Ognista

Wydawnictwo: Bukowy Las
Firelight
dragon, miłość,
Sweet

Ukryta prawda. Śmiertelni wrogowie. Zakazana miłość. Nowa fascynująca bohaterka, wyjątkowa nawet w swoim świecie Jacinda tęskni do wolności i buntuje się przeciw oczekiwaniom innych. Gdy łamie najświętszą regułę swojej wspólnoty, o mało nie kończy się to tragicznie. Piękny nieznajomy daruje jej życie, mimo że poluje na takich jak ona. Jacinda jest bowiem dragonką – potomkinią smoków, a jej...

Jacinda tęskni do wolności i buntuje się przeciw oczekiwaniom innych. Gdy łamie najświętszą regułę swojej wspólnoty, o mało nie kończy się to tragicznie. Piękny nieznajomy daruje jej życie, mimo że poluje na takich jak ona. Jacinda jest bowiem dragonką – potomkinią smoków, a jej najsilniejszą bronią jest sekretna zdolność do przybierania ludzkiej postaci.
Zmuszona wraz z rodziną do ucieczki i zaszycia się w świecie śmiertelników, Jacinda usiłuje dostosować się do nowego otoczenia. Marzy o Willu, zachwycającym i jednocześnie trudno osiągalnym chłopaku. Will i jego krewni są bowiem myśliwymi, powinna więc za wszelką cenę go unikać. Jej smocza natura powoli usycha – i jeżeli umrze, Jacindzie pozostanie tylko życie w ludzkim wcieleniu. Dziewczyna stara się zrobić wszystko, by temu zapobiec. Nawet jeżeli oznacza to zbliżenie się do najgroźniejszego wroga.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Natalia | 2019-09-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

Świetna seria. Bardzo przyjemnie się czyta. Najgorsze jest to, nadal nie została przetłumaczona 3 część.

Dziami | 2019-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2019

Z pewnością mogę przyznać, że autorka książki wpadła na oryginalny pomysł. Rzadko zdarza się czytać o smokach, łowcach itp. itd. Za to wielki plus z mojej strony.
Jednakże... spodziewałam się czegoś więcej, czegoś, co mogłabym czytać z zapartym tchem. Zakończenie było według mnie banalne i od samego początku spodziewałam się, jak Ognista się zakończy.
Nie zabiorę się za drugą część, bo według mnie nie ma to większego sensu, skoro fabuła jest taka łatwa do przewidzenia i sama mogę sobie przewidzieć punkt kulminacyjny.
Dobra książka, ale wielkiego szału radzę się nie spodziewać.

Asia | 2018-12-31
Przeczytana: 25 czerwca 2018

„Myśliwy zakochany w swej ofierze. To raczej niespotykane.”

Bohaterką książki jest Jacinda, która żyje w dość specyficznej i ściśle strzeżonej społeczności, jaką są dragoni. Dragoni bowiem mogą przybierać ludzką formę, aby chronić się przed niebezpieczeństwem. Swoją prawdziwą postać ujawniają tylko w konkretnych sytuacjach, gdy nie ma żadnego zagrożenia ze strony łowców, którzy polują na nich. Jacinda jako jedyna z żyjących dragonów jest ognioziejką, dzięki czemu jest przez wszystkich znana i adorowana. Cassian, syn przywódcy również z chęcią by ją poślubił, ale ona niekoniecznie… Jacinda ma siostrę, u której nie przebudziły się moce dragona i żyje jak zwykły śmiertelnik, przez co nie jest zadowolona ze swojego życia.

Jacinda łamiąc jedną z najważniejszych zasad, cudem unika śmierci z rąk łowców, ale musi ponieść za to karę. Jej mama postanawia wywieść obie córki i zamieszkać wśród ludzi na pustyni, gdzie moce dragonki będą miały słabnąć, aż całkowicie zanikną. Może plan by się...

