PRL – Punk Rock Later

Wydawnictwo: Sic!
83-88807-31-5
muzyka, rock, punk, muzycy polscy
muzyka

Zbiór wywiadów z artystami polskiej sceny rockowej lat 80. XX wieku – Kazik Staszewski, Grabaż, Muniek Staszczyk, Tomek Lipiński Robert Brylewski czy Tomasz Budzyński

mixer19 | 2014-08-16

Dla ciekawych historii polskiego punk rocka - obowiązkowa. Mimo kilku odniesień do sceny politycznej z okolic roku 2004 czy kwestii wchodzenia do UE całkiem aktualne spostrzeżenia, nawet po 10 latach. Fani mogą dowiedzieć się naprawdę wielu rzeczy o przeszłości śmietanki polskiej sceny punkowej. Autor nie ignoruje swoich rozmówców, docieka, ale robi to naprawdę zgrabnie. ... Niesamowite jak rodziła się muzyka rockowa (a przynajmniej jej "drugi obieg"). Warto!

benia86 | 2014-06-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

PRL- Punk Rock Later to zbiór wywiadów z muzykami zebrany przez szanowanego dziennikarza muzycznego- Mikołaja Lizuta."Rozmawiamy" w tej książce z muzykami, którzy mieli się przeciw czemu buntować,reprezentowali subkulturę punkową w Polsce, którzy tworzyli w PRL-u.
Bardzo ciekawy zbiór wspomnień, wniosków i spostrzeżeń w odniesieniu do czasów współczesnych. Mamy tu wypowiedzi Kazika Staszewskiego, Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego, czy Muńka Staszczyka. Warto przeczytać, żeby docenić słowa piosenki Pidżamy Porno:
"Kiedyś pisałem teksty ostre,
Kiedyś to było tak
A teraz tak tego nie
Otrzepałem się ze styropianu...
Dalej kocham Clash
Ciągle lubię Ramones"
i z nostalgią pokiwać głową i powiedzieć sobie- no tak- wtedy ten bunt był ideą i miał sens...

vexlubo | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Znów refleksja że urodziłem się o 10 lat za późno. ha. Moja prywatna wersja przejrzystych idei i siły punka w latach 80 których nie było mi dane zaznać -stałym ugruntowanym marzeniem
Dobrze było sobie ją przypomnieć.
Muzyka z płyty trzyma wysoki poziom.
Do p.Lizuta szacunek za całą jego pisaną i radiową działalność.

DżejEr | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

WYpowiedzi muzyków któzy w czasach komuny postanowili zbuntowac się przeciwko uciskowi władzy i zagrać coś, czego z racji cenzury nie akcpetowano. Osobiste wizje tego, jakie życie byłoby piękne, gdyby nie komunizm. Zapatrzenie w amerykańskie zespoły zainspirowało polskich twórców nurtu punkowego. To oni przecierali szlaki.
Dla fanów muzyki punkowej, szczególnie tych, którzy nie żyli w komunie (czyli ja na przydkład) ksiąza ciekawie obrazująca uwczesne realia.

Alfalfa | 2015-05-27

Podróż sentymentalna do PRL. Siekiera, Armia, Sztywny Pal Azji, Defekt Muzgó, Pidżama Porno z kaseciaka...migawki z Jarocina w czarno-białej tv, które oglądałam z zaciekawieniem (byłam za młoda wtedy, we wczesnych latach 80-tych, żeby tam być), grupy "pankowców", za którymi my, małolaty, chodziliśmy... ziny punkowe... ech, dobrze było poczuć klimacik tamtych lat.

qereidid | 2010-05-15

Niby tylko zbiór wywiadów, ale za to jakich! ;)

Tania | 2011-01-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Czytałam ją bo na maturze z polskiego miałam temat o Pidżamie Porno. Jednak przeczytałam wszystkie wywiady, a najbardziej spodobał mi się wywiad z KSU. Możliwe, że to przez sentyment do bieszczad. Warto przeczytać.

Fallen_Angel | 2016-11-21
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Niesamowicie inspirująca i w pełni oddająca klimat podejmowanego tematu.

Karol | 2013-07-03

Kto za młodu nie był punkiem, ten na starość będzie gnidą :)

Chomir | 2012-08-27