The Iron Queen

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Iron Fey". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Iron Fey
angielski
Sweet

My name is Meghan Chase. I thought it was over. That my time with the fey, the impossible choices I had to make, the sacrifices of those I loved, was behind me. But a storm is approaching, an army of Iron fey that will drag me back, kicking and screaming. Drag me away from the banished prince who's sworn to stand by my side. Drag me into the core of conflict so powerful, I'm not sure anyone...

My name is Meghan Chase.

I thought it was over. That my time with the fey, the impossible choices I had to make, the sacrifices of those I loved, was behind me. But a storm is approaching, an army of Iron fey that will drag me back, kicking and screaming. Drag me away from the banished prince who's sworn to stand by my side. Drag me into the core of conflict so powerful, I'm not sure anyone can survive it.

This time, there will be no turning back.

źródło opisu: Harlequin Teen, 2011

źródło okładki: harlequin.com

Co można powiedzieć w tej sytuacji? To po prostu boska książka! Wprawiła mnie w takie emocje, kołatanie serca, spływające łzy po policzkach. Ciężko mi opisać coś tak wspaniałego! To jedna z niewielu książek, które uwolniły moje emocje na wierzch, raz się śmiałam, raz płakałam, a nawet czułam zburzenie. Szkoda, że nie została u nas wydana do końca, bo by zajęła miejsce na mojej złotej półce, tylko dla niewielu historii, które są tego naprawdę warte. Julie Kagawa, podbiła moje serce, i na pewno podbiłaby i wasze! A teraz opiszę moją niezwykłą podróż z Meghan i jej przyjaciółmi.

Meghan, opuszcza wraz z Ash,em krainę Nigdynigdy, pokazującym tym swoją miłość do niego. Jednocześnie krzywdząc swojego najdroższego przyjaciela Pucka. Myślała, że zawsze będzie żyć z tym poczuciem winy i nigdy więcej go nie zobaczy, zostając w swoim rodzinnym mieście, gdy nagle pewne fakty uderzają w nich z niewyobrażalną siłą, i nie jest w stanie teraz o tym myśleć.

W momencie zabicia byłego Żelaznego...

młoda_pisarka | 2014-01-19
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Warto było pomęczyć się z tłumaczeniem trzeciej części. Jeszcze więcej Asha i Meghan. Jeszcze więcej docinek i żartów Pucka! Książka uzależnia i przenosi w magiczny świat baśniowych stworzeń. W tej części jak i w dwóch pozostałych nie brak momentów pełnych wzruszeń. Jakby tego było mało Meghan poraz kolejny pokazuje, że nie jest bezbrąnną dziewczyną z ludzkiego świata, ale wojowniczką. Silne charaktery i zapadające w pamięć postaci, a także akcja, która sprawia, że nie można się od książki oderwać sprawiają, że nie można nie zakochać się w tej powieści.
Polecam!

Aithusa22 | 2014-12-16

Najlepsza część Żelaznego Dworu.
Jeszcze tak nie płakałam na żadnej książce, jak na tej. Ja wręcz wysyłałam niepohamowane potoki łez do pościeli :D
Meghan przebywa ze swym ukochanym na wygnaniu. Podczas powrotu do domu atakują ją mechaniczne stwory. No i się zaczyna... Nie może ona wrócić do domu, gdyż nie chce sprowadzić tych istot do ukochanej matki i brata. Decyduje się odzyskać skradzione wcześniej wspomnienia, aby pomóc ojcu. Ash uczy ją walki, sama stara się zapanować nad żelaznym oraz letnim urokiem. Pomaga też Puk. Dziewczyna dostaje propozycję nie do odrzucenia- od ojca Oberona, i Zimowej Królowej- Mab. Musi ona obalić fałszywego króla, a wtedy wygnanie zostanie zniesione.
Podczas swojej podróży bohaterowie spotykają mnóstwo przeszkód. Muszą znowu wyruszyć do Żelaznego Królestwa.
Świetne opisy bitew, jestem usatysfakcjonowana, gdyż na takie wrażenia liczyłam. Meg nie jest już 'ciapą' tylko staje się wojowniczką w imię tego co kocha, a także przywódczynią.
Bardzo...

Aleksandra | 2014-03-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Na prawdę nie rozumiem, jak można było zrezygnować z wydania TAKIEJ książki w Polsce :/

Mój angielski nie jest na najgorszym poziomie, więc sięgnęłam po oryginalną wersję. Nie będę się roztkliwiać na narracją czy językiem - w tej sytuacji po prostu trudno mi to ocenić.