Kundzia | 2018-12-14

Sam pomysł uważam za ciekawy, ale wykonanie to już zdecydowanie inna sprawa. Do końca miałam nadzieję, że wydarzy się coś bardziej interesującego. Zamiast tego przez większość czasu Jacinda nie potrafi podjąć jednej, konkretnej decyzji. Najpierw zachwyca się chłopakiem, ale kiedy dowiaduje się, że jest on z rodziny łowców, postanawia trzymać się od niego z daleka. Oczywiście przy kolejnym spotkaniu ponownie zmienia zdanie, stwierdzając iż jest on jedyną nadzieją na przeżycie jej dragonki. I tak w kółko. Raz twierdzi, że to definitywny koniec, a w następnej chwili rzuca się na niego bez opamiętania. Jak dla mnie zdecydowanie za dużo jej wewnętrznych rozterek i ciągłych zmian zdania, a za mało historii o dragonach, łowcach, czegokolwiek innego.

Beata | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

Bardzo dobra powieść paranormal dla młodzieży. Wśród ludzi żyją potomkowie smoków - dragoni. Przyjmują ludzką postać, ale ich prawdziwa natura jest bardzo silna i wywołuje przemianę. Jest to bardzo niebezpieczne, bo mają wrogów, myśliwych bezlitośnie polujących na nich, zabijających ich. Jacinda, ognioziejka, zakochuje się w jednym z nich...

AlexsBooks | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Bardzo ciekawa pozycja ;)
Coś innego niż wampy czy anioły.
Smutne zakończenie.

Polecam

"Być może nie da się oddzielić potrzeby od pragnienia."

Winniście wiedzieć, że miarą książki są jej strony.
A mierzyć je możemy na dwa sposoby.
Pierwszy, to kiedy przykładowo jesteśmy na sto pięćdziesiątej stronie i do przeczytania mamy jeszcze jakieś dwieście albo dwieście pięćdziesiąt takich stron i wówczas rozpoczynamy kalkulowanie: "Dobra, to dziś przeczytam jakieś dwadzieścia, trzydzieści stron, jutro tyle i tyle, więc skończę tą książkę w następny poniedziałek i wtedy będę mogła się zabrać za coś innego." Takie podejście wyraźnie sugeruje, że czytana książka nie jest najwyższych lotów. W końcu kiedy matematyka wydaje się ciekawsza od treści to bardzo zły znak.
Drugi sposób to spoglądanie na grzbiet książki i zadawanie sobie pytań dlaczego tak szybko strony zbliżają się do połowy, a następnie do końca, i czy owych stron nie mogłoby być więcej, ponieważ bawimy się tak dobrze, że za nic nie chcemy kończyć danej lektury.

Choć tak naprawdę to jest mój sposób na mierzenie...

Triniti | 2018-02-15
Przeczytana: 2016 rok

Świetna książka. Po tak długim czasie w koncu w tym roku udało mi sie zdobyć drugą część;)))))

Justyna | 2018-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Książka bardzo mi się podobała co dowodzą tego gwiazdki.
Jest w niej wszystko od romansu az po dreszczyk emocji.
Polecam.

Adrianna | 2017-12-12
Przeczytana: 26 października 2017

Długo się zbierałam do przeczytania tej książki i cieszę się, że wreszcie to zrobiłam.
Jedno wydarzenie może zmienić całe Twoje życie, a jedno spojrzenie rozmrozić każde serce, nawet Łowcy.
Historia opowiedziana przez Sophie Jordan jest dobrą opowieścią. Po przesycie różnych literackich postaci jak wampiry, wilkołaki itd, postać smoków jest powiewem świeżości. Po jednym wydarzeniu, Jacinda musi zmienić całe swoje życie. Myślicie, że jest przerażona? A skąd! Własnie spełnia się jej marzenie.. normalności. Nie każdy jest z tego powodu zadowolony, a wspólnota Jacindy zrobi wszystko, by ich Ognista wróciła do powierzonych jej zadań i obowiązków.
Szybko się czyta, historia jest oryginalna i myślę, że mimo, iż przewidywalna, to ma w sobie to coś. W sam raz na wieczorny relax z fantastyką.