Wampiry z Morganville. Księga 5: Miasto widmo

Cykl: Wampiry z Morganville (tom 9)
Wydawnictwo: Amber
Ghost Town
Patrycja

Claire wróciła do Morganville, lecz złamała obowiązujące tu prawo. Musi ponieść karę i na rozkaz nieśmiertelnej królowej miasta przeprowadzić ryzykowny eksperyment. Jego skutek okaże się fatalny: śmiertelni i nieśmiertelni mieszkańcy zaczynają tracić pamięć i zmieniają się w istoty, których lepiej nie spotkać po zmroku. Claire musi działać szybko - zanim zapomni, że musi uratować Morganville i siebie samą…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1070/wampir...»

zabielka | 2013-10-16

Jak dla mnie przyjemnie się ją czyta. :)

młoda_pisarka | 2014-03-14
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Zapraszam do Morganville tutaj... nieśmiertelni i śmiertelni nie mogą bez siebie żyć.
Zacznijmy od tego, że jesli chce się ktoś zabrać za czytanie tej części to już teraz ostrzegam przed konsekwencjami. Nie oderwiecie się. Nie ma mowy! O czym wy wogóle chcecie rozmawiać?! Nie odłożycie książki i nie pójdziecie na obiad! Nie zrobicie sobie przerwy, żeby zająć się chociaż na chwilę czymś innym. Nie poprawicie sobie poduszki, ani tym bardziej nie będziecie mogli pójść spać dopóki nie skończycie czytać.
Radzę nie zaczynać jej na noc. Nie zaśniecie, będziecie chcieli przeczytać "jeszcze jeden rozdział".
Myśleliście, że wiecie już wszystko o Morganville? Tak? Ja też.
Jesteście mało spostrzegwczy. Nie ma możliwości by pani C. przestała nas zaskakiwać swoimi pomysłami.
A co jeśli, załóżmy hipotetycznie, stałoby się coś takiego, co zaczęłoby wymazywać wspomnienia wszystkich mieszkańców Morganville? A jedyna osoba, która może to naprawić... hmmm? Jedyna osoba, która może to naprawić sama...

Flora2811 | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

(Recenzja pochodzi z mojego bloga:
http://florareadsbooks.blogspot.com )

"Kiedy wspomnienia pozostają tylko niknącym widmem..."

Podobnie jak w przypadku z poprzedniego posta i tutaj książka na mnie "trochę" poczekała. Wreszcie, po nadrobieniu paru innych zaległości i przecenie w Matrasie- udało mi się ją przeczytać. Czy będę miała po niej miłe wspomnienia? Na jak długo ją zapamiętam? Co z poziomem wcześniej reprezentowanym przez autorkę cyklu Wampiry z Morganville? Jak Claire wypada jako osoba wyalienowana z grona przyjaciół? Na te i inne pytania odpowiem w tej recenzji.

Piąta księga napisanego przez Rachel Caine cyklu opowiada o dalszych losach Claire i jej przyjaciół. Po pewnym niefortunnym wypadku dziewczyna otrzymuje od założycielki miasta- Amelie- zadanie, które musi wypełnić we wcześniej określonym, bardzo krótkim czasie. W przypadku nie wywiązania się ze swojego obowiązku- pozostaje jej tylko śmierć. Morganville nie może długo czekać- już pogrąża się w wirze utraty tego,...

Linethin | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Nie powiem, że ta część mi się nie podobała, bo nie było tak źle, ale w porównaniu do poprzedniczek, wciągnęła mnie mniej, ale i tak czytałam z zapartych tchem. Bo co chwilę się coś działo.
Przede wszystkim Claire w obronie własnej zabija wampira, właściwie nieświadomie nawet, za co musi ponieść karę. Nieco łagodniejszą niż inny mieszkaniec Morganville. Musi pomóc skończyć Mryninowi maszynę - bez widywania przyjaciół, odpoczynku i snu. By chronić bliskich dziewczyna bez wahania przystaje na zasady Amelie. Oczywiście udaje się, wszyscy są szczęśliwi, wydaje się, że w końcu wszystko będzie ok, ale nie jest... W końcu to Morganville, nie?
Ludzie nagle zaczynają tracić wspomnienia z ostatnich trzech lat, jakby nigdy się nie wydarzyły. Co gorsze wampiry to dziwne zjawisko też dopada. Nawet Amelie i Mrynin nie zostają obojętni na działanie tajemniczej siły. A co gorsze Michael, Eve i Shane także... Co robi Claire? Zaczyna działać, by zdążyć nim sama straci pamięć i już nikt nie będzie...

