nie otwiera jej nawet drzwi... jest zaniepokojona tym faktem bo nigdy taka sytuacja nie miała miejsca...
Pojawia się również Logan, kurier który ma przesyłkę dla Katherine. On również nie zostaje wpuszczony. Informuje go, że nie może odebrać teraz przesyłki... Jednak sposób w jaki z nim rozmawia daje mu do myślenia...

Co się dzieje w tym domu???

Nic więcej nie zdradzę bo jedno zdanie za dużo i można zepsuć kolejnemu odbiorcy przyjemność z czytania
To jest naprawdę rewelacyjny thriller psychologiczny 🔥
Jeśli ten gatunek jest Wam bliski to musicie sięgnąć po tą pozycję. Nie zawiedziecie się. Bardzo polecam 😊

Bardzo szybko mi się czytało tą książkę. Autorka tak stworzyła historię że od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w nią i chce się poznać jak najszybciej jej rozwiązanie. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki ale na pewno nie ostatnie

Ten dzień miał być jak każdy inny, jednak dzieją się rzeczy których...

W miarę przyzwoita historia kryminalna, bez fajerwerków i wielkich zaskoczeń. Może to efekt tego, że czytałam ją tuż po wspaniałej "Wartkiej śmierci"?

Całkiem dobrze się czytało, akcja wciągająca, choć autorka trochę na siłę ją spowalniała... dylematy sąsiadki - dzwonić czy nie dzwonić, reagować czy nie - trochę naciągane. Pod koniec czytelnik zostaje zaskoczony, bo nie było tak, jak mu się wydawało że jest.
W sumie niezłe czytadło, ale podejrzewam, że nie zostanie na długo w pamięci.

W sumie niezłe czytadło, ale podejrzewam, że nie zostanie na długo w pamięci.

Historia porażająca, całościowo bardzo fajnie opisana - z wielu perspektyw!
Choć trochę miałam problem z "narratorami", bo autorka losowo sobie zmieniała postać z perspektywy którego widzimy aktualnie historię. Czasem narracja pierwszoosobowa, czasem trzecioosobowa, a nawet w trakcie rozdziału nagle podmiot ulegał zmianie. Trochę chaotycznie, ale mimo to, spowodowało to, że można było bardziej wczuć się w emocje i stres towarzyszący bohaterom. Każdy miał inne przeżycia na koncie i inne wizje rozgrywały się w ich głowach. Było to bardzo ciekawe i pouczające.
Pamiętajcie, gdy dzieje się coś złego - reagujcie!
Nienawidzę dzisiejszej mody na "nie zadzwonię na policję - nie będę konfidentem". Proszę Was, zdrowie i życie to najważniejsze aspekty w życiu i chrońmy się nawzajem.

Historia porażająca, całościowo bardzo fajnie opisana - z wielu perspektyw!

• Audiobooki