W mroku gwiazd: Poezye Tadeusza Micińskiego

poezja

źródło okładki: zdjęcie autorskie

olaf2009 | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Wiersze są bardzo depresyjne, dużo w nich negatywnych uczuć i emocji: smutku, żalu, straconych nadziei, tęsknoty, śmierci, porażki, gniewu, oskarżeń, wyrzutów, momentami są bluźniercze, okultystyczne czy wręcz satanistyczne. „Ozdobione” są kolorami, kwiatami, kryształami, kamieniami szlachetnymi, urokami przyrody, to jednak te piękne wizje dodatkowo potęgują powagę i nadają niesamowitość i grozę tym wszystkim negatywnym stanom uczuciowym. Ciężko się je czyta; beznadzieja, którą są przepełnione skutecznie dołuje. Są jak groby ukochanych osób, pokryte wspaniałym marmurem i przyozdobione kwiatami, ale pod nimi kryje się bezpowrotność i śmierć... Smutne, ale raczej wywołują współczucie, zmuszają do zastanowienia – co takiego działo się w życiu autora, że takie wiersze napisał?

Przemysław | 2014-07-11
Przeczytana: 2010 rok

Nie było i nie ma dla mnie lepszego tomiku poezji. Miciński buduje niesamowity, przerażający klimat, kreuje świat, w którym nawet szatan płacze nad swoim losem. Pozycja absolutnie obowiązkowa na półce każdego entuzjasty poezji młodopolskiej.

LoLolaLolita | 2013-08-23

Kunszt poetycki Micińskiego jest wręcz uderzająco wytworny, pełen pięknych, epickich porównań. "Lucyfer" to dla mnie absolutne mistrzostwo, a należy zaznaczyć, iż szczególną fanką poezji nie jestem.

szopeusz | 2017-07-21

Jeden z najwspanialszych tomów poezji. Wędrówka po piekle Dantego w towarzystwie demonów (także tych wewnętrznych). Mnóstwo cierpienia, smutku i grozy.

Miciński tworzy obrazy niezwykle plastyczne, które dają się poznać wszystkimi zmysłami. Wciąga w mroczne zakamarki swojego umysłu.

Mattipoklevsky | 2018-07-14
Na półkach: Inne, Przeczytane