Anielski ogień

Okładka książki Anielski ogień Courtney Allison Moulton
Okładka książki Anielski ogień
Courtney Allison Moulton Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Anielski ogień (tom 1) fantasy, science fiction
Anielski ogień (tom 1)
Angelfire
Bukowy Las
2011-10-20
2011-10-20
2011-02-15
Paweł Kruk
sny fantastyka wojowniczka

Czy chciałabym w wieku siedemnastu lat dowiedzieć się, że moje życie polega na odwiecznej walce z wysłannikami piekieł? Nie, raczej nie. Dobrze ze ten etap życia mam już za sobą 😅.

Czy zaufałabym obcemu przystojniakowi, który oznajmił by mi, że zabijam stwory, tylko muszę sobie o tym przypomnieć, a on jest moim Stróżem? Na pewno nie. No chyba że napadłby mnie taki stwór i tak jak główna bohaterka byłabym tym przerażona. 🤷‍♀️

Książka bardzo fajnie napisana. Akcja się toczy, dialogi są dobre, bohaterowie silni i bardzo ludzcy. Dużo emocji, niepewności i tajemnic, które powoli wychodzą na światło dzienne.
Ellie czasami mnie irytowała swoim zachowaniem, jednak jest siedemnastolatką, w jej wieku pewnie byłam taka sama. Za co szacunek dla autorki za stworzenie bohaterki której wiek odpowiada jej zachowaniu.
Motyw przewodni ciekawy, choć czasami miałam ochotę odłożyć książkę bo mi się dłużyła... Zarys całej fabuły bardzo dobry, a zakończenie.... No tak standardowo - wkopałam się w serię. Książka kończy się tak, że wiadomo, iż będzie tom kolejny (jest ale w wersji oryginalnej i pewnie na polską jeszcze sobie poczekamy - o ile się ukaże).
Dobra książka nie tylko dla młodzieży.

Mam tylko jedno do powiedzenia...szkoda, że nie ma tłumaczeń następnych tomów.

Mam tylko jedno do powiedzenia...szkoda, że nie ma tłumaczeń następnych tomów.

Ellie to zwykła nastolatka, do czasu, aż okazuje się, że nią wcale nie jest. W jej życie wkracza przystojny Will, który pomaga jej w walce z demonami. Książka nie nuży, dobrze się ją czyta.

Taka słabsza wersja "Darów anioła", niczym nie zaskakuje, ale nie czyta się też źle. Standardowa walka dobra ze złem. Ciekawy motyw odradzającej się w nowych wcieleniach bohaterki, relacja romantyczna też niezła, szczególnie ze strony jego (ona była w tej i innych kwestiach całkiem irytująca).

Po książkę sięgnęłam zaciekawiona okładką. Jest opowieść o dziewczynie, która odkryła, że jest kimś więcej.

Książę czyta się szybko ale akcja nie jest skomplikowana. W ogóle miałam wrażenie, że to wszystko już było. Bohaterowie niezbyt ciekawi, podejrzewam, że za tydzień nie będę o nich pamiętać. I to zakończenie... Mam wrażenie, że autorkę trochę za bardzo poniosła wyobraźnia. Ale jak na powieść dla młodzieży jest ok.

Dzisiaj pierwsza książka z czytelniczego wyzwania zorganizowanego przez @fantastyka_na_luzie czyli #fantastyczne zerowanie
Postanowiłam przyłączyć się do zabawy, która świetnie motywuje do zmniejszenia fałdy wstydu, czyli nieprzeczytanych książkowych stosów. Ja wybrałam kilkanaście pozycji, które mają już swoje lata i naprawdę długo już zalegają na moich półkach.

Ellie jest zwyczajną nastolatką do momentu, aż zaczynają ją prześladować koszmary, a na trawniku przed jej domem ląduje kula płonącego światła, która okazuje się być jej aniołem stróżem, a koszmary nie są snami lecz wspomnieniami z poprzednich żyć. Kim w takim razie jest Ellie?

