Łzy sołtysa i inne opowiadania

Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
83-88819-14-3
himilsbach, opowiadania
Camillos

"No więc, miałem raczej burzliwe życie. Bo w 1942 roku zostałem sam. Ani ojca, ani matki, ani kumpli. Ja zwiedziłem kawał świata. Matka pochodziła znad Bajkału, była Rosjanką, ojciec - Niemcem. Zesłańcem na Syberię. Tam się poznali moi rodzice. Ja się urodziłem pierwszego maja - jak mi mówił moja matka - o trzeciej po południu. We wszystkich dokumentach mam, że jestem urodzony 31 listopada. A listopad jak wszystkim wiadomo ma nie 31 dni, a zawsze 30."
Jan Himilsbach - fragm. jednej z wersji życiorysu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/126997-jan-h...»

wiking | 2011-12-01

kto by uwierzył widząc człowieka ze złamanym nosem o wyglądzie menela że ten jest delikatnym i wysublimowanym obserwatorem, ciekawym życia i wszelkich jego zawiłości? wspaniały i niepowtarzalny humor. Proza będąca mieszanką Hłaski i Nowakowskiego, którą się chłonie, to nie telenowele młodej fali pisarzy polskich.

-Maat-Ka-Ra- | 2014-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 maja 2014

Niezwykły zbiór opowiadań. Bo: widać brak merytorycznego przygotowania od pisania. Strukturalnie, kompozycyjnie, te opowiadania to groza. Ale przebija przez nie tak wielka wrażliwość Himmilsbacha, ze trudno przejść obok nich obojętnie i mimo nieporadnego stylu autora - polecam po tysiąckroć!!

andrutka | 2014-11-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 listopada 2014

Bardzo dobra książka z opowiadaniami. Wszystkie bez wyjątku dające do myślenia i pokazujące różne przywary społeczne, pokazujące jak lotne jest życie i jak niewiele trzeba aby znależć się po drugiej stronie. Fajna książka z opowiadaniami którą mile czyta się.

mts | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Książka mnie nie zachwyciła. Składa się z kilku krótkich opowiadań, ale żadne z nich nie porywa. Najjaśniejszym punktem jest momentami zabawne opowiadanie "Party przy świecach", ale też nie jest ono niczym szczególnym. Proza bez fajerwerków, wielkich przemyśleń, ani specjalnie nie bawiąca.

Sieku | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 17 lutego 2014

Niektóre całkiem ciekawe, niektóre całkiem niepotrzebne. Ale tak to chyba już ze zbiorami opowiadań bywa. Przeczytać można ;)

Marcin Hajdasz | 2018-08-05
Na półkach: 2018, Przeczytane