Nowe nowe media

Wydawnictwo: WAM
New New Media
978-83-7505-638-9
jnnklk

Nowe nowe media są nowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Cztery lata temu niektóre z nich nawet nie istniały. Autor książki jest nie tylko naukowcem, ale także odkrywcą, zanurzającym się w rzeczywistość MySpace, Facebooka, Twittera, Wikipedii, SecondLife, YouTube i dziesiątek platform blogowych. Pomaga zrozumieć gwałtowne przemiany w świecie współczesnych środków przekazu.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,55657,Nowe-nowe-media.htm

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/nowe-nowe-media-bprod59200478.jpg

freesoul1705 | 2012-04-15
Przeczytana: styczeń 2012

Autor podchodzi do nowych nowych mediów monetami z naiwnością dziecka, opisując jak to on krok po kroku wykonuje poszczególne etapy użytkowania. Poza tym za dużo w książce polityki, a za mało nauki - najważniejsze rzeczy dotyczące nowy nowy mediów można by powycinać i zawrzeć w 20 stronach. Jakkolwiek uważam, że jest to ciekawa pozycja warta zagłębienia - na pewno pomogła mi w gromadzeniu materiałów do mojej pracy magisterskiej i siłą rzeczy stała się jedną z moim wiodących pozycji w bibliografii.

Piotr Ciesielski | 2015-01-29

Książka raczej słaba. Wprowadzanie nowego terminu (nowe nowe media) nie jest uzasadnione ani teoretycznie, ani logicznie. Brak szkieletu metodologicznego i teoretycznego pracy. Osoby funkcjonujące w Internecie, nawet na średnim poziomie zaawansowania, nie znajdą w niej wiele nowych informacji. Dziwię się, że pozycja ta stała się tak popularna...

Błażej Krajczewski | 2016-03-29
Na półkach: Nowe media, Przeczytane