Kod jedwabiu

Tłumaczenie: Jarosław Cieśla
Książka jest przypisana do serii/cyklu "d'Amato". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris
The Silk Code
83-88431-71-4
Phil d'Amato, nagroda Locusa
vea

Kryminał z elementami fantastyki. Powieść otrzymała w 1999 roku nagrodę "Locusa" dla najlepszej powieści roku. Lekarz sądowy nowojorskiej policji. Phil d'Amato, wpada na trop zadziwiającej historii. Najpierw okazuje się, że Amisze od wieków są bardzo zaawansowani w skomplikowanych biotechnologiach, a potem w Nowym Jorku, Toronto i Londynie zostają znalezione szczątki neandertalczyków,...

Lekarz sądowy nowojorskiej policji. Phil d'Amato, wpada na trop zadziwiającej historii. Najpierw okazuje się, że Amisze od wieków są bardzo zaawansowani w skomplikowanych biotechnologiach, a potem w Nowym Jorku, Toronto i Londynie zostają znalezione szczątki neandertalczyków, datowane izotopem węgla na 30000 lat, ale wygladające, jakby osobnicy ci zmarli dopiero kilka dni wcześniej. Drobiazgowe śledztwo prowadzi do zaskakującej puenty i odkrycia zadziwiającej tajemnicy gatunku Homo homo sapiens.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.empik.com/kod-jedwabiu-paul-levinson,5190,ksiazka-p

aleczka | 2015-08-24
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Pierwsze słowo nasuwające się po przeczytaniu -DZIWNA! Ciekawy wątek kryminalny, ale tak ukryty w powodzi naukowego (pseudo-naukowego?) bełkotu z dziedzin biologii i filozofii, że trudno go z stamtąd wyłuskać!
Ciężko było mi dobrnąć do końca :(

Pollyanna | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Jest to powieść napisana niesztampowo, acz wyda się może nakreślona dość zgrzebnie. Jednak po kilkunastu stronicach, siedząc w gospodarstwie amiszów zagryzając pomidory wśród wybuchających świetlików, zapomina się o tym że są jakieś niedoskonałości warsztatowe, bo akcja toczy się nadzwyczaj wartko, a my zastanawiamy się o co jeszcze chodzi. Powieść w głównej mierze dotyczy neandertalczyków,ich genezy i... wrażliwości, ale już mówię wszystkim którym zapowiada się to nudnie, iż w chwili gdy uderzą w ich nozdrza duszące zapachy Bliskiego Wschodu, gdy popłyną na stateczku wielkości canoe z krajów żydowskich aż na Madagaskar, gdy oczami wyobraźni ujrzą bujające się na ogonach małpiatki w zielonej gęstwie buszu, sami zechcą dojść gdzie swe źródło ma muzyka Śpiewaków.

Sławomir | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

Takiego kretyństwa dawno w rękach nie miałem. Wytrzymałem do pięćdziesiątej strony. Szalę przeważyło gdy głównych bohater w "genialny" sposób zapobiegł pożarowi. Nie będę zdradzał fabuły, bo może ktoś będzie chciał się zabić i weźmie tą książkę do ręki ale napiszę tylko, że zaczątek pożaru jako wynik pracy umysłów przez wieki, przedstawiciel tych umysłów wrzeszczy, że nic się nie da zrobić a nasz zuch załatwia od tak sprawę latarką. To ku*** co ci ludzie wykminili w trudzie i znoju jak dokonać tego cudu domowej bioinżynierii a nie wpadli na tak prosty pomysł z latarką?!
Całkowicie się kupy to nie trzyma i naciągane w cholerę. Naturalne zachowania postaci niczym satanisty u komunii świętej. Bach, morderstwo, bach drugie, kolo dowiaduje się o potężnej organizacji ale jakoś wiele nie docieka kto to i po co to.
Ech, nie będę się rozpisywał.

Magdalena | 2015-07-27
Alos | 2014-08-24