Gypsy

Wydawnictwo: Red Horse
Gypsy
powieść
Beata

Nastoletni Beth i Sam Bolton zostają sierotami, ich maleńka siostrzyczka trafia do nowego domu, oni zaś również postanawiają poszukać nowego życia - w Ameryce. Na pokładzie płynącego do Nowego Jorku parowca Beth i Sam spotykają charyzmatycznego hazardzistę Theo oraz bystrego londyńczyka Jacka i we czwórkę postanawiają połączyć siły, żeby odnaleźć swoje szczęście. Beth zawsze marzyła o koncertach skrzypcowych przed liczną publicznością i niedługo w istocie odnosi wielki sukces w salonach. Jej wielbiciele nadają jej uroczy pseudonim Gypsy. Czworo przyjaciół zadziera jednak z lokalnymi gangsterami i kiedy rozchodzi się wieść o znalezieniu złota w Klondike, uciekają do Kanady. Przedzierając się przez ośnieżone szczyty i zdradzieckie wodospady, wyruszają w niebezpieczną i epicką podróż do doliny Yukonu. Kto załamie się pierwszy?

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

miki24gr | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Przepiękna powieść, dzięki której mogłam na wiele godzin odpłynąć do innych czasów i w inny zakątek świata. Porywająco napisana, dostarczająca wielu wzruszeń i emocji. I do tego- z happy endem...!!:)
Namawiam do zaczytania się w niej szczególnie w długie jesienne wieczory..

zeida | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Książkę czyta się szybko, jednak główna bohaterka ma o sobie tak wysokie mniemanie, że aż irytuje. Zostawia swoją siostrę u obcych, byle ruszyć w świat. Uwielbia być w centrum uwagi, łatwo oddaje się facetom, którzy o nią zabiegają, każdy następny jest lepszy. Ilość przygód i łatwość radzenia sobie młodzieży w tak trudnych warunkach zadziwia. Zadziwia również główna bohaterka, która pod koniec powieści twierdzi, że jest dojrzałą kobietą, po czym wiedząc, że jest w ciąży "wychyla" kilka szklaneczek whisky :(

Ewcia123450 | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Właściwie o czym to książka...? Nie wiem. 600 stron, które nie wywarły na mnie wielkiego wrażenia.

Książka ,którą dobrze się czyta.Akcja toczy się dosyć wartko.
Polecam.

Dla mnie nic specjalnego. Zapowiadało się ciekawie, ale niestety w połowie zaczęłam się zastanawiać jak autorce udało się zrobić z tak obiecującej koncepcji, tak harlequinowskie nic.
Rozczarowałam się, ale dla zabicia czasu, można poczytać.

alina | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Powieść pełna przygód, radości i smutku, czyli samo życie.
Bardzo szybko się czyta i szkoda, że to już koniec.
Jeżeli ktoś lubi tematykę, jak ludzie z różnych stron świata osiedlali Amerykę to polecam.

prylka | 2012-06-20

Czytadło, którego akcja toczy się w USA w czasach gorączki złota.

Grażka | 2016-04-21
Na półkach: 2016, Przeczytane