Beata | 2014-02-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 21 lutego 2014

Kolejna część ciągnących się "Wampirów z Morganville".
Według mnie w tej części autorce wyczerpały się pomysły. Jest to najgorsza część z serii. Akcja zaczęła się od połowy książki i toczyła się bardzo wolno. Przewidywalna, co do zakończenia wątku tego tomu.
Zakończenie, czyli wprowadzenie z części kolejnej z kolei zaskoczyło mnie na tyle, aby dać jedną gwiazdkę więcej.
Mam w planach kolejny tom, ale jeśli jakość się nie poprawi, zakończę moją przygodę z wampirami na sześciu książkach.

Ilość stron: 388
To pierwsza książka tej autorki jaką próbowałam przeczytać. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Na początku treść zaciekawia, potem niestety jest coraz bardziej nudna. Tak strasznie, że nie doczytałam do końca. Ledwo udało mi się dotrwać do 225 strony. Widziałam w internecie, że seria „Wampiry z Morganville” składa się aż z dziesięciu tomów. Ja nie polecam nawet tego jednego.
Poniżej ciekawy cytat z wprowadzenia, które było najlepsze z tego dzieła.
„Witajcie w Morganville. Stąd nie chce się wyjeżdżać. A poza tym i tak się nie można
Przykro nam”.
(str8)

Raybella | 2013-11-18
Przeczytana: 15 listopada 2013

Po dosyć długim czasie wróciłam do tej serii i mimo, że ta część jest jedynie dobra, to i tak z dziką radością śledziłam losy Claire i spółki.
Miło było znowu "ujrzeć" nowe pomysły naukowe Claire, niezwykłość Michaela, stylizacje Eve, wybuchy Shane czy szaleństwa Myrnina.
Najbardziej polecam tą część fanom Morganville, reszta pewnie już dawno się znudziła. ;)

Dulsiatko Mark | 2011-12-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 lutego 2011

Po prostu uwielbiam tą serie! pochłonęłam ją szybciutko, wręcz nie mogłam się od niej oderwać i ze zniecierpliwieniem czekałam na chwilę wolnego czasu.
Cały czas trzyma w napięciu i jest nieprzewidywalna w dobrym tego słowa znaczeniu.
Nie mogłam się nadziwić, gdy Shane pomimo amnezji czuł coś do Claire. Serce pękało mi tak samo jak pękało serce Claire, nie wiem co bym zrobiła gdyby mój ukochany po prostu stracił pamięć... ale ona się nie poddała i to sobie w niej najbardziej cenię, podziwiam siłę głównej bohaterki.

mam nadzieję, że Wy także pokochacie tę część tak jak i poprzednie.

Dulsiatko Mark | 2011-02-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

mam nadzieję, że Wy także pokochacie tę część tak jak i poprzednie.

freeqa | 2011-10-16
Przeczytana: 12 września 2011

To już kolejna książka ze słynnej serii "Wampiry z Morganville". Po 4 poprzednich księgach zastanawiałm się, czego mogę się po niej spodziewać. Myślałam o starych wrogach, których już w sumie zlikwidowano. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Troszkę inaczej, ale równie ciekawie napisana nowa historia, która wciąga tak samo jak te poprzedzające ją. Gdy doszłam już do końca książki zastanawiałam się: "To już?". I niestety to było to "już". A ja z niecierpliwością czekam, kiedy w moje ręce wpadnie kolejna część i ciągle będę się zastanawiać, czym tym razem zaskoczy nas autorka.