Zdradzę Wam jednak coś, przez co zaraz popędzicie na kurs angielskiego - poprzednie dwie części to był zaledwie skromny wstęp do tego, co działo i jeżeli Żelaznego chociaż tolerowaliście, to w tej części się zakochacie - napotkacie zdecydowanie więcej magii, miłości, przygód... w zupełnie innym świecie, który to zachwyci Was i przerazi jednocześnie, a i co chyba najważniejsze - jeszcze więcej Grima;)

Carolyn | 2013-12-24
Przeczytana: 15 maja 2014

Doczekać się nie mogłam premiery tej książki, a tu... Nie wydadzą kolejnych części. Kompletny szok. Jak? Dlaczego?
Moi kolejnym aktem desperacji było tłumaczenie na własną rękę książki. Niestety nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Więc tak sobie szperałam w internecie, a tu nagle na jednej ze stron ktoś zechciał się tym zająć i zaczął tłumaczyć Żelazną Królową. Tak więc nie tracąc czasu zabrałam się do czytania...
______________________________________________________________________
I takim sposobem skończyłam czytać. Książka jest... no cóż, po prostu genialna. Żelazna Królowa, zachwycająca, można by pomyśleć, że kiedy poprzedniczki były tak udane, autorce nie uda się napisać kolejnej jeszcze lepszej książki, a tu miłe zaskoczenie. Nie będę się rozdrabniać nad fabułą, bo przecież kto czytał ten wie, mniej więcej czego się spodziewać (obstawiałabym jednak mniej niż więcej, po tylu zwrotach akcji), to jednak przy końcowych rozdziałach polało się naprawdę dużo łez... Powiem...

calutka4ever | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

no super jestem zachwycona, choć za mało było tych zbliżeń między Ashem a Megan. No i samo zakończenie ryczałam jak bóbr i troszke mi żal takiego końca że nie ma ich razem ale przysięga Asha dała iskierke nadzieji i już zabieram się za 4 tom :) Ciekawa jestem co po takim zakończeniu wymyśliła autorka.

Sihhinne | 2012-09-30
Przeczytana: 28 września 2012

It ends at the beginning…

My name is Meghan Chase. I thought it was over. That my time with the fey, the impossible choices I had to make, the sacrifices of those I loved, was behind me. But a storm is approaching, an army of Iron fey that will drag me back, kicking and screaming. Drag me away from the banished prince who’s sworn to stand by my side. Drag me into the core of conflict so powerful I’m not sure anyone can survive it.

Zakładam, że większość z Was czytała Żelaznego Króla Julie Kagawa. Albo chociaż o nim słyszała/ czytała. I pewnie większości z Was się podobał. Mnie też się podobał. Ale stopień podobania wykroczył poza skalę, bo w książce się po prostu zakochałam! I to popchnęło mnie do czynu zwanego kupnem w Amazonie kolejnych części. Żelazna Córka została u nas wydana, ale o Żelaznej Królowej i Żelaznym Rycerzu ciiicho… Żelazną Królową ulokowałam na półeczce, poczekiwała ona na ten przełomowy moment, kiedy to się za nią wezmę, a to nie nadchodziło. Minął rok. Wiem,...

Esia_90 | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Trzecia część mnie nie zawiodła. Była akcja, poszukiwanie fałszywego króla, odkrywanie siebie i romans z przystojnym księciem. Książka wciąga i czyta się ją naprawdę szybko. Polecam.

Kajawtf | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niesamowita, pełna akcji, trudnych wyborów i ciekawych wątków książka,wciągająca do głębi. Jest to najlepsza część jaką czytałam(nie ujmując poprzednim bo również są świetne).
Postanowiłam krótko opisać początek ów książki więc jesli ktoś nie czytał i nie chce znać szczegółów lepiej żeby się nie zagłębiał w mój opis:)

Więc. Mghan & Ash zostali wydaleni z krainy nigdynigdy za swą zakazaną miłość, Megan postanowiła wyruszyć z Ashem do domu. Jednak nie było jej dane spotkać się z rodzina ponieważ u progu jej domu czaili się wysłańcy fałszywego króla którzy oznajmili iż przybyli po nią gdyż ów król nakazał ją odnaleźć i 'uprowadzić" po wygranym pojedynku nie mogła wrócić do domu. Było to zbyt niebezpieczne dla jej rodziny więc Meghan postanowiła wybrać się do Leanansidhe która przetrzymuje jej ojczyma ale przed tym musi odzyskać utracone wspomnienia więc wybierają sie do nowego orleanu do Muzeum Woodoo do starej wiedźmy ktora w zamian za pamięć utraconą przez Meghan żąda...

Tirindeth | 2017-03-21

Minęło pięć (PIĘĆ!) lat, odkąd sięgnęłam po Żelazną Córkę i w zachwycie śledziłam losy moich ulubionych bohaterów. Pięć lat niespełnionych oczekiwań na kontynuację, której polscy wydawcy nigdy nie wydadzą. Kiedy więc w moje ręce trafiła trzecia część serii, The Iron Queen, której polski tytuł brzmiałby Żelazna Królowa, nie zawahałam się. Chciałam się przekonać, czy wciąż będę z zapartym tchem śledziła przygody Meghan i czy książę Ash ponownie rozpali moją wyobraźnię.

Nie ukrywam, że pierwsza połowa Żelaznej Królowej jest nudna. Byłam tym tak niesamowicie sfrustrowana, że brałam nawet pod uwagę rezygnację z dalszej lektury! Wszak minęło tyle lat od poznania poprzednich części, że może już zwyczajnie „nie czułam” tej historii? Jednak patrząc na Żelazną Królową jako całość wiem, że ten początek miał swój sens – po dramatycznym finale Żelaznej Córki, akcja musiała zwolnić – Meghan zostaje wygnana, a jej książę podąża za nią. Bohaterowie odkrywają, że ich świat umiera – żelazo się...