Cień Kilimandżaro

2010-06-16
978-83-7659-165-0
powieść polska literatura polska historie miłosne 1990

Okładka książki Amalgamaty sztuki Jerzy Limon, Agnieszka Żukowska
Amalgamaty sztuki Jerzy Limon, Agnies...

Nie pamiętam z niej dużo, bo dawno ją czytałam, ale podobało mi się to, że nie ma tu przewidywalnego, szczęśliwego zakończenia jak w większości romansów.

Książka przede wszystkim zaskoczyła mnie zakończeniem,którego się nie spodziewałam.Ewa od 15 lat tkwi w małżeństwie,które tak naprawdę umarło a jednocześnie ma romans z młodszym od siebie Marcinem.Kiedy jej mąż po tym jak w dal się w romans i wrócił z 2 miesięcznym dzieckiem,Ewa wybacza mu.Wychowała Kubę jak swoje własne dziecko.Tomek jednak cały czas nie może zapomnieć o Basi i postanawia zabrać syna do miejsca w którym przyszedł na świat.Wyjeżdżają do Afryki i wyznaje chłopcu prawdę.Ewa waha się miedzy mężem a kochankiem.Marcin wyznaje,że ja kocha i chce się z nią ożenić.Ewa wyjeżdża do męża i tak naprawdę tam wszystko staje się jasne.Nie zawsze można zapomnieć o prawdziwej miłości i nie można za wszelka cenę utrzymywać coś co dawno już nie istnieje.To może być szansa na nowe życie.Polecam tę książkę.

Książka o zawiłych i pokręconych ludzkich losach, o próbie nawiązania i odbudowania relacji z własnym dzieckiem. Są sekrety, zdrady małżeńskie, dość ciekawe opisy Afryki, nagonka medialna itd. Podsumowując dla relaksu i odprężenia.

Kupiłam tę książkę w trudnym dla mnie życiowo momencie i lektura naprawdę mnie pochłonęła! Polecam!

Książkę Cień Kilimandżaro zakupiłam na wyprzedaży z któryś marketów spodobała mi się okładka dwoje ludzi do siebie przytulonych w cieniu wielkiej góry jaką jest Kilimandżaro, no i nie żałuję bo książka bardzo fajna i szybko się czyta .Jest to książka współczesna czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie.Opowiada o młodym małżeństwie Tomku i Agnieszce,które przeżywa kryzys w związku,zdrady na wzajem do siebie pretensje,doprowadza że młody lekarz Tomasz wraz se swoim synem Kubą wyjeżdża do Afryki.Tam przeżywają największą przygodę wejście na szczyt najbardziej niebezpiecznej góry Kilimandżaro.Wyjazd do Afryki zmienia ich życie.Książke bardzo polecam wszystkim miłośnikom podroży i kochających góry,ale i nie tylko książką warta przeczytania.

Ona, dziennikarka w kobiecym magazynie, ma romans z kolegą z pracy.
On jest lekarzem w Warszawskim szpitalu.
Zakochana w nim po same uszy wchodzi w romans z młodszym mężczyzną.
Mając męża Tomasza i jego syna Kubę, spotyka się za jego plecami.
Przecudna historia, klimat Afryki piękny,,,fantastyczna książka ujęła mnie za serce.
Przeczytałam ją będąc na spacerze w ławce coś pięknego,
Zakończenie wzruszające, wzruszyło mnie, a zakończyło się z happyendem!!!
Zaciekawiła mnie ta opowieść,bardzo mnie się podobała warta przeczytania polecam gorąco!!!!

Ona, dziennikarka w kobiecym magazynie, ma romans z kolegą z pracy.
On jest lekarzem w Warszawskim szpitalu.
Zakochana w nim po same uszy wchodzi w romans z młodszym mężczyzną.
Mając męża Tomasza i jego syna Kubę, spotyka się za jego plecami.
Przeczytałam ją będąc na spacerze w ławce coś...

Bardzo ciekawa książka ,szybko ją przeczytałam .Dzięki tej książce można stwierdzić że życie jest nieprzewidywalne i zaskakujące ,należy korzystać z życia jednak przeszłość zawsze pozostaje przeszłością i warto odwiedzić stare miejsca aby żyć na nowo w książce jak i w życiu wyjaśnienie a właściwie poznanie prawdy zmienia ludzi jednak potrafią zrozumieć i bardzo cieszy mnie fakt że na końcu książki Kuba pogodził się z ,,mamą"

Lekka i barwna opowieść.

Lekka i barwna opowieść.

Książka lekka, dobrze się ja czyta, czas spędzony z tą lekturą jest niewątpliwie czasem dobrze spędzonym. Historia opowiada perypetie Ewy i Tomasza - małżeństwa z 15nasto letnim stażem, po przejściach i z ciążącą nad nimi tajemnicą. Tajemnica dotyczy ich syna - Jakuba i wiąże się z pobytem Tomasza w Afryce podczas odbywania stażu. Przez ten sekret małżeństwo Ewy i Tomasza rozpada się, jest im ze sobą źle już od dawna lecz żadne z nich nie wypowie tego na głos i nie potrafi odejść. W końcu Tomasz postanawia wyjawić Jakubowi sekret jego przeszłości i w tym celu zabiera go na wyprawę do Afryki, aby zdobyć Kilimandżaro. Jak ta przygoda się skończy i jaki będzie jej efekt? Co podczas pobytu Tomasza i Jakuba w Afryce dzieje się w Polsce z Ewą? Serdecznie zachęcam do przeczytania tej książki i poznania odpowiedzi na te pytania. Ja jestem urzeczona i bardzo cieszę się, że odbyłam podróż na Kilimandżaro z bohaterami tej książki.

• Afryka
  • 2010