Okładka książki Kiczosfery współczesności

papier
silverraven
5,63 (8 ocen i 0 opinii)

Opis książki

To książka ważna, poszerzająca wiedzę o kulturze w której żyjemy. Autorzy tropią w niej ślady dotychczasowej refleksji nad kiczem, ale starają się też sformułować przesłanki nowej estetyki, której potrzebę odnalezienia- wykreowania (wobec i w opozycji do wszechobecnej kategorii „śliczności”) postuluje chociażby Wolfgang Welsch w wydanej u nas niedawno Estetyce poza estetyką. Książka wyraźnie pokazuje, jak szerokie spectrum ustanawia dzisiaj kicz, do jak wielu pól działalności człowieka może on być odniesiony. Od sztuki w przestrzeni publicznej po wystrój własnego ogródka, od religijnych czy narodowych idei po ludyczną zabawę kampem, od generalnej refleksji nad otaczająca nas rzeczywistością oraz naszych z nia (i w jej obrębie) relacji po ... białe kozaczki i tipsy..

prof. dr hab. Anna Zeidler - Janiszewska

7. Postać anioła w kulturze popularnej
8. Cała prawda o białych kozaczkach
9. Polityka, nacjonalizm i kicz. Marija Serifović kontra Sonia Malaj
10. Prawie jak sztuka. O współczesnym kiczu wnętrzarskim
11. Zbawienny wpływ kiczu, czyli jeszcze raz o związkach kiczu i religijności ludowej na przykładzie Sanktuarium Licheńskiego
12. Gra w autentyczność. Rola indywidualności we współczesnej kulturze masowej
13. So bad ... It`s good - obcowanie z filmowym kiczem
14. Kicz w przedogródkach wiejskich
15. Kicz prawicowy rodem z pism Krasińskiego.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.amazonka.pl/kiczosfery-wspolczesnosci_w...»