Rozwałka i inne szkice

Wydawnictwo: vis-a-vis/Etiuda

Prawdopodobnie ostatni już tom nieodkrytych do tej pory tekstów Jana Himilsbacha (1931-88), króla naturszczyków, pisarza, aktora, którego głos, którego role w takich filmach jak "Rejs", "Jak to się robi", czy "Wniebowzięci" stały się absolutnie kultowe. Ale wszak był Himilsbach także pisarzem, a jego twórczość doceniali najwięksi polscy pisarze, choćby Konwicki czy Hłasko, zresztą najserdeczniejszy przyjaciel Himilsbacha. W tym tomie udało nam się zebrać nieodkryte jeszcze teksty, czasami tylko zarysy tekstów, słuchowisk, scenariuszy filmowych (tak, tak Himilsbach był także autorem scenariuszy i radiowych słuchowisk).

źródło opisu: Okładka, vis-a-vis/etiuda, 2016

źródło okładki: www.etiuda.net