Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka

Wydawnictwo: Znak
Patrycja

Nowe, poszerzone wydanie „Dziki człowiek”, „kobieta bez przywar”, a może „Święta Baba”, jak mawiał Kazimierz Kutz? Nie boi się używać ostrego języka, potrafi być twarda, a jednocześnie pomaga i przytula. Unika tych, którzy budzą nienawiść, bo szkoda jej na nią czasu. Uczy, jak o siebie walczyć. Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną jest „naszą Anią”, dla wielu – wielką artystką i...

Nowe, poszerzone wydanie

Unika tych, którzy budzą nienawiść, bo szkoda jej na nią czasu.
Uczy, jak o siebie walczyć.
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną jest „naszą Anią”, dla wielu – wielką artystką i autorytetem życiowym. Sama o sobie mówi: „zwyczajny człowiek jestem: jem, śpię, oddycham, zmywam podłogi…”.

Anna Dymna w bardzo osobistej, szczerej, bezkompromisowej rozmowie, która przede wszystkim uruchamia w ludziach dobre odruchy i uświadamia, że mimo wszystko warto… warto być lepszym człowiekiem.

źródło opisu: Znak, 2017

źródło okładki: Znak

Z jednej strony chciałabym dać 10 ✰ wypowiedziom Anny Dymnej, która jest wspaniałą, bardzo mądrą osobą, z drugiej – nie pamiętam, żebym czytała wywiad, w którym tak irytowały mnie pytania. Wiele z nich oceniam jako poniżej krytyki. Nie umiem więc ocenić tej książki.

Bartosz | 2019-03-15

Kurcze.. miałem wrażenie, że się powtarza... Ale dam jej jeszcze szansę, bo nie chcę dawać takiej niskiej oceny. Czuję, że na to nie zasługuje.

Muminka | 2018-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 02 maja 2018

Cenie Anne Dymna za dystans do siebie, znakomity warsztat aktorski oraz empatie i pokore.
"Warto mimo wszystko" dotyka nie tylko kilku watkow z kariery scenicznej, ale i kilkuletnie malzenstwo z osobowoscia wielka, niemalze geniuszem, czyli Wielawem ymnym. Odegral on role Pigmaliona, bo zawarli malzenstwo gdy miala 18-19 lat, a gdy umarl byla kobieta w rozkwicie swojej urody, komletna osobowoscia i czarujacym czlowiekiem.
Imponuje mi, ze zdecydowala sie na dziecko, ze fizyczna przemiane po ciazy- dostala pelnych ksztaltow, zaczela zmagac sie z nadwaga potrafila jakos oswoic. Sama wiem, jaki ostracyzm otoczenia wywoluja dodatkowe kilogramy, ze niestety jestesmy przywiazani do powierzchownosci i nie tolorujemy jakichs odstepstw od normy.
Anna Dymna zaraz rdoscia zycia i pozytywna energia, choc sama musiala borykac sie ze srowiem, samotnym macierzynstwem, falami hejtu w internecie. Czasem jej niepoelnosprawni intelektualnie lub fizycznie rozmowcy tez przybieraja agresywna postawe,...

Katalina | 2018-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: kwiecień 2018

Anna Dymna jest wspaniałą aktorką, a także mądrą, ciekawą ciepłą, empatyczną osobą. Czego możemy się od niej nauczyć: sympatii i otwartości na bliźniego.
Książka "Mimo wszystko" ma jeden mankament - jest bardzo ciężka i nie nadaje się do torebki (nawet bagażowej, jak moja), ponieważ urywa ramię.

Anna | 2018-03-03
Przeczytana: marzec 2018

Anna Dymna, Wojciech Szczawiński „WARTO MIMO WSZYSTKO”. Ciepła, nostalgiczna rozmowa – rzeka, która zawiera wiele ciekawych wątków z życia Anny pokazuje, że mimo tego co przeżyła aktorka warto żyć i pomagać innym.

