Wprowadzenie do socjologii

Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
83-88164-66-X
socjologia
Omnikoron

Profesor Barbara Szacka od wielu lat prowadzi wykłady w Instytucie Uniwersytetu Warszawskiego, nauczając przedmiotu "Wstęp do socjologii". Wykłady te stały się podstawą niniejszego podręcznika. Przeznaczony jest on dla tych, którzy nic o socjologii nie wiedzą, zapoznaje czytelnika z najważniejszymi zagadnieniami tej nauki, z jej pojęciami i terminami, a nadto dostarcza elementarnej wiedzy o problemach współczesnych społeczeństw.

Zaletą podręcznika jest klarowność i prostota w prezentowaniu problemów socjologicznych, a także jego kompozycja, przypominająca budowle z klocków lego, która pozwoli wykładowcom socjologii w różnego typu uczelniach na wybór fragmentów dzieła najlepiej odpowiadających profilowi danej szkoły.

źródło opisu: Oficyna Naukowa, 2003

źródło okładki: http://www.oficyna-naukowa.com.pl/

ilon86 | 2012-11-23

Bardzo skrótowa synteza tego co socjolog wiedzieć powinien..
Treść nie porywa, bo nie zawsze o to chodzi.. Ważne jest że dostajesz konkretne odpowiedzi, i tylko takie dostajesz w tej książce (indeks z tyłu bardzo pomaga).
Jeśli ktoś chce "zgłębić tajemną wiedzę socjologiczną" delikatnie albo "z wypiekami na twarzy" licząc na przygodę,to nie za pomocą tej książki.
To jest po prostu podręcznik, a nie powieść w odcinkach.

adrdr | 2012-12-24
Przeczytana: styczeń 2013

Jako wprowadzający podręcznik, naprawdę w porządku. Jasna forma, treść przystępna, miła w odbiorze. Nie zawsze dobrym pomysłem są dogłębne podręczniki akademickie, szczególnie, gdy ogarnia nas chęć/konieczność poznania elementarnych pojęć i definicji z podstawowego zakresu nauk społecznych. Polecam jak najbardziej.

książek: 1979
kryptonite | 2012-04-06
Przeczytana: marzec 2012

Za mało konkretnych tekstów, za dużo danych procentowych - kiedy chciałam ją wykorzystać do pisania pracy, okazała się mało przydatna.

zaoll | 2013-01-28

Fajny podręcznik. Zastanawia mnie jednak okładka i to, w jakim stanie był ktoś kto ją projektował

KatarzynaPietras | 2017-02-03

Czytając książkę dostajemy to, co tytuł sugeruje - WPROWADZENIE do socjologii. Niezbyt dogłębna analiza, dużo ogólników, jednakże jako wstęp do tematu sprawdaza się dobrze. Dobra baza do dalszego zanurzania się w świat mechanizmów panujących w społeczeństwie.

FilipDoni | 2017-02-25
Jacek303 | 2017-02-23