Myśli przy końcu drogi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wspomnienia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03598-1
hospicjum, śmierć
literatura faktu
Salma

Wojciech Szczawiński (ur. 1967) – absolwent filozofii, dziennikarz – aby napisać tę książkę, podjął pracę wolontariusza w hospicjum. Rozmawiał i słuchał, spisał zawikłane losy pacjentów, towarzyszył ich codziennemu życiu, cierpieniu, walce o każdy dzień. Hospicjum to miejsce pozostające wciąż na marginesie świata, który o śmierci nie chce pamiętać. W autentycznych relacjach pacjentów staje...

Hospicjum to miejsce pozostające wciąż na marginesie świata, który o śmierci nie chce pamiętać. W autentycznych relacjach pacjentów staje się ono domem, w którym humor, żart, ludzkie śmieszności i dziwactwa sąsiadują z tragizmem odchodzenia i trudną pracę personelu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=719

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/okladki/0719.jpg

książek: 2072
onika | 2012-07-13
Na półkach: Portrety, Przeczytane

Poruszająca książka. Dla mnie najważniejszym po lekturze było spostrzeżenie, jaka silna jest w ludziach wola życia i jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem.

Sylwia | 2013-01-29

Książka, którą napisało samo życie nie może pozostać bez echa, zwłaszcza, jeśli inspiracją jej stworzenia są wydarzenia ważne, emocjonalne i nieodwracalne.
Takie są właśnie "Myśli przy końcu drogi": prawdziwe, przejmujące, traktujące o sprawach ważnych, nieuniknionych, a przy tym smutnych, na które nie sposób się przygotować.
Po lekturze tej książki chce się wyjść, aby poszukać pokory wobec świata i zastanowić się nad tym, jak cenne jest moje własne życie oraz zdrowie.
Walorem lektury jest to, że autor znika, rozpływa się w słowach chorych osób: to oni bardziej nawet, jak osoba wypisana na okładce, są jej twórcami i gwarancją uznania w oczach Czytelników.
Każda opowieść jest cenna i jednakowo ważna, bo to historia prawdziwego człowieka, który przeżyła prawdziwy dramat choroby.

Miyu | 2016-02-23
Przeczytana: 2015 rok