"Anielski ogień" to zgrabnie napisana młodzieżówka z ciekawymi bohaterami, między którymi chemia jest niesamowita. Fabuła jest dobrze przemyślana i dopracowana. Gwarantuję, że jeśli lubicie młodzieżówki w anielskich klimatach to nie będziecie się nudzić. Największą wadą jest to, że oryginalnie to trylogia a wydawnictwo Bukowy las niestety nie wydało kontynuacji w języku polskim. Wielka szkoda.

Książka jest doskonała!Dziewczyna która nie wie że jest łowczynią kosiarzy,tajemniczy chłopak o imieniu Will,koszmary które wydają się bardzo realistyczne i niespełniona miłość.To wszystko jest w tej książce i mówię tym osobom które jeszcze nie znają tej powieści że warto po nią sięgnąć.Nie będziecie mogli się od niej oderwać jest dobra na wieczór i dzień.

1997

Chyba jestem już zastara na takie typu książki

Chyba jestem już zastara na takie typu książki

Czytając tą książkę nie miałam wielu oczekiwań - w końcu to młodzieżówka, a młodzieżówki jak wiadomo, w pewnym sensie nie są wielkimi arcydziełami. Bałam się też że mogę się znudzić, gdyż od pewnego czasu miałam problem z przeczytaniem jakiejkolwiek książki. Aczkolwiek jako że jestem wielką fanką stworzeń nadnaturalnych a tą książkę dostałam z polecenia i pożyczoną postanowiłam czemu nie. Trzeba się w końcu przełamać. iii.... Warto było. Pomimo iż na początku wszystko jest dość proste i nie ma tam szczególnych wybuchów a momentami naprawdę może nam się skojarzyć z takimi powieściami jak "szeptem" czy "Nefilim" to jednak później zdaje się wciągać o wiele bardziej. Kiedy poznajemy już zasady kierujące światem wykreowanym, akcja nabiera tempa i to się liczy. Postacie są nieco sztandarowe ale myślę, że każdy czytelnik młodzieżówek zdołał się już do takowego zjawiska przyzwyczaić. Przynajmniej ja, za każdym sięgnięciem po tą kategorię literacką, odniosłam wrażenie że bohaterowie takich książek są bardzo podobni i po pewnym czasie naprawdę przestało mi to przeszkadzać. Grunt to akcja i w miarę spójna fabuła, która potrafi choćby z lekka zaciekawić i tu się to udało. Szczególnie w finale gdzie dowiadujemy się kim tak naprawdę jest główna bohaterka. Taaak tego to ja bym się nie spodziewała przyznaje. Nigdy w życiu. Zaskakujące choć moim zdaniem nieco nielogiczne rozwiązanie, ale to już drodzy czytelnicy jest do oceny dla każdego z nas z osobna i choćby dla tego małego faktu polecam przeczytanie tej książki. Poza tym można się uśmiać z innych drobnych niedociągnięć, ale również jeśli jest się starszym czytelnikiem na te grupę wiekową można się albo utożsamić w pewnych chwilach z szaloną bohaterką lub też po prostu - jak mi się wydało i jak ja to odczułam - zatopić się w taki typowy, amerykański, pisany serial o przeżyciach nastolatki z nutką fantasy. Według mnie Jest to całkiem relaksujące i jeśli nie masz pomysłu na to co mogłabyś/mógłbyś właściwie obecnie czytać, uważam że ta książka idealnie się w tej sytuacji przysłuży, bo nie jest to jakieś typowe nastoletnie romansidło chociaż czasem ma takie przebłyski, to i tak nie jest to główny wątek. Arcydziełem tego nie nazwę, ale to bardzo miły, niekiedy zabawny odstresowywacz. Co prawda liczę, że następna część bardziej rozwinie rozpoczęte wątki i będą one nieco bardziej nasączone magią ale tu też jej nie brakuje. Więc jeszcze raz: Jeśli nie macie nic konkretnego na swoim czytelniczym oku, ta książka zapewni wam parę miłych chwili oderwania w waszej pustce czytelniczej :D

Wciągająca i niezobowiązująca pozycja. Napisana bardzo łatwym językiem przez co szybko się ją czyta.