978-83-7554-087-1
religia, duchowość, filozofia
religia
Snoopy

Z rozmowy buddysty, chrześcijańskiego teologa i agnostyka wyłania się Bóg, jakiego do tej pory jeszcze nie znałeś. Bóg, który nie patrzy na ciebie jak policjant, prokurator, sędzia, więzienny nadzorca, despotyczny szef, bezduszny współmałżonek czy ksiądz formalista. Doskonała lektura dla każdego, kto szuka swojej własnej ścieżki duchowej. Zarówno w obrębie oficjalnych Kościołów i doktryn...

Doskonała lektura dla każdego, kto szuka swojej własnej ścieżki duchowej. Zarówno w obrębie oficjalnych Kościołów i doktryn religijnych, jak i poza nimi. Dodatkowym walorem książki jest jej ekumeniczne przesłanie. Autorzy pokazują dobitnie, że ponad podziałami wyznaniowymi możliwy jest autentyczny dialog, polegający na wspólnym poszukiwaniu prawdy.

amrita | 2013-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2013

"Nie pojmujemy, bo źle żyjemy, źle żyjemy, bo nie pojmujemy" (s. 168). Książka zdecydowanie dla tych, którzy wątpią, pytają i poszukują, dla tych, których nie zadowala odpustowa religijność i czarno-biała wizja świata, a majtanie nóżkami na chmurce w takt "Alleluja" nie wydaje się zachwycającą perspektywą. Warto nie tylko przeczytać i przemyśleć, warto podjąć działanie, by odrzucić schematy, wyrwać się z kolein, odnaleźć własną drogę do spełnienia. A jest o co walczyć!

Nirvana | 2010-10-29

Ta ksiazka,byla mi przeznaczona.W momencie gdy mialam krysys duchowy, ujrzalam ja na wystawie w osiedlowej ksiegarni.Kupilam,przeczytalam i ...nastala jasnosc :)

Ronja | 2012-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Napisać opinię dotyczącą tego typu książek jest niezwykle trudno. Myślę, że jej odbiór zależy w dużej mierze od światopoglądu, od aktualnego stanu naszej duchowości, stopnia wkurzenia na Kościół katolicki itd. Niewątpliwie jednak należy przyznać, że w ogóle próba podjęcia rozmowy na te tematy, wciąż tak trudne a nawet kontrowersyjne jest niezwykłą odwagą i myślę, że jest potrzebna choćby po to aby pokazać, że można. Poza tym książka pozwala spojrzeć na sprawy wiary z różnych stron, zastanowić się nad tym, nad czym zwykle się nie zastanawiamy, "odwalając" spowiedź, przychodząc co niedziela na mszę i z niecierpliwością spoglądając na zegarek czy "klepiąc" pacierze. Warto znać swoje zdanie na ten temat.

Magdalna Ruta | 2012-12-21

Treść tej książki otwiera oczy na wiele aspektów duchowo-religijnych.Polecam!

Krzysztof | 2016-05-08
space_grasshopper | 2016-01-12