Autoanaliza

Self-Analysis
83-7120-750-6
psychologia, psychoanaliza, nerwica
jestemtu

W tej książce Karen Horney zastanawia się nad możliwościami autoanalizy - granicami, w jakich ludzie mogą wykorzystywać techniki psychoanalizy do rozwiązywania swoich problemów. Analizuje siły działające w nerwicy, różne fazy rozumienia, przez które w procesie psychoanalizy przechodzą pacjent i terapeuta, oraz opisuje różnice między rzadkimi a regularnymi seansami autoanalitycznymi i oczekiwania decydujących się na nie osób.
Karen Honey polemizuje śmiało tak z podstawowymi założeniami psychoanalizy, jak i z całą jej "kulturą", dzięki czemu poszerza znacznie granice teorii Freuda.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: empik.com

Agata | 2017-09-08

Przyjemna literacko. Przerażająca jako opis człowieka: zostaliśmy (ze strachu) okłamani przez samych siebie. Zachęca się nas tu do autoanalizy, czyli bohaterskiej walki o wywabienie siebie z jamy, w której się zakopaliśmy, wystawiając na ostrzał skleconą naprędce pacynkę.

Aldona Lip | 2016-02-29

Trudna, ale dużo wnosi i wyjaśnia.

Jim | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017