Ognista

Wydawnictwo: Bukowy Las
Firelight
dragon, miłość,
Sweet

Ukryta prawda. Śmiertelni wrogowie. Zakazana miłość. Nowa fascynująca bohaterka, wyjątkowa nawet w swoim świecie Jacinda tęskni do wolności i buntuje się przeciw oczekiwaniom innych. Gdy łamie najświętszą regułę swojej wspólnoty, o mało nie kończy się to tragicznie. Piękny nieznajomy daruje jej życie, mimo że poluje na takich jak ona. Jacinda jest bowiem dragonką – potomkinią smoków, a jej...

Jacinda tęskni do wolności i buntuje się przeciw oczekiwaniom innych. Gdy łamie najświętszą regułę swojej wspólnoty, o mało nie kończy się to tragicznie. Piękny nieznajomy daruje jej życie, mimo że poluje na takich jak ona. Jacinda jest bowiem dragonką – potomkinią smoków, a jej najsilniejszą bronią jest sekretna zdolność do przybierania ludzkiej postaci.
Zmuszona wraz z rodziną do ucieczki i zaszycia się w świecie śmiertelników, Jacinda usiłuje dostosować się do nowego otoczenia. Marzy o Willu, zachwycającym i jednocześnie trudno osiągalnym chłopaku. Will i jego krewni są bowiem myśliwymi, powinna więc za wszelką cenę go unikać. Jej smocza natura powoli usycha – i jeżeli umrze, Jacindzie pozostanie tylko życie w ludzkim wcieleniu. Dziewczyna stara się zrobić wszystko, by temu zapobiec. Nawet jeżeli oznacza to zbliżenie się do najgroźniejszego wroga.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

exaleksandras | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Przeczytałam i... Odjęło mi mowę. Rzuciłam ciche "niesamowita". Przeczytałam jednym tchem i dopiero teraz odetchnęłam.

WOW! WOW! WOW!
Świetna historia od której wprost nie można się oderwać! A jakie emocje z człowieka wyciąga :D!
Polecam :D.

Virginia | 2015-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2015
zabielka | 2014-07-10
Przeczytana: 06 lipca 2014

Książka rewelacyjna dla młodzieży, Ja niestety należę już do tej podstarzałej młodzieży, dlatego też mam co do niej mieszane uczucia. jak to w tego typu książkach, młoda dziewczyna, szkoła, dwóch adoratorów i tyle. Faktem jest że fantastycznie opisano smoczy rodowód, i wszystko co dotyczy dragonów. Jednak mnie nie powaliła ta książka niestety na nogi, była zbyt przewidywalna. Polecam ją serdecznie nastolatkom i tym którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czarującym światem "nieludzi" (smoki, wampiry, wilkołaki, anioły itd...) Jestem przekonana że moja ocena była by o wiele wyższa, gdybym przeczytała ją kilka lat temu,,, Pozdrawiam i nie zniechęcam nikogo,,,

WampirkaJustynka | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Książkę bardzo fajnie i przyjemnie się czyta. A samo przeczytania zajęło mi kilka godzin. Tylko momentami wkurzała mnie Jacinda.

Catalina | 2012-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2012

„Ognista” autorstwa Sophie Jordan jest lekturą, po którą od dawna chciałam sięgnąć. Jednak odkąd ją kupiłam zawsze coś stawało mi na przeszkodzie, by w końcu się za nią zabrać. A to nie miałam czasu z powodu nawału nauki, a to była jakaś ważniejsza książka do przeczytania (na przykład lektura szkolna). Wakacje nareszcie dostarczyły mi okazji do lektury tej powieści. Zapytacie zapewne, dlaczego tak bardzo chciałam ją przeczytać? Głównie z powodu nietypowej tematyki, bowiem książka opowiada o nieczęsto spotykanych dragonach. O ile się nie mylę, jest to jeden z nielicznych paranormali opowiadających o tych stworzeniach i jedyny, z jakim się do tej pory zetknęłam. Za moje zaciekawienie po części odpowiada też wspaniała oprawa graficzna. Wiem, że okładka nie ma większego znaczenia, jednak ja, a ściślej mówiąc mój zmysł estetyczny, zwraca na to uwagę. Piękna, intrygująca okładka zaostrzyła mój apetyt na tę lekturę w takim stopniu, że już dłużej nie mogłam zwlekać z sięgnięciem po nią....

