Wystarczy chwila

Wydawnictwo: Świat Książki
The Best of Times
978-83-247-1983-9
Joanna

Gdy przydarza nam się nieszczęście, często dochodzimy do wniosku, że w jakimś celu ono się zdarzyło. Żebyśmy coś zrozumieli, dostrzegli, odmienili swój los... Na autostradzie A4 dochodzi do gigantycznego wypadku. Wśród poszkodowanych są m.in.: Mary, jadąca na spotkanie z ukochanym po sześćdziesięciu latach rozłąki, pewien pan młody, zdążający na własne wesele, lekarz Jonathan wracający ze...

Na autostradzie A4 dochodzi do gigantycznego wypadku. Wśród poszkodowanych są m.in.: Mary, jadąca na spotkanie z ukochanym po sześćdziesięciu latach rozłąki, pewien pan młody, zdążający na własne wesele, lekarz Jonathan wracający ze spotkania z kochanką i Georgia, początkująca aktorka, która miała mieć za chwilę ważne przesłuchanie. Co zmieni w ich życiu ten wypadek? Niezapomniane postaci, wartka akcja. Chwyta za serce!

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

beataj | 2012-05-09
Przeczytana: 09 maja 2012

Wspaniała ! Koniecznie powinni ją przeczytać:
- ci, którzy czasem o włos mijają się z prawdą;
- ci, którzy szarżują za kierownicą;
- ci, którym się ciągle śpieszy;
- ci, którzy nie doceniają codziennego życia, szczęścia, rodziny, bliskich, przyjaciół;
- ci, którzy są egoistami i nie zwracają uwagi na innych;
- ci, którzy się ciągle spóźniają, a myślą, że zawsze zdążą;
Generalnie - powinni ją przeczytać wszyscy !

Izuś | 2011-04-27
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę zaczęłam czytać w bardzo niedogodnym momencie - w trakcie przygotowań świątecznych. Musiałam w połowie ją odłożyć i zająć się typowo domowymi sprawami. Gdy ją otrzymałam pierwszą myślą, która się nasunęła " 600 stron o katastrofie na autostradzie? Jak to możliwe?".
Przygotowania świąteczne sprawiły, że czytanie książki bardzo przeciągnęło się w czasie, ale za to z jaką niecierpliwością do niej wracałam!

Książka to historia o grupie ludzi, których połączyła, już chyba na zawsze katastrofa na autostradzie M4.
Jonathan - wzięty lekarz, wspaniały mąż i ojciec. Na autostradzie M4 znalazł się przez przypadek.To właśnie po drodze do domu chciał zakończyć swój romans z Abi Scott.
Abi Scott - asystentka fotografa, niesamowicie bezpośrednia dziewczyna, która jak się okazuje później jest wspaniałą kobietą, mimo tego że od początku książki kreowana jest na kogoś bez skrupułów.
Mary - starsza Pani, która po sześćdziesięciu latach jedzie spotkać się z miłością swojego życia.
Patrick -...

Marta | 2011-12-28

„..W ciągu trzydziestu lub czterdziestu sekund przypadek - ta absolutnie nieprzewidywalna siła - wziął w swe kapryśne władanie miejsce i czas. Zniszczył teraźniejszość, wypaczył przyszłość, zastąpił porządek chaosem, pewność niepewnością, władzę nieudolnością. Dla niektórych życie dobiegło końca, dla innych na zawsze uległo zmianie, a wszechpotężna gra konsekwencji właśnie się zaczęła..”

Ten cytat powinien znaleźć się na okładce, gdyż całe sedno książki zawiera się właśnie w tych kilku zdaniach.. To opowieść o tym jak jedna chwila, przypadek może zmienić życie wielu ludzi.

Na samym początku książki zdarza się wypadek, który wpływa na los jego uczestników i ich rodzin. Wywraca im życie do góry nogami, czemu towarzyszą dramaty i nieszczęścia rozgrywające się na kolejnych stronach powieści. Na koniec toczy się sprawa w sądzie, podczas której zostają ujawnione przyczyny katastrofy.

Powieść jest bardzo obszerna, liczy ponad 700 stron, ale jest napisana tak przyjemnym językiem, że...

Lucjush | 2012-05-03
Przeczytana: 03 maja 2012

Bardzo mi się podobała. Z niechęcią odrywałam się do codziennych obowiązków a i nawet wtedy, zajmując się tak prozaicznymi czynnościami jak sprzątanie myślami byłam przy bohaterach i tęskniłam do chwili gdy znów będę mogła wygodnie usiąść i czytać, ba! pochłaniać :)

Penny Vincenzi to pisarka, która pracowała w magazynie "Vogue" i "Tatler", później też w "Cosmopolitan". Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści. Nakładem Świata Książki ukazały się "Chwila zapomnienia" i "Niebywały skandal".

