jusola

książek: 2085
Renax | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Jest to zbiór opowiastek autora z różnych lat, od 1936 roku po 1968. Podzielony chronologicznie.
W tym zbiorku, chyba bardziej niż w Kafe pod Minogą', mogłam zauważyć cechy języka Wiecha i obrazowanie świata, które owocuje humorem - ponadczasowym humorem. Przy okazji okazało się, że są w Polsce rzeczy nieprzemijające, np. BUDOWA DRÓG I CIĄGŁE REMONTY. !!!! Tyle lat, a tematyka aktualna. Lekcje historii pana Piecyka przewyższały wiedzą niejednego gimnazjalistę :-))), a 'głębokie' rozmowy o życiu nasunęły praktyczne wnioski, np. taki, że na samotność najlepsze są sardynki, a kanarkom należy kupić 2 oddzielne klateczki, w dodatku z przegródkami.

Roman Dłużniewski | 2016-12-05

Książka niezła, można się uśmiechnąć. Humor co prawda zalatuje dzisiaj myszką ale i tak jest lepszy od tego, co serwują nam wszelakie kabaretony.

Jacek Sosnowski | 2013-11-25

Kto nie żył w latach opisywanych przez Wiecha powinien to przeczytać. Najlepiej głosem inspirowanym tym z kronik telewizyjnych. Znakomite opowieści o codzienności, rabusiach, złoczyńcach - tak się wówczas pisało i tak się wówczas żyło. Czytając można potwierdzić obserwację, że Warszawa składa się z dzisiaj zwanych "słoików"... :)

apple-pie | 2014-03-22
Przeczytana: 21 marca 2014