Przypadek F.

Tłumaczenie: Krzysztof Jachimczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pisarze języka niemieckiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Der Fall Franza; Todesarten
atalanta

"Rodzaje śmierci - pojęcie to obejmuje także zbrodnie. To jest książka o pewnej zbrodni [...]. Miejsce akcji to Wiedeń, wieś Galicien i Karyntia, Pustynia Arabska, Libijska i Sudańska. Jednak rzeczywistych wewnętrznych miejsc akcji [...] należy szukać gdzie indziej. Po pierwsze w myśleniu, które prowadzi do zbrodni, po drugie zaś w tym, co prowadzi do umierania". Ingeborg Bachmann Posłowiem...

Ingeborg Bachmann

Posłowiem opatrzyła Anna Nasiłowska.

źródło opisu: własny

źródło okładki: własne

Marcin | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Czytajcie Ingeborg, bo w podłej prozie, w której nic już nie ma do zmiany, ona zmienia wszystko czterema słowami.

AnnaPawlak | 2016-04-02
Przeczytana: 21 kwietnia 2016