Łzy sołtysa i inne opowiadania

Jan Himilsbach Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda literatura piękna
83-88819-14-3
Vis-á-Vis/Etiuda
himilsbach opowiadania
literatura piękna
83-88819-14-3
himilsbach opowiadania

Bardzo dobra książka z opowiadaniami. Wszystkie bez wyjątku dające do myślenia i pokazujące różne przywary społeczne, pokazujące jak lotne jest życie i jak niewiele trzeba aby znależć się po drugiej stronie. Fajna książka z opowiadaniami którą mile czyta się.

Niezwykły zbiór opowiadań. Bo: widać brak merytorycznego przygotowania od pisania. Strukturalnie, kompozycyjnie, te opowiadania to groza. Ale przebija przez nie tak wielka wrażliwość Himmilsbacha, ze trudno przejść obok nich obojętnie i mimo nieporadnego stylu autora - polecam po tysiąckroć!!

Niektóre całkiem ciekawe, niektóre całkiem niepotrzebne. Ale tak to chyba już ze zbiorami opowiadań bywa. Przeczytać można ;)

Książka mnie nie zachwyciła. Składa się z kilku krótkich opowiadań, ale żadne z nich nie porywa. Najjaśniejszym punktem jest momentami zabawne opowiadanie "Party przy świecach", ale też nie jest ono niczym szczególnym. Proza bez fajerwerków, wielkich przemyśleń, ani specjalnie nie bawiąca.

kto by uwierzył widząc człowieka ze złamanym nosem o wyglądzie menela że ten jest delikatnym i wysublimowanym obserwatorem, ciekawym życia i wszelkich jego zawiłości? wspaniały i niepowtarzalny humor. Proza będąca mieszanką Hłaski i Nowakowskiego, którą się chłonie, to nie telenowele młodej fali pisarzy polskich.

• 2014
  • 2013