enigmatique | 2012-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wciągnęła mnie do tego stopnia, że przestałam zwracać uwagę na to,
co dzieje się wokół mnie. To jedna z tych książek które czyta się
jednym tchem i nie chce się od nich oderwać za wszelką cenę.
Bardzo polubiłam główną bohaterkę która wie, czego chce i za wszelką cenę dąży do tego mimo że może się to skończyć dla niej tragicznie.
Jacinda zaryzykowała wszystko dla miłości do jedynej osoby przy
której mogła być sobą.
Kiedy czytałam historię Jacindy miałam wrażenie, że jestem z nią
i przeżywam wszystko co ona, tak żywą akcję opisała Sophie Jordan.
Nie mogłam uwierzyć w zachowanie matki głównej bohaterki.
Kwestia chronienia córki wydaje mi się oczywista, ale dlaczego skazała ją na pustynię - miejsce w którym jej dragon mógł całkowicie zniknąć? Dlaczego aż tak bardzo chce, żeby jej córka była normalnym człowiekiem?
Zakończenie mnie nie zaskoczyło, ale pozostawiło pewien niedosyt.
Nie mogę się doczekać przeczytania kolejnej części.

aniuś | 2014-02-13
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam

Uważam że dragony to świetny pomysł wampiry,wilkołaki czy anioły naprawdę stawały się powoli nudne,a tu coś nowego.Historia wciąga ale to całe "myśliwy zakochany w swojej ofierze" już gdzieś słyszałam:)mimo to myślę że warto zapoznać się z tą lekturą

książek: 1903
foolosophy | 2011-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Gdybym pochłaniała wszystkie książki w takim tempie jak "Ognistą" to przyznaję, byłabym wysoce usatysfakcjonowana. Naprawdę. Trzy godziny i książki nie ma.

Jacinda nie jest typem kobiety, która twardo trzyma się ustalonych zasad wyznaczonych przez innych. Tak jest też w przypadku, kiedy pragnie uzyskać trochę wolności i radości z bycia wyjątkową. Wyjątkową ponieważ bohaterka należy do plemienia Dragonów. Smoków potrafiących przybierać ludzką postać.

Niestety, występek okazuje się mieć fatalne skutki dla Jacindy. Omal nie ginąc przyśpieszyła tylko to, co było nieuniknione od pewnego czasu. Ognioziejka będzie musiała poradzić sobie z problemami odmiennymi niż zaborczy lud. Czeka ją wiele zmian i trudnych decyzji.

Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ opis wydawał mi się na tyle intrygujący, że warto było spróbować. Nie pomyliłam się. Czytając zupełnie odpływałam do innego świata, przerywając, choćby na wydmuchanie nosa, czułam, jakby ktoś odbierał mi świat, jakby mi czegoś brakowało....

charlotte12 | 2011-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

„Zapał do żarzącej się lektury”

„Ognista” to pierwsza część serii pisanej przez autorkę Sophie Jordan, która do tej pory pisała dla starszych czytelniczek. Jest to jej debiut w literaturze młodzieżowej, toteż wiele osób jest ciekawych, jak wyszła jej ta pionierska książka. I ja uległam tej intrydze, takim sposobem lądując z „Ognistą” przed oczyma. Było bardzo gorąco, czego zasługą bynajmniej nie jest mocno dziś świecące słońce.

Rynkiem książkowym wstrząsa nawał pozycji o wampirach, wilkołakach i upadłych aniołach. Co powiecie na dragonów? Są to potomkowie smoków, którzy zachowali ich zdolność latania oraz inne umiejętności. Ich pierwotną postacią, najbliższą sercu, jest smokopodobny wygląd. Mimo to potrafią oni przyjmować postać człowieka. Okazuje się to rzeczą przydatną, ponieważ niektórzy ludzie wiedzą o nich i tropią stada, aby uzyskać cenną krew, skóry, mądrość…

Jacinda łamie zasadę, za co ma zostać ukarana. Jednak zanim rada w stadzie zdąży podjąć decyzję, matka i...