Toksyczny wstyd. Jak uzdrowić wstyd, który cię zniewala

Wydawnictwo: Akuracik
Healing the Shame That Binds You
83-905084-9-4
psychologia, wstyd, John Bradshaw
Kasia

Jak uzdrowić chorobliwy wstyd? Gdzie szukać nadziei? O tym jest ta książka. Opiszę w niej swoją własną drogę ku uleczeniu toksycznego wstydu. Odbycie tej podróży, to najważniejsze ze wszystkich moich doświadczeń życiowych. Toksyczny wstyd jest wszechobecny. Działa podstępnie, jest potężny, wprawia w zakłopotanie. Jest mroczny, tajemniczy, i w tym tkwi jego potęga.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://12krokow.com/img/p/86-83-large.jpg

Besia | 2013-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2013

Całkiem pomocna książka dla wszystkich zranionych w dzieciństwie i wczesnej młodości, dla tkwiących w różnego typu pułapkach emocjonalnych. Bardzo ciekawe zdiagnozowanie problemów, które dotyczą prawie każdego z nas. Myślę, że wielu z nas nie pomyślałoby, że nasze zachowania mają tak głęboko ukrytą prawdziwą przyczynę. Dla mnie szczególnie interesujące było odkrycie „zamiany”, że np. frustrację z powodu nie możliwości pokazania prawdziwych emocji kryjemy pod maską ….
Co prawda nie przekonuje mnie upatrywanie całego źródła we wstydzie, ale nie umniejsza to wagi lektury. W sumie słowo wstyd można równie dobrze zastąpić sformułowaniem „brak miłości” albo „miłość toksyczna”.
Druga część książki poświecona jest najróżniejszym technikom (medytacyjnym oraz z zakresu neurolingwistycznego programowania), które mają na celu scalenie struktury ego, pozbycie się wewnętrznych głosów, wewnętrznych krytyków.
W dużym uogólnieniu źródło problemów osobowościowych widzi autor w naszym dzieciństwie...

Angie | 2011-07-23

Polecam. Mimo pewnych wad (tłumaczenie większości zaburzeń poprzez pryzmat przeżywania wstydu i wciskanie go, gdzie się da, oraz na końcu zbytni nacisk na pojęcie religijności bądź siły wyższej) zawiera dobre ćwiczenia pomagające w samodzielnym poradzeniu sobie z własnymi demonami z przeszłości, przystępna forma i ciekawe wytłumaczenie wielu zjawisk psychicznych.

mcgregore | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Książka ta została mi polecona przez niezwykle mądrą osobę, którą bardzo cenię. Powiem tylko tyle: może to być odpowiedź, a zarazem cenne lekarstwo dla wszystkich, którzy zadają sobie pytanie - "dlaczego nie idzie mi w życiu tak jakbym chciał". Tylko tak jak z każdym lekarstwem - trzeba umiejętnie go użyć. Jedną dodam łyżkę dziegciu - Bradshaw trochę zagalopował się w mieszaniu technik NLP z medytacją i chrześcijaństwem, ale dzięki Bogu 90% książki to fascynująca, terapeutyczna podróż w głąb ludzkiej duszy.

enhap | 2013-10-20
Przeczytana: 04 października 2013

Jedna z najciekawszych pozycji o emocjach, które udało mi się przeczytać/pochłonąć/zjeść i zrozumieć. Trochę za dużo powtórzonego słowa: WSTYD, ale warto to w sobie zobaczyć. Uświadomić mechanizmy, społeczne role, które odgrywamy, oraz sposoby kontroli i przerzucania własnych nieprzetworzonych emocji. Bardzo polecam, wraz z inną literaturą na ten temat.

Olka | 2014-09-11

Świetna książka o terapeutycznym działaniu. Bardzo wiele wyniosłam z jej lektury i szczerze polecam.

pozytywka_1605 | 2013-11-20

Bardzo ciekawie napisana książka, którą polecam wszystkim owładniętym toksycznym wstydem, niewiedzącym, że są owładnięci wstydem, lub nie mających pojęcia, czym jest ,,toksyczny wstyd". Autor sam zmagał się z tym problemem, dlatego książka jest autentyczna i trafia prosto w serce. Dla tych, którzy chcą poznać prawdę i są gotowi ją przyjąć, żeby wiedzieć nad czym popracować - gorąco polecam :)

marzena | 2011-10-19

jestem ciekawa czy to prawda ze za pomoca tej ksiazki mozna uporac sie ze wstydem dlatego chce ja przeczytac

szymbornik | 2013-12-27
Na półkach: Psychologia, Przeczytane