Moja oszałamiająca kariera

Okładka książki Moja oszałamiająca kariera
Jan Himilsbach Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Vis-á-Vis/Etiuda
2004-01-01
2004-01-01
83-89640-15-5
opowiadania

więcej Więcej

To jest jakiś zbiór różnych opowiadań, scenariuszy i szkiców pozostałych po Janie Himilsbachu. Przez to, że to taki zbiór więc jest to niejednolite co do formy i poziomu: są lepsze i gorsze. Ale choćby dla samego "Listu do kolegi zza oceanu" warto.

[Audiobook, czyta Andrzej Piszczatowski]

Pana Jana Autora bardzo lubię i cenie.
a książka bez fajerwerków ale i tak przyjemna.

czasy minione, słusznie minione

"- co Pan sądzi o niedawnym spotkaniu Okrągłego Stołu?
- wie Pani, przy okrągłym stole trudniej kogoś wykantować. Ale za to łatwiej zrobić w jajko "
ten cytat z ostatniego wywiadu z Janem Himilsbachem, trochę innych ściśle związanych z autobiografią - to rzeczy godne uwagi. Reszta....cóż, zestarzała się.

Na półkach: , , , , ,

"Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije"*.

Człowiek z silną wolą – te kilka słów najtrafniej opisuje postać Jana Himilsbacha. Wokół jego osoby narosło już tyle...

Taka zapchajdziura moim zdaniem. Himilsbach upycha w potencjalnie dobrej książce (autobiografia) fragmenty słabych opowiadań.

• Audiobook
  • 2016
  • Audiobooki
  • AudioBook
  • Niedoczytane książki/ do dokończenia kiedyś...
  • Szkoda czasu

Dodaj cytat z książki Moja oszałamiająca kariera