Anna Dymna, to dla mnie jedna z nielicznych osób publicznych, współcześnie żyjących, które są autorytetem. Podziwiam tą niesamowitą kobietę, za jej postawę życiową, za jej radość, za jej waleczność i miłość przeogromną do ludzi i świata. Najbardziej jednak za to, że właściwie codziennie udowadnia jaką wielką radością jest niesienie pomocy i bycie dla innego człowieka.

Książka „Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka”, została po raz pierwszy wydana w 2006 roku, teraz do rąk czytelnika trafiło jej nowe i poszerzone wydanie. Książka stanowi niewielki portret tej niezwykłej kobiety. Niewielki ponieważ Anna Dymna działa w wielu instytucjach i przedsięwzięciach jak choćby: Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Krakowski Salon Poezji (moje marzenie by móc w nim uczestniczyć), Festiwal zaczarowanej piosenki, Festiwal „Albertiana”, Fundacja „Mimo wszystko”, Europejski Ośrodek Wczasowo – Rehabilitacyjny dla Osób...

Happy Reader | 2017-07-09
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Anna Dymna to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek teatralnych i filmowych. W rozmowie z Wojciechem Szczawińskim odsłania swoje różne oblicza. Okazuje się, że Anna Dymna to nietylko wybitna artystka, ale również zwykła kobieta, a przede wszystkim działaczka społeczna pomagająca osobom niepełnosprawnym. Z wywiadu dowiadujemy się skąd czerpie energię do życia i jak ważna jest dla niej fundacja „ Mimo wszystko”. Według niej podział na ludzi sprawnych i niepełnosprawnych to tylko iluzja, a prawdziwe piękno ukryte jest głęboko w każdym człowieku.
Życie i miłość to najważniejsze idee, które skłaniają ją do działania, a w życiu warto zwrócić uwagę na coś głębszego i piękniejszego.
W książce „ Warto mimo wszystko” Anna Dymna wspomina również swoją pierwszą wielką miłość – Wiesława Dymnego, pierwszą okładkę gazety, na której pojawiły jej zdjęcia i swój egzamin do PWST. Jednak jej największą pasją jest teatr i film. Setki ról filmowych i teatralnych przyniosły jej...

Kasiek m | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

Marcelina | 2017-05-21

Gdybym miała wskazać kto jest dla mnie współcześnie autorytetem, bez dwóch zdań wypowiedziałabym jej imię i nazwisko. A ten niezwykły wywiad tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Anna Dymna. Kobieta z bagażem doświadczeń, kobieta renesansu, utalentowana aktorka, która kroczy przez swoje życie w oparciu o dwie pasje – miłość do teatru i człowieka. W wywiadzie rzece „Warto mimo wszystko” Wojciech Szczawiński zadaje wiele trudnych, ale i interesujących pytań Annie Dymnej. Jest to dialog pełen erudycji, szacunku dla rozmówcy, pokazujący główną bohaterkę z bardzo ludzkiej strony. Z wywiadu wyłania się postać nietuzinkowej kobiety, z ogromnym sercem na dłoni, poukładanymi wartościami, celami, planami. Ten wywiad to jedna, wielka lekcja życia, dla każdego kto zarówno kocha świat jak i poszukuje wartości, zrozumienia, szczęścia. Anna Dymna uczy patrzenia na świat przez pryzmat daru jakim jest życie, talenty, wyjątkowość bycia sobą. Na ponad 300 stronach odnajdziemy prawdziwe maksymy...

Bardzo fajna biografia Anny Dymnej, napisana w formie wywiadu. Dymna to nie tylko rewelacyjna aktorka teatralna i filmowa, ale także bardzo ciekawa postać, zaangażowana w życie społeczne. Książka przyjemna do lektury, pełna ciepła i optymizmu emanującego z osoby pani Anny:)Polecam książkę serdecznie każdemu zainteresowanemu życiem aktorki jak i temu kto chce poczytać o dobrym i ciepłym człowieku.