Nasze wewnętrzne konflikty

Our Inner Conflits
83-7120-983-5
psychologia, psychoanaliza, nerwica,
Róża_Bzowa

Autorka prezentuje dynamiczną teorię nerwicy, której jądrem jest zasadniczy konflikt między nastawieniem "do", ''przeciwko" i "od" ludzi. Chociaż obraz rozwoju nerwicy tu przedstawiony jest mało optymistyczny, nazywany jest teorią konstruktywną. Wynika to z przekonania o możliwości rozwiązywania konfliktów neurotycznych za pomocą rzetelnie prowadzonej pracy analitycznej oraz wiary w to, że człowiek może się zmieniać tak długo, jak żyje.

Michał | 2013-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2013

Niesamowita książka, która w prosty sposób nakreśla najgłębsze rozterki osób zmagających się samych z sobą. Nic dodać, nic ująć.

Jedna z najlepszych pozycji psychologicznych, jakie miałem okazję przeczytać. Zdecydowanie będę chciał spojrzeć na resztę wydań autorki. Szczerze polecam!

Więcej: http://wyzwolony.pl/karen-horney-nasze-wewnetrzne-konflikty/

Lisek | 2013-11-14

Książka trudna i nie dla każdego.
Autorka ma bardzo ciężkie pióro i pisze w sposób stricte naukowy, np o "Dynamice nerotycznej struktury konfliktów"...

Laik zrozumie i zapamięta z tej pozycji może 1/3.

Ogólnie jest to analiza nerwicy jako takiej, bez zagłębiania się w przyczyny powstania, poprzedzona dwoma rozdziałami batalii autorki z poglądami Freuda, z której nic nie zrozumiałam, ponieważ dalekie mojemu pojmowaniu jest wyciąganie wniosków typu "matka zapomina o urodzinach dziecka, bo jest sadystką".

Myślę, że przede wszystkim jest to książka dla psychoterapeutów. Przeciętny neurotyk poczyta w niej trochę o sobie i zostanie z wiedzą, z którą nie bardzo wie, co mógłby niby zrobić...

Saura | 2014-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Książka przeznaczona głównie dla psychoterapeutów, psychologów itd.
Dla mnie to była trudna lektura, nie wiem czy chodzi o sposób napisania, czy o to, że uderzała w moje czułe punkty.
Jednak uważam, że warto przeczytać, można się sporo o sobie dowiedzieć, oczywiście jak ktoś jest otwarty na taką wiedzę.

Na pewno wrócę do tej książki jak będę bardziej otwarta na jej treść.

Karola | 2013-08-23

Książka z której można wiele się dowiedzieć na temat zachowań ludzkich, z czego one wynikają, jak czasem bezmyślnie brniemy w różne wzorce.Jeszcze bede wracac do tej pozycji,czytając ją dokładnie, bo na każdej stronie jest mnóstwo ważnych informacji, które ciężko zapamiętać po jednym przeczytaniu.

Ryuuga | 2017-04-20
Jim | 2017-04-15