Bunt Miast. Prawo do miasta i miejska rewolucja

Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana
978-83-62418-13-8
Inne
Malwina Póda

Książka Bunt miast. Prawo do miasta i miejska rewolucja Davida Harveya przedstawia miasto jako leżące w centrum zainteresowania kapitału oraz ośrodek walki klasowej. Przygląda się rozmaitym miejscom na świecie, od Johannesburga po Bombaj i od Nowego Jorku po Sao Paulo. Nawiązując do Komuny Paryskiej, ruchu Occupy Wall Street czy londyńskich zamieszek, Harvey stawia pytanie o to, jak można przekształcać miasta w sposób bardziej sprawiedliwy społecznie.

David Harvey (ur. 1935) - profesor antropologii w City University of New York (CUNY), teoretyk społeczny oraz jeden z najwybitniejszych współczesnych geografów. W języku polskim wydana została dotychczas tylko jedna jego książka: Neoliberalizm. Historia katastrofy (2008, Książka i Prasa). Jego najnowsza publikacja Rebel Cities (Bunt miast) miała swoją premierę w kwietniu tego roku.

źródło opisu: http://funbec.eu/nowydizajn.php

źródło okładki: http://funbec.eu/nowydizajn.php

Fox Mulder | 2012-10-07
Przeczytana: 19 września 2012

Wciąż nie mogę wyjść z podziwu, jak bardzo źle się czyta tę książkę przez błędy w wydaniu. Tłumaczenie OK, chociaż są wyraźne ślady, że zajmował się tym cały zespół, a nie jedna czy dwie osoby; czcionki jednak nie wybaczę, pogrubienia nie wybaczę, braku marginesów też nie wybaczę.

Poza tym to jedna z najciekawszych książek o polityce miejskiej i marksistowskich refleksji nt. kształtu miast.

lopez | 2014-07-17
Przeczytana: czerwiec 2014

Analiza historii rozwoju miast, jako środka walki klasowej w porządku. Jednak wnioski i manifest z tego płynący baaaaaardzo iluzoryczny, nie wnoszący w zasadzie żadnych konkretów do dyskursu na temat przyszłości miast.

Jakob | 2017-06-05
mellaga | 2016-11-27