Nasze wewnętrzne konflikty

Karen Horney Wydawnictwo: Rebis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Our Inner Conflits
83-7120-983-5
Aleksander Gomola
Rebis
psychologia psychoanaliza nerwica
Our Inner Conflits
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-7120-983-5
Aleksander Gomola
psychologia psychoanaliza nerwica

Warto przeczytać. Ponoć klasyka. Zasadniczo dla terapeutów, ale język niezwykle klarowny i bez branżowizmów.

... ależ ona nienawidzi Freuda. Feministka? ciekawe, czas udać się do źródeł auto i biograficznych

Książka przeznaczona głównie dla psychoterapeutów, psychologów itd.
Dla mnie to była trudna lektura, nie wiem czy chodzi o sposób napisania, czy o to, że uderzała w moje czułe punkty.
Jednak uważam, że warto przeczytać, można się sporo o sobie dowiedzieć, oczywiście jak ktoś jest otwarty na taką wiedzę.

Na pewno wrócę do tej książki jak będę bardziej otwarta na jej treść.

Książka trudna i nie dla każdego.
Autorka ma bardzo ciężkie pióro i pisze w sposób stricte naukowy, np o "Dynamice nerotycznej struktury konfliktów"...

Laik zrozumie i zapamięta z tej pozycji może 1/3.

Ogólnie jest to analiza nerwicy jako takiej, bez zagłębiania się w przyczyny powstania, poprzedzona dwoma rozdziałami batalii autorki z poglądami Freuda, z której nic nie...

Książka z której można wiele się dowiedzieć na temat zachowań ludzkich, z czego one wynikają, jak czasem bezmyślnie brniemy w różne wzorce.Jeszcze bede wracac do tej pozycji,czytając ją dokładnie, bo na każdej stronie jest mnóstwo ważnych informacji, które ciężko zapamiętać po jednym przeczytaniu.

Niesamowita książka, która w prosty sposób nakreśla najgłębsze rozterki osób zmagających się samych z sobą. Nic dodać, nic ująć.

Jedna z najlepszych pozycji psychologicznych, jakie miałem okazję przeczytać. Zdecydowanie będę chciał spojrzeć na resztę wydań autorki. Szczerze polecam!

Więcej: http://wyzwolony.pl/karen-horney-nasze-wewnetrzne-konflikty/

• Psychologia