Wampiry z Morganville. Księga 5: Miasto widmo

Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 5: Miasto widmo Rachel Caine
Okładka książki Wampiry z Morganville. Księga 5: Miasto widmo
Rachel Caine Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampiry z Morganville (tom 9) fantasy, science fiction
Wampiry z Morganville (tom 9)
Ghost Town
Amber
2011-04-05
2011-04-05
2010-10-26
horror fantasy literatura młodzieżowa Wampiry Morganville Claire

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

spoko książka

spoko książka

I wreszcie powstaje pytanie, co tutaj zaczyna się dziać??

I wreszcie powstaje pytanie, co tutaj zaczyna się dziać??

Kolejna zaskakująca księga o Morganville, gdzie przede wszystkim Claire w obronie własnej zabija wampira.. za co musi ponieść karę - musi pomóc skończyć Mryninowi maszynę - bez widywania przyjaciół, odpoczynku i snu.
Ludzie nagle zaczynają tracić wspomnienia z ostatnich kilku lat, wampiry także nie zostają obojętni na działanie tajemniczej siły. A co gorsze Michael, Eve i Shane także. Claire zaczyna działać, by zdążyć nim sama straci pamięć i już nikt nie będzie w stanie ochronić miasta i żyjących w nim istot.
I na koniec dla mnie ogromnym zaskoczeniem okazał się Frank Collins, nigdy bym nie pomyślała że stanie się sprzymierzeńcem i ratunkiem dla Claire.

Ilość stron: 388
To pierwsza książka tej autorki jaką próbowałam przeczytać. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Na początku treść zaciekawia, potem niestety jest coraz bardziej nudna. Tak strasznie, że nie doczytałam do końca. Ledwo udało mi się dotrwać do 225 strony. Widziałam w internecie, że seria „Wampiry z Morganville” składa się aż z dziesięciu tomów. Ja nie polecam nawet tego jednego.
Poniżej ciekawy cytat z wprowadzenia, które było najlepsze z tego dzieła.
„Witajcie w Morganville. Stąd nie chce się wyjeżdżać. A poza tym i tak się nie można
Przykro nam”.
(str8)

Ilość stron: 388

Claire nadal jest słodka, cudowna i delikatna, a jednak w konfrontacji z nowymi wyzwaniami zachowuje się jak twardzielka, prawdziwa kobieta - wojowniczka. W wyniku niesprawiedliwej kary zmuszona jest przeprowadzić eksperyment, który mimo pozornego sukcesu nie do końca jest udany... Wszyscy mieszkańcy Morgaville zapominają kim są i tylko Claire jest w stanie położyć temu kres, jak zwykle przy dużym wsparciu przyjaciół.Podziwiam nie tylko Claire ale i postać zdecydowanie negatywną ojca Shana, który przez poświęcenie życia pięknie odkupił swoje winy. Niestety więcej części nie ma w bibliotekach w moim mieście więc nieutulona w żalu rozstaję się już z ulubionymi bohaterami.

Myślę, że to jedna z najbardziej ekscytujących części owej serii. Jak wspominałam przy poprzednich, cały cykl trzyma jak do tej pory bardzo dobry poziom, jednak księga 5 ponad ten poziom wykracza. Nietypowy, niebanalny problem, który przewodzi fabule w niej zawartej jest tak dobrze przemyślany, że nawet nie mam się za bardzo do czego doczepić (a lubię wyszukiwać niejasności nawet w fantasy).

Księga utrzymana na takim samym poziomie co poprzednie, bardzo zajmująca :) Widać, że autorce nadal nie brakuje pomysłów. Aby tak dalej :)

Moja opinia jak w pozostałych książkach tego tomu

Moja opinia jak w pozostałych książkach tego tomu

Nie powiem, że ta część mi się nie podobała, bo nie było tak źle, ale w porównaniu do poprzedniczek, wciągnęła mnie mniej, ale i tak czytałam z zapartych tchem. Bo co chwilę się coś działo.
Przede wszystkim Claire w obronie własnej zabija wampira, właściwie nieświadomie nawet, za co musi ponieść karę. Nieco łagodniejszą niż inny mieszkaniec Morganville. Musi pomóc skończyć Mryninowi maszynę - bez widywania przyjaciół, odpoczynku i snu. By chronić bliskich dziewczyna bez wahania przystaje na zasady Amelie. Oczywiście udaje się, wszyscy są szczęśliwi, wydaje się, że w końcu wszystko będzie ok, ale nie jest... W końcu to Morganville, nie?
Ludzie nagle zaczynają tracić wspomnienia z ostatnich trzech lat, jakby nigdy się nie wydarzyły. Co gorsze wampiry to dziwne zjawisko też dopada. Nawet Amelie i Mrynin nie zostają obojętni na działanie tajemniczej siły. A co gorsze Michael, Eve i Shane także... Co robi Claire? Zaczyna działać, by zdążyć nim sama straci pamięć i już nikt nie będzie w stanie ochronić miasta i żyjących w nim istot.

W tej części widać, że między Amelie i Oliverem jest jakaś więź, moim zdaniem niezrozumiała nawet dla nich samych. Co dalej z nią będzie? Mam nadzieję, że to się rozwinie w kolejnych częściach, bo naprawdę polubiłam Oliviera. A Amelie sprzed 3 lat jest strasznie sukowata... Jak i Mrynin, którego i tak uwielbiam, nawet za te chwile grozy.

I na koniec... zaskoczeniem okazał się Frank Collins. Kto by pomyślał, że stanie się sprzymierzeńcem i ratunkiem dla Claire?

Już nie mogę doczekać się kolejnych części !

Już nie mogę doczekać się kolejnych części !

• Wampiry
  • Wampiry z Morganville