Moja wielka przygoda

83-7007-153-8
takisobiejac

Tematem "Mojej wielkiej przygody" jest najdłuższa spośród podróży Antonio Halika, podczas której przemierzył z żoną całą Amerykę Południową, Środkową, Meksyk, Stany Zjednoczone, Kanadę i przekroczył granice Alaski. Kończąc podróż za kręgiem polarnym wbił w ziemię dwie flagi: polską i argentyńską. Podczas podróży odwiedził 21 krajów, przebywając ponad 180000 kilometrów, a więc z górą czterokrotną długość równika, odległość równą połowie drogi na księżyc.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

| 2015-08-17

Nie będę się rozpisywał, powiem tylko, że tak jak Karol May ze swoim niemieckim podejściem do Indian północnoamerykaskich zabierał mnie w wieku lat dziesiciu na Dziki Zachód, tak Tony Halik zabierał mnie kilka lat później do Ameryki Południowej. Facet niesamowicie pisał, jakby snuł opowieść z fajką przy ognisku, do tego porcja zdjęć jakich nigdzie indziej nie zobaczyłbym w tamtych czasach. Miał taką pasję życia, podróżowania i poznawania oraz dzielenia się tym wszystkim, że można mu tylko pozazdrościć, że miał taką szansę.

nephi | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2014, Podróże
Przeczytana: 12 lutego 2014

Ha! To już wiem na kim wzorował się Cejrowski. Oczywiście nie piszę tego absolutnie w negatywnym kontekście.
Książka fantastyczna i warta przeczytania!

WhiteRabbit | 2013-07-24

Książka składa się z krótkich zapisków i anegdot na temat różnych miejsc, które Halik odwiedził i ludzi, których spotkał. Książkę, czyta się łatwiej, niż inne tego autora - akcja jest tu znacznie żywsza, a niektóre z przygód wydają się wprost wyjęte z filmu akcji. Spodoba się nie tylko osobom zainteresowanych tematyką podróżniczą, ale także tym, którzy po prostu szukają jakiejś ciekawej lektury.

PtrK | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Wspaniała historia wielkiego podróżnika! Młodsze pokolenie niestety nie zna Tonyego, a myślę, że warto byłoby zapoznać się z jego życiorysem. Nie sądziłem, że Halik jest aż tak barwną postacią. Każdemu polecam sięgnięcie do jego książek! Smutne jest, że pamięć o nim zanika, a i w internecie znaleźć można niewiele...

mysz | 2012-09-29
Na półkach: Podróżniczo, Przeczytane