Nerwica a rozwój człowieka: Trudna droga do samorealizacji

Tłumaczenie: Zofia Doroszowa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Myśli Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Neurosis and Human Growth, the Struggle Toward Self-Realization
83-7301-107-2
nerwica, psychologia
Martwa

Nerwica, jedna z najpopularniejszych chorób naszego wieku, jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się występowaniem lęków i środków obronnych stosowanych przeciwko nim oraz poszukiwaniem rozwiązań kompromisowych w sytuacjach konfliktowych; jest zaburzeniem stosunku jednostki do siebie samej oraz do otoczenia. Horney w swej książce pokazuje cały skomplikowany mechanizm nerwicy, rozmaite jej rodzaje, a poprzez wskazanie sposobów wyleczenia ułatwia czytelnikowi wejrzenie we własną psychikę. Zachęca do analizy swego postępowania i uczy, że człowiek może się naprawdę rozwijać tylko wówczas, gdy przyjmuje całkowitą odpowiedzialność za siebie.

Katarzynka | 2012-09-18
Przeczytana: 2000 rok

Książka ukazująca problem neurotyzmu.
Konflikty , lęki , cierpienie oraz propozycje ich rozwiązania.
Doskonała kontynuacja wcześniejszych dzieł autorki.
Do zrozumienia jej głębszego przesłania potrzeba wiedza o neurotyzmie, lub znajomość wcześniejszych dzieł Autorki.

trycha | 2014-03-06

Jedna z niewielu psychodynamicznych koncepcji, które mają dla mnie sens. A ta, jest naprawdę konkretna i wartościowa. I nadal aktualna.

Krzychu Hyżorek | 2016-01-30

Jeśli ktoś uważa, że coś jest z nim nie tak, to z tej książki na pewno dowie się, co. Nawet jeśli to nie prawda... Książka dla ludzi twardo stąpających po ziemi, którzy potrafią trzeźwo spojrzeć na ludzi i, przede wszystkim, na siebie. Polecam, ale zalecam bardzo uważne czytanie i dystans.

KamiKamka | 2015-04-08

ciężka książka...ale wiedza przydatna, polecam

Michał Sikora | 2016-11-22
anusiaanna | 2016-09-03