Za czytanie książki pt.: "Wystarczy chwila" zabrałam się niedługo po tym, jak przeczytałam kilka pozytywnych recenzji na jej temat. Byłam bardzo ciekawa tej powieści i muszę przyznać, że zapoznanie się z nią było dla mnie całkiem fajnym i ciekawym doświadczeniem, które pozostanie ze mną już na zawsze. Polubiłam większość bohaterów, których udało mi się poznać dzięki temu utworowi. Okazali się oni bowiem na tyle barwni i różnorodni, iż czas spędzony z nimi mogę uznać za jak najbardziej udany.

Na ruchliwej autostradzie dochodzi do poważnego wypadku. Wśród ofiar znajdują się osoby, które z różnych przyczyn postawiły udać się w podróż, która miała odmienić całe ich dotychczasowego życie. Dla każdej z nich, katastrofa oznacza diametralną zamianę planów i...

knigoholiczka | 2013-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2013

Uff, jak gorąco! Ale nawet upał nie jest w stanie zniechęcić mnie do czytania. Z twórczością Penny Vincenzi miałam już styczność, pierwszą książkę przeczytałam już jakiś czas temu, a jej recenzję można znaleźć TU. Tymczasem książka, której recenzję widzicie była czytana na wariackich papierach, jak to się mówi, musiałam ją szybko przeczytać bo miałam tylko dwa dni urlopu i tylko dziś mogłam pojechać do biblioteki oddalonej o 30km.
Zadanie było trudne: miałam 2 dni na przeczytanie 656 stron. Jednak wiedziałam, że mi się uda- nie na darmo jakiś czas szukałam jakiejś pozycji tej autorki.
Wystarczy chwila" jest bardzo podobna do książki "Chwila zapomnienia". Przede wszystkim trzeba przyznać, że tytuł jest bardzo dobrze dobrany. To, o czym czytamy uświadamia nam, że nie trzeba dużo czasu, że potrzeba czasem tylko chwili, aby zmienić życie, nie tylko nasze, ale też innych ludzi. Książka jest opowieścią wielowątkową, trzeba poczekać trochę by lektura nas wciągnęła. Po krótkim wstępie,...

lullaby | 2011-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

- Co przyniesie los? Nowy dzień? Może kwiatów stos…
Złe szybko przychodzi, najczęściej w tajemnicy,
bez łez, z uśmiechem, we mgle goryczy… -

„Wystarczy chwila” obrazowo pokazuje, że codzienną życiową wędrówkę może przerwać jedno nieszczęśliwe wydarzenie. Niekoniecznie nadając jej kres, ale całkowicie plącząc dotychczasowe drogi…

Upalny dzień, gwałtowna burza i nagle, kiedy warunki pogodowe ulegają poprawie, na autostradzie dochodzi do wypadku. Ogromny karambol zbiera swoje żniwa… Wśród poszkodowanych znaleźli się m.in.: pan młody i jego drużba spieszący na ślub, młoda aktorka – Georgia, udająca się na ważne przesłuchanie, znany lekarz podróżujący ze swoją kochanką, starsza pani jadąca na spotkanie dawnej miłości, oraz kierowca ciężarówki – ojciec trójki dzieci. Przyczyny wypadku są niejasne. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie, przesłuchując ocalałych. Każdy próbuje chronić własną skórę. Jednak żadne z nich nie cofnie czasu, a owa kraksa, stanie się dla wszystkich...

Sylwka | 2013-05-25
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Wątek całej książki, nawet ciekawy. Wypadek na autostradzie, który odmnienia życie wszystkich uczestników wypadku jak i ich bliskich. Ale poza tym, nie wciągnęła mnie ta książka aż tak, żebym chciała po nią jeszcze kiedyś sięgnąć. Od połowy nawet zaczęłą mnie męczyć, ale nigdy nie odkładam książki w połowie, więc jakoś dobrnęłam do końca, ale niestety z wielkim trudem.

Monika | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Gorący letni dzień, zatłoczona autostrada i SEKUNDY, które na zawsze zmieniły życie ludzi.

angelbeauty | 2011-11-14
Na półkach: 2011, Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 11 listopada 2011

Bardzo ciepła i przyjemna książka. Mimo dużej ilości stron, czytając tą pozycję nie zauważa sie jaka jest gruba i chce się więcej.
To historie życiem pisane. Autorka przedstawia nam losy kilkorga osób, zupełnie różnych, z różnych środowisk, różnych zawodów, różnych grup społecznych. Łączy ich jedno - karambol na autostradzie.
Czytając tę książkę czułąm się jakbym znała postacie w niej opisane, jakbym sama uczystniczyła w tym karambolu.
Wystarczy chwila - tak niewiele trzeba, żeby całe nasze życie stanęło do góry nagami i przybrało zupełnie inny obrót, zmieniło nasze podejście do świata i zajrzało w zakamarki naszej duszy. Gorąco polecam!!